Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Spermámtól bepirosodik a...

Spermámtól bepirosodik a bőröm. Lehet, azért mert ki van száradva? Milyen testápolóval kenhetem? Arcápolót is rákenhetem?

Figyelt kérdés

A bőrgyógyász azt mondta, hogy a bőrszárazságom az nem gomba. Viszont később azt is észrevettem, hogyha a spermám vénetlen ráfolyik a száraz bőrfelületre, ott bepirosodik. De rá 10-15 percre a pirosodás is elmúlik. Lehetséges, hogy ez azért van, mert a sperma lúgos és a száraz bőrfelület ettől könnyebben begyullad?


A dokihoz már csak úgy mehetek vissza, mint sürgősségi ellátásra szoruló, szóval előbb szeretném kizárni, hogy ez most a bőrszárazságtól van e vagy sem. Sajna nincs otthon testápolóm, de arcápolóm van. Azzal bekenhetem?


És a kérdés sürgős, mert lassan az összes orvos szabadságra megy Budapesten én pedig annak tudatában szeretném énekelni a mennyből az angyalt, hogy teljesen egészséges az én kis nemi szervem.


2009. dec. 15. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Hali!


Indiszkrét kérdéseim lennének őszinte válasz reményében:

> Neked alapból száraz a bőröd? Ha igen, hol és mióta száraz?

> Amióta leserdültél, attól kezdve alapból mindig is megvolt ez a problémád, vagy ez nemrég alakult ki? (Mióta?)

> Hova folyt le az ondód, ahol bepirosodott?

> Ahol bepirosodott, viszket is?

> Kilövelléskor (elélvezéskor) a makkodon ill. a fitymádon is észlelsz vmiféle tünetet, elváltozást?

> Herezacskódon nincsenek elváltozások ejakuláció után, vagy attól függetlenül egyébként? Nem viszket?

> Milyen színű a spermád, milyen az állaga? (Viszonyítási alapként, amennyiben ez a probléma nemrég alakult ki,...: Szagra változott valami?)

> Téged ez a probléma mennyire zavar ill. befolyásol mjuk petting vagy szex közben? Gátlásossá tesz a bnőd előtt, vagy egyébként, vagy bármi??

...


Bocs, ha indiszkrétül tettem fel a kérdéseket, de csak így tudunk elindulni a megoldás irányába. :)

2009. dec. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még 1...

> Gyullad is a bőröd vagy csak bepirosodik?

2009. dec. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Neked alapból száraz a bőröd? Ha igen, hol és mióta száraz?


- Jahh alapból száraz a bőröm. Arcon, kézfejen főleg. Egyébként mindenhol száraz picit. Durván 3-4 éve ilyen.


2. Amióta leserdültél, attól kezdve alapból mindig is megvolt ez a problémád, vagy ez nemrég alakult ki?


- Volt, hogy száraz volt a bőr a péniszemen, de konkrétan ilyet, hogy bepirosodott a spermától, még nem nagyon vettem észre. Valahogy ezen a télen nagyon kiszáradtam mindenhol.


3. Hova folyt le az ondód, ahol bepirosodott?


-A farkam tövénél van kiszáradva a bőr, oda folyt le és pirosodott be tőle, ami 10-15 perc után el is múlt.


4. Ahol bepirosodott, viszket is?


-Nem


5. Kilövelléskor (elélvezéskor) a makkodon ill. a fitymádon is észlelsz vmiféle tünetet, elváltozást?


-A makkomon is van, hogy bepirosodik picit. Fitymám nincs mert Körülmetélt vagyok.


6. Herezacskódon nincsenek elváltozások ejakuláció után, vagy attól függetlenül egyébként? Nem viszket?


- Nem. Volt egy gombás fertőzésem 1 hónapja. Akkor viszketett ugye a gomba miatt, de kenegettem pimafucortal és elmúlt. A doki is látta akkor a műszerem. Meg most is voltam nála a héten a bőrszárazság miatt. Azt mondta, hogyha nem viszket akkor csak szimplán ki van száradva.


7. Milyen színű a spermád, milyen az állaga? (Viszonyítási alapként, amennyiben ez a probléma nemrég alakult ki,...: Szagra változott valami?)


- Abszolút semmilyen változást nem észlelek. Fehér-es áttetszős, mint mindigis volt.


