A párom nagyon durván horkol, olyanokat csinál, h másodpercekig nem vesz levegőt, utána meg úgy kapkodja a levegőt, mint, aki meg akar fulladni. Voltunk az Alvásdiagnosztikai központban is, de nem hozott eredményt. Milyen tanácsokat tudtok adni?
Szia,
jókora késéssel ugyan, de leírom a saját tapasztalataimat, talán még hasznát veszitek.
Jó 15 éve már, az akkori barátnőm is mondta, hogy alvás közben sokszor nem veszek rendesen levegőt, és horkolok, de amolyan rekordgyanús szinten.
Kb. 9 éve megműttettem magam az orrsövényferdülésem miatt. Előtte nem kaptam rendesen levegőt ha hason, vagy valamelyik oldalamon feküdtem. Ez a műtét után jobb lett, de a horkolásom semmit sem csökkent, valamint az alvás közbeni légzéskimaradásaim sem változtak. Mindegy, hogy 5- vagy 10 órát aludtam, úgy ébredtem, mint a mosott rongy, napközben is sokszor csak kóvályogtam, meg ásítoztam. Akkor még túlsúlyos sem voltam, kellemes megjelenésű sportos alkatom volt.
A feleségem unszolására (10 évig hallgatta a horkolásom, meg az éjjelente végbevitt küzdelmemet a levegővételért) elmentem tüdőgyógyászhoz, aki felszerelt egy "megfigyelőgépet" elalvás előtt, amivel aztán aludnom kellett. Az eredmények "meggyőzőek" voltak, beutalt egy alváslaborba (Németországban élünk). Ott is bekábeleztek, és kiderült, hogy súlyos alvási apnoé (légzéskimaradás) szindrómám van. A nettó alvásidő 63,9%-ban nem tudok levegőt venni. 30 % felett számít súlyosnak. A nagybátyám otthon MO-n szinte egyidejűleg csinálta ezt végig, ugyanezen okok miatt, Pesten vizsgálták. 30 %-os eredmény felett támogatja a TB a lélegeztető gépet 50%-os arányban, ami azt jelenti, hogy az amúgy 300 Ezres gépért neki 150 ezret kellene fizetni, de utána az az ő saját tulajdona lenne. Nos, ő "megbukott" a vizsgán, mert -bár 30% felett volt a légzéskimaradási ideje- ez csak hanyatt fekvő állapotban jelentkezett nála. Nem támogatja neki a biztosító.
Az én esetemben azonnal kiutaltak nekem egy ilyen CPAP lélegeztető gépet, azzal aludtam az alváslaborban a második éjjel, beállították rajta a szükséges légnyomást, és akkor éjjel úgy aludtam 20 év óta először, hogy egy mukkanásnyit nem horkoltam, és szabályosan lélegeztem megszakítás nélkül. Azóta (1 hónap telt el) itthon is használom MINDEN éjjel vagy nappal -ha éjszakás voltam-, és napokon belül hozzászoktam, és meg is kedveltem. ÉRZEM a különbséget, kipihentebben ébredek, nem kábulok be napközben, energikusabb vagyok, még ha csak 5-6 órát alszok is. És pont ez a másik dolog: kevesebb alvás után felébredek magamtól, 6-7 óra elég átlagosan, míg korábban 10 órás alvás után is nyűglődve ébredtem (már amikor volt egyáltalán lehetőségem annyit aludni).
38 éves vagyok.
Nektek csak azt tudom javasolni, hogy ragaszkodjatok hozzá, hogy utalják be a férjed az alváslaborba (vagy akárhogy is nevezik odahaza) ott úgyis minden kiderül. Az orrsövénye meg lett műtve, azon már túl vagytok, tehát semmi más olyan tényező nincs ami okot szolgáltatna a "félremagyarázásra" az orvosok részéről.
Verekedjétek magatokat keresztül a bürokrácián, mert megéri. A légzéskimaradások miatt alvás közben úgy lecsökkenhet az oxigénszint a vérben, hogy a szervezet valósággal fuldoklik 6-10 órán keresztül. 50 évesen meg majd beköszön az első infarktus egy szép hajnalon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!