Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Valaki használt már MINOXIDIL...

Valaki használt már MINOXIDIL hatóanyagot vagy fűrészpálmát (szaballpálma) férfias hajhullásra (androgen allopecia)? Tapasztalt hasonlót? Mi lett a vége? Ha orvosok / orvostanhallgatók vannak itt, nekik mi a meglátásuk?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon korán, 2 éve kezdett hullani a hajam. Most 18 éves vagyok. Biztosan androgén allopécia, mert fél éve használtam 2 hónapig (2%os Neocapil) és hatott. Azonnal (2 nap alatt leállt a hajhullás) és sűrűbb is lett a hajam. Abbahagytam, mert gondoltam így jó lesz (helyette fűrészpálma kivonatot vettem be napi 1x), azonban pár hónapja újra el kezdett hullani, visszatértem a minoxidilra (csak most már Kirkland 5%) és már 1 hónapja használom, de SHEDDING (vedlés) reakció van csak, ami elvileg normális 2-3 hétig, mert ilyenkor a telogén hajszálak, amik úgyid kihullottak volna, esnek ki. De mégis meddig tart még a shedding? Nem fog kiesni az összes hajszálam? Miért nem volt ilyen (durva) shedding az első használatkor, fél éve? Azt hittem, amikor 1-2 hónapig nem hullott, hogy az a fűrészpálma miatt van... Ezek szerint nem használt?

2014. jún. 1. 17:05
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Csak most találtam ezt a kérdést, a feltevés óta eltelt egy év. Azóta használod a minoxot vagy próbáltál mást is?

Kimondottan a fiatal férfiak kopaszodását tanulmányozom, és elkeserítő tény, hogy egyre több fiatalt érint. Ahogy írod, egyre gyakrabban látom, hogy már 16 évesen érintettek lesznek a témában. Viszont nagyon nehéz olyan módszert mondani, ami valóban hatásos. A fűrészpálma sajnos önmagában nem csodaszer, nem elég hatékony. Talán a többszöröse annak, ami egy kapszulában van, lehetne hatásos. A minoxidil az emberek 68%-ánál hatékony. Általában 4 hónap aktív használat után lesz látható eredmény. Ha nem segít, akkor már csak a finasterid van, azonban ott a mellékhatásokkal is számolni kell.

A hajbeültetés ilyen fiatal korban nem ajánlott és az sem garantál 100% eredményt, valamint elég drága.

2015. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!