8. Téged ez a probléma mennyire zavar ill. befolyásol mjuk petting vagy szex közben? Gátlásossá tesz a bnőd előtt, vagy egyébként, vagy bármi??


-Mivel még szűz vagyok erre nem tudok válaszolni. Van most valaki, aki talán majd szűztelenít, de persze előbb elmondom ezt neki. Különösebben nem görcsölök rajta.


9. Gyullad is a bőröd vagy csak bepirosodik?


- Én nem látom gyulladtnak. bepirosodik, aztán 10-15 percre rá el is múlik. Viszont van egy rész a péniszemen, ami egy kicsit pirosabbnak tűnik, de mióta az eszemet tudom az olyan. Szerintem csak szimplán sötétebb ott a bőr.


Ne izgulj, nem voltak indiszkrétek a válaszaid. Örülök, hogy segít valaki.

2009. dec. 16. 12:52
 4/9 A kérdező kommentje:

Hogy kiegészítsem a hármas választ:


Szóval, ha lenézek és nézem a fütyköst, úgy annak a velem szembelévő része alul száraz.

2009. dec. 16. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Hali ismét...


Pfff...most'ztán jóóól feladtad a leckét, de nagyon...


Bevallom, két dologra gondolok, ami nem tudom mennyire vsz...pont ott, ettől eltekintve perpill tanácstalan vagyok, sz'al jó a kérdés... (Vágó István szavai szt is... XD )


Arra glok, hogy talán van úgy, hogy forróvízzel mosod, ettől leolvad róla a zsír és rendszeresen kiszárad, de ez sztem nem állja meg a helyét. Az is eszembe jutott már, hogy talán ekcéma le7, na de péniszen??? <:[


(Annyiban egyébként hegy cipőben járunk, hogy én is egyfolytában kenni vagyok kénytelen a kezeimet, uezen ok miatt, bár én évekig mostam kezet meleg/forró vízzel annó, ill. dolgoztam Betadine-nal meg egyéb fertőtlenítőkkel.)


Csak azt tudom neked mdani, amit egy orvoskolléga is mondana: "Először látni kell, s megvizsgálni, csak azután le7 diagnózist felállítani."

Hülyeséget meg nem akarok írni neked.



Még az a 1. kérdésemre adott válaszod fészkelődik bennem..."3-4 éve ilyen". Vajon mi változ6ott akkor, ami miatt ilyen lett?? (10. k.)

11.) A gombás fertőzéskor változott valami? Télleg, mi volt ez a fertőzés? Kifejted?

12.) Ahol piros és/vagy száraz, ott hámlik is??

13.) Ahol nem száraz a bőröd, ott nem piroslik ki, ha ráfolyik az ondód?


+1.) Amikor körülmetéltek, mennyi fitymát szedtek le? Az egészet, vagy vmennyi maradt?

+2.) Am. meg csak úgy kíváncsiságból hány éves vagy?



Jajjj, de ismerős...Még vmi eszembe jutott...

Sue Johansson Talk Sex c. betelefonálós műsorában (TV: Zone Club) hallottam egy olyat, hogy egy csecsemő nyála ráfolyt apukája kezére és uez lett, mint veled: Kipirosodott a bőre, csakhogy neki pluszban KIÜTÉSEI is lettek tőle. A műsorban egyébként Sue - Kanada és az Egyesült Államok (után a világ egyik) legnépszerűbb és legtapasztaltabb ápolónője - is tanácstalan volt a miérttel kapcsolatban. Max annyit tudott elképzelni róla, hogy allergiás reakció. Nos, ha ő ennyit tudott hozzászólni, akkor el tudod képzelni, hogy a többi orvos is mit tudna... De az még számomra is meredek tényállás lenne, ha te a saját ondódra allergiás lennél...!!! <:o <:T


A "Mennyből az angyal"-ra visszatérve... (nna, ez aztán jól idevágott... XD XD XD), ha egyéb panaszt nem okoz, ve7jük egészségesnek a kakast.


Arckrémet semmi esetre se használj, hacsak nem akarsz tükörsima fitymafelszínt magadnak... XD

Sztem könnyen és gyorsan felszívódó vízbázisú kézkrém, testápoló szóba jö7,... (miért ne jö7ne, mit ártasz vele vajon...?)

