Áramütéstől lehet egy férfi nemző képtelen?
Az alacsony frekvenciás váltóáram azért veszélyes, mert fibrillációt okozhat.
A nagyobb frekvenciájú váltóáram azért veszélyes, mert égést sérülést okozhat.
Az egyenáram pedig azért veszélyes, mert vegyi folyamatokat okozhat.
Ezek alapján döntsd el, melyik a jobb/rosszabb. Mindnek megvan a maga nagy veszélye.
Egy kis olvasnivaló:
Az áram elvben az egész testen megy keresztül, de mivel az egész test párhuzamosan kötött ellenállasok kötegének tekinthető, az áram nagyobb része a kisebb ellenállású nyomvonalakon megy az elvezetési (földelési) pontig, és nem nagyon megy be zsákutcákba, mint pl.a herezacskó.
Villanyszerelő-inas koromban az öregek azt tanították, hogy jobb kézzel dogozzunk a hibás cuccokon, mert akkor az áram a test jobboldalán megy le, és nem a baloldalon, szív verőerein keresztül.
Válasz: IGEN, lehet áramütéstől egy férfi nemzőképtelen.
Indoklás: Már történt ilyen eset, és ami egyszer megtörtént, bármikor bekövetkezhet újra.
Felvilágosítás:
A nemzőképesség minden egészséges férfi embernél kialakul a (ált.) pubertás korszak elején, amikor a herék aktívan kezdenek el ivarsejteket termelni, tárolni, lebontani és újra termelni. Nemzőképtelennek nevezzük azt a férfi embert, aki ivarszervei elégtelensége, vagy nemléte miatt képtelen a szaporodásra. (Evidens: nincs ivarszerv, vagy totálisan nem működik)
Az elektromos áram fizikailag: töltött részecskék bizonyos irányú mozgása egy adott irányba egy adott irányból. (a töltéshiányos részecskék mozgása NEM az)
A testben alapvetően VANNAK töltött részecskék (baj lenne, ha nem lenne), illetve elektromos áram is áramlik benne (ezt nevezzük érzékelésnek, idegrendszeri működésnek).
Áramütés: HIRTELEN bekövetkező folyamat, melyben egy/v. több személyt külső forrásból érkező elektromos áram ráz meg rövid ideig. (biológiailag: az elektromos áram nagyon negatív kis szörnyecske, ezért inkább depisen lefelé zuhan az általa elérhető legrövidebb úton a nálánál legkevésbé azonos töltésű pont/v. tér felé.)
Hogy jobban értsd: A hálózati áramnak feszültsége, frekvenciája van, és ezek mellett váltóáram (ha jól tudom 3 fázissal, de ebben már nem vagyok biztos). Viszont bárhonnan máshonnan is "el lehet kapni" az áramütést. Például egyenáramtól is, sőt, magas hőkülönbségű pontok áthidalásával is. Ilyenkor egy ponton vagy felületen az áram a testbe hatol, amin keresztül igyekszik egy töltéshiányos hely felé menni. Mivel a testben ugyan sok a folyadék és a vezetőképessége is igen jó, ezért ezt eléggé gyorsan teszi meg, viszonylag kevés ellenállással. Mivel egybeérő folyadékként a véráram és vérkörök ott vannak, így általában azon át folyik az áram. Akkor itt jönnek a gondok. Mivel a bőrödön kívül nincs véred jó esetben, így a bőröd szigetelőbb, mint a véred, evidens roncsolás lehetséges benne. A vérben az áram minden formája ionizál, az áram mivoltjától függő mértékben. Ez káros ugyan, de csak akkor, ha erős az ionizáció mértéke. A véred keresztülmegy a szíveden (tisztára hihetetlen), így az áram is áthaladHAT rajta. A szív ritmusát elektromos áram adja meg. Ha a kapott áramütés árama és ez a bizonyos áram nagyon hasonlítanak, akkor összezavarja a szívverést, ezzel akár leállást, akár rohamot is kiválthat. (Innen ered az első gond, ugyanis megállás esetén a test idő után nem kap oxigént, így sejtelhalás következik be (itt-ott), ami okozhat nemzőképtelenséget.) Aztán a vér áthalad sok, jól vezető idegpálya mellett, amire az áram átterjedhet, ezzel idegi sejtkárosodást, bénulást, halált okozhat. Mindhárom okból lehet egy férfi nemzőképtelen. (2-dik ok.) Az elektromos áram útja során beleütközhet a herékbe is, és ott kiválthat sejt és idegkárosodást, ami így harmadik okként nemzőképtelenné tehet.
(negyedik okként az áramütést csak közvetett módon számíthatom be: ez az ok véges sok kimenetel véglegesedése lehet (pl.: megráz az áram, jön petike, rád csap egy szigetelővel, ahogy tanulta, hogy mégse rázzon már tovább téged, te meg ezért elesel és úgy megsérülnek a heréid, hogy amputálni kell...stb.).)
Így zárva az egészet: NE DUGD MEG A KONEKTORT!!!, nem arra találták ki.
Akinek nem tetszik magyarázatom, azok csak vegyék figyelembe a válaszom, amit elsőként megadtam.
Nem tudok idevonatkozó vizsgálatokról és kísérletekről.
Nálam nem okozott (sőt!) pedig sok rossz veszélyes úton haladó áramütést kaptam, igaz jobb és balkéz között, az is igaz, hogy láb irányban nem.
Igenis az áramút meghatározó és nem jellemző hogy az egész testen át megy. Szerintem a lábon átmenő sem nagyon tér ki az ember tökeire - no persze ha valakit nagy véletlenül efféle dolog ér - nem zárható ki, hogy olyan ártalmat szenved.
Én 99%-ra azt mondanám, hogy valószínűtlen, hogy akár váltóáram rázás vagy egyenáramütés efféle mellékhatással jár - különösen, ha nem kifejezetten ez volt az áramút.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!