Károsíthatja-e a spermákat a húgyhólyagba adott helyi kemoterápiás kezelés? A lokális kemót a tumor-eltávolító műtét után azonnal kapja a páciens, vagy csak később, a szövettani eredmény után? (így volna logikus. )
A spermabankba érdemes elmenni.
A hólyagba adott kemot. szer nem károsítja a spermiumokat, mert nem találkozik velük.
A szövettani eredmény után szokás ált. adni a kemot. Ha a tumor nagyon előrehaladott akkor olykor a tipizálás nélkül is.
Vannak olyan tu.-k amelyeknél több altipus van. Sokszor a therápia közben módosul a gyógyszerelés.
Köszönöm a válaszokat! közben megtudtuk, hogy a helyileg adott kemo annyiban tér el a vénásan, szisztémásan adott-től, hogy alacsonyabb dózis is elegendő, de ez ugyanúgy bekerül a véráramba, tehát károsíthatja a spermiumokat és a mellékhatásaira is számítani kell, csak remélhetőleg kisebb mértékben.
Tehát irány a spermabank.
Jó egészséget mindenkinek!
Bocsássatok meg de ez a felelőtlenség elképesztő!
Az én páromnak is húgyhólyagrákja van (34 éves) és annak ellenére, hogy neki is felajánlották a spermabank lehetőségét (amivel éltünk bízva a KÉSŐBBI tudományban).
A húgyhólyagrák az egyik leginkább örökletes rákfajta.
Bár önmagában a rákra való hajlam is az.
Mi arra várunk, hogy DNS beavatkozással kiszűrhetőek legyenek ezek a gének és akkor nosza neki baba...de ha ez nem jön el a mi időnkben akkor örökbe fogadunk.
Ezt a kórt bűn tovább adni.
Mellesleg én Londonban éltem évekig, ott derült ki a gond és mondanom sem kell fényévekkel előttünk járnak.
Az ottani professzor mondta meg őszintén, hogy nagyon nagy ítélet van a kezünkben ha gyereket vállalunk.
Párom egyébként jelenleg is kemóra jár. Gyógyszeres kemó.
De ami a lényeg: teljes szívemből gyógyulást kívánok!
Tudom milyen pokoli kínokat él át a kedvesed!
Ez a betegség nem örökletes, szerzett, az ő esetében pedig BIZTOSAN szerzett.
Amit írsz- elnézést- de hülyeség, ezt miattatok is írom, nagyon sok betegségfajtára való hajlamot lehet örökölni. Félelmedben nem szülsz, miközben talán fogalmad nincs, hogy a családotokban lappangó pl keringési rendellenességet okozó hajlam egyszercsak a gyereken jelenhet meg- amit nem kívánok, természetesen.
A hólyagrák tipikusan szerzett rákfajta, ami az öröklés lehetőségét természetesen nem zárja ki, de kevésbé valószínű ennél a betegségnél.
Ilyen-olyan hajlamok nélkül születő babát képtelenség összehozni, őt megóvni az élettel járó következményektől pedig nem lehet teljesen, sem születése előtt, sem az után.
Valóban jobb, ha nem vállaltok gyerkőcöt -ez az én véleményem- de nem az örökletes betegségek, hanem a hozzáállásotok miatt.
Ezzel együtt mindannyiotoknak egészséget kívánok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!