Esetleg babakrém (akár PH-semleges, vagy Bepanthen kenőcs) még szóba jöhet, hisz egyértelmű glom, hogy anyáink születésünk után évekig mivel kente be a popsit, kukit meg a zacsit, hogy védje a vizelettől, meg az azokozta kiszáradástól... számomra legabbis ez a legkézenfekvőbb...



Nem tudom, tudtam-e neked segíteni, de sajnálom, ha nem...

Ritka jó kérdést tettél fel, ami sztem még a szakembereken is kifogna. (Lásd: Sue)



Ha bármi egyéb kérdésed is felmerülne, vagy csak dumálni akarnál vmiről, email-t küld7sz a hozzászólásom alján jobbra lévő linkre klikkelve, ekkor azonban válasz-elér7őséget (e-mail, ill. msn-címet) is adj meg! :)

2009. dec. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok.


"Vajon mi változ6ott akkor, ami miatt ilyen lett??"


Suliban sokat laboroztunk. Vicces hogy egy másik gyereknek is ilyen száraz és allergiás keze lett akkoriban. Neki a combján is gyakran kijön. Nekem ott elég ritkán szokott.


"A gombás fertőzéskor változott valami? Télleg, mi volt ez a fertőzés? Kifejted?"


Nagyon erről nem tudok mit monddani. Piros foltok jelentek meg a péniszemen és kiszáradt szinte mindehol. Doki pimafucortot és boraxot adott rá. 2-3 hét alatt elmúlt.


"Ahol piros és/vagy száraz, ott hámlik is??"


Mintha hámlana egy kicsit.


"Ahol nem száraz a bőröd, ott nem piroslik ki, ha ráfolyik az ondód?"


Igazából volt, hogy olyan helyen is kipirosodott tőle. Voltaképp alapjáraton, mindenhol száraz a bőröm, de csak nagyon enyhén. Tapintásra se érezhető szinte. Az az érdekes, hogy kipróbáltam a száraz kezemre csepegtetni az ondót :) és ott semmilyen tünet nem jelentkezett. Szóval magával a kukimon lévő bőrrel van valami probléma.


"Amikor körülmetéltek, mennyi fitymát szedtek le? Az egészet, vagy vmennyi maradt? "


Az egészet.



Viszont arckrémet már szerda óta elkezdtem használni. Ez télleg gázos és ne használjam, lehet belőle bajom?

Most nem annyira száraz így a bőröm, ott, de még mindig nem az igazi.

2009. dec. 19. 15:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Sztem a legfontosabb kideríteni, h. mivel dolgoztál a laborban, ami miatt pont odalent lettek problémáid a bőröddel, mert az ad6 további támpontot a bajod eredetére. Bőr- és nemibeteg gondozóban jártál-e már? Talán ott felír6nak vmit...


Az előbbi hozzászólásom részletezésében írott tippjeimet (PH-semleges krém, babakrém, Bepanthen... stb.) továbbra is fenntartom.

Hogy bajod lehet-e az arckrémből, bevallom, nem tudom. És ha Sue Johansson sem tud hasonlóra mit mondani, akkor elhiheted, hogy én hozzá képest mennyire "zöldfülűnek" :) érzem magam... :D


Bár én túlzottan meredeknek tartom, hogy a piroslásokat arckrémmel kend, de ha neked ez segít, akkor miért ne csináljad? :) Csak attól tartok, hogy ez túl drága megoldás, ill. a benne lévő hatóanyagokat arcbőrre tesztelték, fitymára, makkra, hímtagra nem. Nem tudom, hogy viselkedik a krém hosszabb távon rajta.


Tudod, sztem ez olyan, mintha lenne egy furcsa dolog vagy módszer, amivel kapcsolatban a köznép szkeptikus, azt mondják rá, hogy hülyeség, csak mert nem ismerik azt a dolgot/módszert, nem tudják mi az, miben segít, hogy műxik, és mit le7 vele elérni? Cikinek is tarthatják azzal együtt aki használja. (Pl: a mobiltelefon is így debütált..."-Az az ember bolond? Magában beszél? / -Nem, mobiltelefonál! /-Mii??")

Te viszont ismered azt a dolgot, módszert, elfogadod, és sikerrel használod, talán még ajánlod másnak is, mert az mjuk feljavítja az életed színvonalát, így számodra az a mások számára furcsa dolog természetes, így nem tartod cikinek azt, amit a köznép igen.

