Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Műttessem vagy ne?

Műttessem vagy ne?

Figyelt kérdés
Üdv! 17 éves vagyok, kb 1 éve jelen van nálam a herevisszér-tágulat nevű rendellenesség, bal herénél. Nem volt gondom vele, de az utóbbi időben ha sokáig terhelem magam, vagy sokáig egy helyben állok, enyhe fájdalom érződik. A fájdalom magában elviselhető, de azért mégis csak zavaró. A másik dolog, hogy van amikor eléggé látszik a herezacskón a visszér, ami néha már zavaró. Voltam régebben is orvosnál, és ma is. Továbbra sem javasolja, hogy műttessem meg, de azt mondta, hogy én kérem, akkor elvégzik a műtétet. Sokszor hallottam, hogy a későbbiekben problémát okozhat a varicocele, de azt mondta az orvos, hogy ez nem igaz, nem igényel műtétet ameddig engem nem zavar. Én személy szerint igazából csak attól félek, hogy most, 17 évesen valami kárt okoz, akár a hormonműködésben, akár bármilyen területen ez a rendellenesség, és emiatt gondolkodtam el komolyabban a műtéten. Segítségre lenne szükségem, hogy ki mit tanácsol.
2015. okt. 12. 22:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
amit megműtenek általában rosszabb lesz én nem vállalnám be, alternatív gyógymódokat is végig kell járni, ha nem válik be .. .te tudod.
2015. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hiszel az orvosnak ? Ő már ezer ilyet látott és nyilván vannak utánkövetéses vizsgálatok is.
2015. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Salx Narval ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy várj 1-évet, 18-éves kortól már végeznek ondóvizsgálatot az majd kimutatja, hogy befolyásolja e az életképes spermaszámot, ill szükséges e még valamilyen vizsgálat (CT,ultrahang, stb) vagy netán műtéti beavatkozás kell. Érdemes egy hereméretmérést is kérni ha fennáll a lehetősége a méretcsökkenésnek. Azért pánikolni nincs okod, nyilván a dokid tudja mit beszél, ha komolyabb problémát látott volna biztosan kivizsgáltat.
2015. okt. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hallgass az orvosra, esetleg kérd ki egy másik orvos véleményét is, és ha ő is azt mondja, akkor megnyugodhatsz.
2015. okt. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ne műttesd meg, ebben a korban még simán előfordul, hogy később javul a helyzet. Varicocelét műteni csak akkor van értelme, ha nagyon súlyos, vagy ha gyereket akar az ember és nem jó a spermaszám.
2015. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baromságot az 1,és az 5 írta.

Erről való tudásuk még köszönő viszonyban sincs ezzel a betegséggel .Ebből nem lehet kigyógyulni,és csak egyetlen gyógymódja van,a műtét .Ez szép fokozatosan mindig csak rosszabb lesz,aminek a vége a here eltávolítása .

A gondot a here vénájának az elzáródása okozza .Ez hat már vissza here ereire .Nem részletezem tovább,most még alhasi műtéttel ez nagyon jól gyógyitható .

18 éves kor alatt altatásban végzik,utána már csak helyi érzéstelenítést alkalmaznak .Max 2-3 napos kórházi bent létet igényel.Maga a műtét normális esetben kb 20 perces .

2015. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha nem okoz panaszokat, az enyhébb visszeret nem szokták azonnal műteni. De ha fájdalmat okoz, érdemes lenne visszamenni, és ezt tisztázni! Ha bizonytalan vagy, másik urológussal is megnézethetnéd!
2015. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7 es,panaszmentes hereviszérről még nem olvastam.A kérdező is ellentmondásosan ír erről.

"Nem volt gondom vele, de az utóbbi időben ha sokáig terhelem magam, vagy sokáig egy helyben állok, enyhe fájdalom érződik. A fájdalom magában elviselhető, de azért mégis csak zavaró. A másik dolog, hogy van amikor eléggé látszik a herezacskón a visszér, ami néha már zavaró. "

Akkor ez most is van ? Mégis kezd gondot okozni? Ez nem fog viszafejlődni,azon a koron már rég túl vagy .

2015. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha szerinted a herevisszeresség egy érelzáródás, az meg sem lep, hogy herevisszérről, ami nem okoz panaszokat, még nem hallottál...
2015. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9 es figyelmébe is.

Herevisszér tágulat

Anatómiai okokból főleg bal oldalon jelentkező elváltozás, melynek oka a here és a mellékhere vénás kötegének tágulata. Létrejöttét elősegítheti az erős fizikai munka , súlyzós edzések, labda,-és küzdősportok. Következménye a here keringésének romlása, ami nemcsak szubjektíve okozhat panaszokat ,de hátrányosan befolyásolhatja a spermiumtermelést, ezért a bal oldali herevisszér tágulat ( varicokele) esetében mindig el kell végezni a spermavizsgálatot is.

2015. okt. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!