Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hererákom van? (többi lent)

Hererákom van? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb egy éve kitapintottam egy szőlőszem nagyságú fájdalommentes csomót a herémben (tudom, hogy az nem az ondóvezeték!). Pár napig emésztettem, hogy lehet, hogy valami bajom van, és mire elmondtam volna a szüleimnek, (max 4-5 nap telt el a kitapintás után) addigra már nem találtam. Egy évig se híre se hamva nem volt a csomónak. Ma ismét észrevettem (hozzátenném, hogy két napja "tökre pontos"-an célzott egy osztálytársam focilabdával, 1-2 óráig kicsit nehézkesen jártam). A félévi csomóhoz képest ez nem nőtt, de még nem mondtam el a szüleimnek, mert él bennem a remény, hogy ismét eltűnik. Vagy szóljak most, amíg kitapintható, és menjünk el urulógushoz? Nagyon kellemetlen számomra ez a téma. A családban senkinek sem volt még hererákja, így nem sok esélyt látok arra, hogy nekem legyen. A válaszokat előre is köszönöm! 17/F

2014. ápr. 11. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy hererák, de azért nézesd meg.

És ne érezd magad kellemetlenül, mert az egészséged múlhat rajta.


Én nőként évente járok rákszűrésre, holott semmi bajom. De fontos a megelőzés. A férfiak valahogy jobban ódzkodnak ettől, pedig mi nőként "kiszolgáltatottabbak" vagyunk egy ilyen vizsgálaton...

2014. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2014. ápr. 11. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:
A hererák nem ütéstől keletkezik. Nálunk a családban dédszülőkig visszamenőleg senkinek sem volt semmilyen rákja és nekem mágis hererákom lett.
2014. ápr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megrúgtak egy labdával ott lent és szerinted hererák?

Sima bevérzés, menj el vele orvoshoz, mert veszélyes lehet.

Elpattant egy ér az ütéstől és felgyűlt a vér. Magától felszívódik, de nem tudni mennyire károsodtak az erek.

Vagy elmész orvoshoz vagy vársz 13 évet és amikor majd gyereket akarsz közlik, hogy meddő vagy.

2014. ápr. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 12. 21:20
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha valakinek esetleg hasonló problémája van/lesz, akkor gondolom kíváncsi a válaszra.

Elmentem egy urológushoz, megvizsgált, és azt mondta, ez egy veszélytelen cysta. 3 hónap múlva vissza kell mennem egy kontroll vizsgálatra, de szerinte nincs semmi baj, és nem is lesz.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat! :)

2014. ápr. 25. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!