Az arckrémnél is ez a helyzet. Én mondhatnám rá, azt, hogy gázos, de az én számból az hiteltelen lenne, mert nekem nem ez a bajom, és nem használok rá arckrémet, tehát nem is ismer7em a hatását. Nekem csak a kezem száraz időnként, de sosem használtam rá arckrémet, hát akkor még fitymára, makkra, hímtagra mennyire nem.



Szívesen megkérdezném még, hogy hova jártál 3-4 éve, minek tanultál akkor, hogy laboroztatok, milyen gyakran vtatok abban a közegben és egyre jobban furdal a kíváncsiság, mivel dolgoztatok akkortájt, ami kihozta rajtad és a társadon,... és vajon a többieken miért nem jött ki az allergiás reakció? Az meg a legérdekesebb, hogy csak a nemi szerveid környékén ilyen... hmh...


Még talán idetartozó kérdés le7, hogy nem-e borotválod a szeméremszőrzetedet? Ugyanis a borotválás után is felléphet bőrszárazság, kipirosodás, akár kiütések, és kis piros hólyagocskák is (bőrirritáció). Ellenben ha az ondód enyhén lúgos kémhatása is ludas lehet, azt ha maszturbáláskor ülő, ill. fekvő testhelyzetben spricceléskor a szeméremszőrzeted is felfoghatja. Nálam pl. ez így műxik, és ha neked is megvan, és időben letörlöd ill. lemosod szappanos vagy tusfürdős vízzel, akkor talán kivédheted azt, hogy hozzáérjed az ondód a bőrödhöz, ha spriccel, de ha ejakulálás közben félig gyűrűszerűen körülfogva a makkodat mutató és hüvelyujjaddal megmarkolod enyhén a makkodat, vagy alkalmazod a korai magömlés kezelésére is ajánlott elszorításos technikát, úgy lecsökkent7ed a spricc erősségét, a markod gyűrűjébe folyik a sperma, és nem érintkezik a bőröddel. Ugyancsak kivéd7ed a spermáddal való érintkezést, ha a műtéteknél is használt izolálást (elválasztás, kiemelés) alkalmazod. (Úgy masztizol, hogy ha fekszel, a hasadra terítesz mittomén 2x 3-4rétegű kézi papírtörlőt, vagy fóliát, amire a spermád felspriccel. Nagyon nem zavar6 sztem, talán még ennek szokatlansága az élmény színvonalán is emel vmennyit.)


Ha az ejakulátum a hasadat és a köldöködet, ill. az ágyékodat is érinti, akkor is megjelenik a bőrirritáció, meg a vele járó bőrpírok? Eddig mivel próbáltad megelőzni az ondód érintkezését a bőröddel? (Lefogadnám, hogyha zavar a bőrpír, akkor megpróbálnád megelőzni az ondód bőröddel való érintkezését...)


Vagy még a körülmetélésen is gondolkodok...

Mikor és miért metéltek körül?

Nem le7, hogy ez az érzékenység (ha ez kizárólag a fütykösödön jelentkezik) a cirkumcízió következménye?



Az a baj, hogy még mindig nem nagyon tudom elképzelni a dolgot, hogy konkrétan hol, mennyire pirosodik be, és milyen egyéb behatásra mit reagál a bőröd. Nem véletlenül mják az orvoskollégák, hogy látatlanban semmit mert a tapogatózás =/= diagnózissal. Csak vizsgálat után lehetne elindulni, vagy az már adhat indulási támpontot, ha legalább látnám a tüneteket, amikor azok jelentkeznek. Azt viszont nem kér7em tőled, pláne nem vár6om el, hogy küldj egy képet a fütykösről, amikor a probléma előjön, mert mindenki homokosnak nézne és mert nem illik ilyet kérni. (Erre viszont mindenki joggal mondhatja, hogy "ciki".) Bár azt elismerem, hogy számtalan kórtani fotót láttunk már különböző kórképekkel, olyat is, ami a gáti tájékot érinti, pl.: Rühesség, gombás fertőzés, herpes...



Egyelőre ennyit tudtam tenni érted.

Próbáld ki a javaslatok közül, a számodra szimpatikusakat, hátha vmeikkel csökkenteni tudod a problémád okozta kellemetlenségeketat! :)



Barátnőddel hogy haladsz? Elmondtad már neki? (Persze, tudom, h. ez már magánügy, de ha glod...elmond6od...)



