Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 18 éves fiú vagyok 4 éve...

18 éves fiú vagyok 4 éve dohányzok napi 1 dobozzal szívok el és azt hallottam hogy a cigizés károsítja a spermákat, emiatt lehat hogy majd nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés

többször próbáltam leszokni de nem megy

normális válaszokat kérek

köszöm:)


2014. júl. 10. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám, hogy a spermákat is károsítja, sok minden más mellett. Talán meddőséget nem okoz, de a megtermékenyítőképességen ronthat.

Persze ha leszoknál, nem kellene ilyesmin gondolkodni, szóval próbáld meg!

2014. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Elsőre az ugrott be, hogy mi lenne, ha félrerakatnál, Vagyis lefagyasztatnál későbbre. Manapság nem ritka, hogy a férfiak 30 fölött 40-hez közel vállalnak gyereket, mert úgy alakul az életük, addigra lehet, hogy gondjaid lehetnek, mert kevés a spermium hím ivarsejt száma.
2014. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Persze ha leszoknál, nem kellene ilyesmin gondolkodni, szóval próbáld meg!"


Egyébként igen. A gyereket fel is kell nevelni. 40-50 év cigizés már nagyon halálos tud lenni.

2014. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, mert súlyosan mozgásképtelenek lesznek a spermiumok. Nekem volt egy kolléganőm, aki nagyon szeretett volna gyereket éveken át(a férje szintén ez a napi 1-2 dobozos volt). Ettől függetlenül elváltak és a hölgy az új férjtől azonnal teherbe esett (az nem dohányzott). Egyébként nem ez a legnagyobb baj, hanem az, hogy pl. operaénekes már biztosan nem lesz belőled, de komoly sportolásra fizikai erőkifejtésre is alkalmatlan vagy már, mert a tüdőkapacitásod szinte csak a létfenntartásra éppen elegendő. Feltehetőleg már megindult az érszűkület irányában a végtagok keringése, úgyhogy esetleg még a lábujjaidat is amputálni kell majd 20 éven belül.
2014. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Téged vitrinben kéne mutogatni! 18 éves fiuként az aggaszt, hogy majd nem lesz gyereked. Nagyon szokatlan.
2014. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A dohányfüst erős karcinogén, rákkeltő hatású, így növeli a rák kockázatát (főleg a légzőrendszerben, de akár hererák is lehetséges) illetve a hímivarsejtek helytelen keletkezését is, mutációját is elősegíti. Ezáltal lecsökken az egészséges spermiumszám a beteg hímivarsejtek javára az ondóban, ami rontja a megtermékenyítés esélyét.


Azért van pár ml ondóban több millió hímivarsejt, mert mire feljutnak a petevezetőbe (megtermékenyítés helye), nagy részük elpusztul a hüvely savas váladéka és a női immunrendszer miatt. Sőt a petevezeték csillói sem segítik a vándorlásukat. Ha az egészséges spermaszám egy határ alatt van, akkor az orvosilag meddőségnek számít, mert a megtermékenyítés esélye nagyon kicsi lesz.


Még ilyenkor is van megoldás, habár ez nagyon költséges: mesterséges ondóbevitel, vagy lombikbébi eljárás.


Egy előző kommenthez: szerintem hímivarsejteket nem lehet eltetetni (a spermabank nem erre való), csak őssejteket, bár ki tudja.

2014. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem csak dohányzás befolyásolja, hanem tapados boxer is kárositja mozgászegény élet mód elég sok tényező
2014. júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Am tapados boxert hordok.
2014. júl. 11. 09:56
 9/12 anonim ***** válasza:
akkor ideje lecserèlni
2014. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az önsorsrontás tipikus példája vagy kérdező
2014. júl. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!