Ha további kérdéseid vannak, írj itt, vagy priviben! :)

2009. dec. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na egy gyors rövid válasz:


Csak a farkamon irritálja az ondó a bőrt. Nem hiszem, hogy a körülmetélés miatt történik ez. Még ha csak a makkon jönne ez elő, akkor azt mondanám lehet, de nem csak ott. A tünetek pedig, eddig hála istennek enyhébbek. Bepirosodik, aztán 10-15 perc műlva, hűlt helye. Azért kenem arcápolóval, mert hirtelen nem találtam itthon más hidratáló krémet. De holnaptól, hidratáló tusfürdővel fürdök. Aztán rendeltem netről testápolót. Ezekkel bepróbálkozok. A dokinál kedden voltam, de akkor még csak simán száraz pénisz bőröl számoltam be. Sajna akkor még nem tudtam, hogy az ondóm pirosodást okoz. A doki pimafucort kenőcsöt írt fel akkor. Szerintem az tuti rendbe hozná, mert szteroidos és az pedig ugye erős gyulladás csökkentő, de szerintem az csak átmeneti megoldást jelentene. Szerintem a főprobléma továbbra is az lehet, hogy száraz, érzékeny a bőröm és a spermám pedig lúgos. Más értelmes magyarázatot én nem tudok elképzelni. Az, hogy allergiás lennék a saját spermámra, az már egy kicsit meredek. :D A suliban meg már meg nem tudnám mondani mikkel dolgoztunk. Fogalmam sincs. Megpróbálom majd előkeresni a füzetemet és azt végig olvasni. :)


A bnőmnek még nem mondtam el, mert most nem alakulnak valami jól a dolgok közöttünk. :( De ha rendbe jön a kapcsolatunk (adja isten!), természetes, hogy beszámolok neki a problémáról.


Most már olyan 2-3 napja nem vertem ki és az arckrémtől is kicsit szebb bőröm. Ha lesz időm ma, kipróbálom, hogy előjönnek e még a foltok. Utána meg úgyis váltok testápolóra. Ez csak ilyen átmeneti megoldás volt.

2009. dec. 20. 15:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Szteroidos kenőcs? Azt írtad korábban, hogy csak piros, nem gyulladt... :o Meg elvileg uazzal kented be a gombás fertőzés alatt, most mégsem gyógyultál ki ebből a szárazságból... Sztem nem ez a jó irány...de te tudod...


A hidratáló tusfürdőt viszont támogatom...

Nem hinném, h. az a főprobléma, hogy száraz és érzékeny a bőröd, mert az csak valaminek a tünete. Azt, hogy ilyen és az ondód irritációt vált ki, az ennek a közvetlen következménye, és ha megvan, ami ezt a szárazságot okozza, úgy könnyen meglehet, h. meglesz a megoldás is.

Sajnos nem zárható ki, h. a saját spermádra allergiás lennél, mivel a piroslás ezt beigazolni látszik. Tudom, hogy meredek, de gondolj csak bele... nem le7etlen és nagyon úgy tűnik - ha tetszik, ha nem - ez van.

Ami még furább... a nemtommien suli nemtommien laborjában, ahol nemtomminek tanultál annó feltételezem nem a bráneren folytak a kísérletek, magyarul, hogyhogy a kezednek szinte semmi baja, viszont a dákón meg ez a helyzet, pont az, ami sztem abszollúte de kizárt, hogy érintkezett volna bármelyik vegyianyaggal, ellenben a kezeddel, ami viszont annál inkább.


Próbáld ki egy ideig a testápolót, aztán próbáld meg a babakrémet ill. Neogranormont is. Kísérletezz, melyik a jobb és miért...

Továbbra is fenntartom az ezelőtti hozzászólásomban írott állításaimat, de nem teszem fel uazokat a kérdéseket, amelyeket abban feltettem. Glom majd úgyis válaszolsz rájuk, ha akarsz és nem érzed indiszkrétnek. :-)


Sajnálom, hogy a bnőddel nem alakulnak jól a dolgok... Szorítok, hogy rendeződjenek a dolgok köztetek. :-)


Kíváncsi vagyok, mit sikerül elérned így most már a sorozatos kísérletezések eredményeképpen...

2009. dec. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!