Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha a férfi nem táplálkozik...

Ha a férfi nem táplálkozik változatosan és rendszeresen, az mennyire befolyásolja a spermát? Nehezebben jön össze a gyerek?

Figyelt kérdés

Értek a táplálkozáson belül:


-semmilyen leves, illetve forró folyadék pl: tea

-csak disznó és marha hús (esetleg kecske,birka) de semmi szárnyas

-napi 2x-3x étkezés, de a vacsora a bőségesebb


Egyéb tényezők:


-semmi sport

-stresszes élet

-dohányzás


2014. febr. 4. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Kevés az esély egészséges gyerekre.
2014. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De milyen mértékben? Szellemileg (vmilyen fogyatékosság?) v egészségileg (allergia, cukor v más egyéb betegség)?

Ne ijessz meg :(

Most hagyjam el a párom,mert ilyen és félő h nem lesz normális a gyerek?

Próbálkozunk lassan egy éve de még nem estem teherbe. Ezek szerint nem is fogok?!

:(

Mit csináljak? Tud vki tanácsot adni?

2014. febr. 7. 10:03
 3/9 anonim válasza:

Kérdezz meg egy orvost erről!

Szerintem a csak a hímivarsejtek számát befolyásolja, a minőségét nem.

2014. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de millió ilyen ember él, aki nem a legegészségesebben él, mégis van gyerekük... Úgy értem arra nem gondoltál, hogy más miatt nem jön össze, vagy esetleg neked is ki kellene vizsgáltatnod magad?

Egyébként ezek közül a stressz és a dohányzás és a túl sok hús, kevés zöldség stb. jelenthet problémát, ami mind olyan, amin lehetne kicsit változtatni. Eleve egy felelős ember megtesz bizonyos lépéseket, mielőtt gyereket vállal, pláne ha már tervben is van... Jó, persze ha stresszes az élete, nyilván nem viccből idegeskedik, de meg lehetne tanulni jobban kezelni. kevesebb cigit szívni, mással helyettesíteni stb. Tehát apró lépéseket lehet tenni. Önmagáért is, értetek is, a gyerek egészségéért is, és azért is, hogy ne veszítse el korán az apját.

Azt tudom mondani, hogy ha kicsit sem hajlandó változtatni, akkor igen, hagyd el, vagy legalábbis ne szülj neki gyereket, mert nem érdemes.

De ha hajlandó a változásra, akkor csináljátok együtt, főzz olyan ételeket, amiben van elegendő hús, de mondjuk egészségesebben van elkészítve és van mellé zöldség is stb. Vagy esetleg csomagolj neki bőséges reggelit, akár szendvicset sok zöldséggel, sajttal és hasonlókkal. Aztán estére már ne legyen zabálás, csak valami könnyebb étel.

A sportot is be lehet iktatni, akár egy könnyed séta formájában, heti 1-2 alkalom is több, mint a semmi. A stresszt is segít csökkenteni. Ezt is lehet együtt csinálni, kérd meg, hogy pl. péntek vagy szombat este/délután kísérjen el a parkba kocogni, sétálni.

Vagy csak rakd ki neki reggel a multivitamint.


Általában amúgy ezektől függetlenül össze szokott jönni a gyerek, és nem is lesz feltétlenül súlyos baja, inkább csak később lesz fogékonyabb pl. az érrendszeri bajokra vagy hasonló. Persze nem tudom, mennyit dohányzik, de ahhoz már elég sokat kellene, hogy emiatt egyáltalán ne sikerüljön. Szerencsére az is nagy befolyással van a dologra, hogy mi történik az anyukával a terhesség alatt, illetve az ő életvitele, egészsége milyen. Tehát van rá esély, hogy egészséges gyereketek legyen (a passzív dohányzás is káros, ilyesmikre is figyelj majd). De valamit azért lehetne tenni is ennek érdekében.

Plusz én is azt tudom javasolni, hogy menjetek el együtt egy orvoshoz és vizsgáltassátok ki magatokat, és tedd fel neki a kérdéseidet.

Egyébként előfordul, hogy egészséges embereknél is évekig nem jön össze a terhesség, aztán egészséges baba születik.

2014. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát az az igazság, hogy én amit tudok megteszek/megtettem. Én a cigit abbahagytam, fog.gátlót több, mint egy éve nem szedek (1 éve & 4 hónapja pontosan), nem iszok, kávét is nagy ritkán csak 3 az 1-bent, próbálok eleget mozogni, normális kajákat enni, én nem vagyok olyan válogatós, mint a párom, én mindent megeszek, ezzel nincs baj. Volt ősszel egy cisztám, amit azóta kezeltek. (Előzménye annyi volt, hogy amióta abbahagytam a gyógyszert rendszertelen lett a ciklusom, és kb 2 hónapig nem jött meg, azt hittük végre baba, az orvos papíron annak is titulált, aztán az ultrahang kimutatta h egy tojásnyi cisztám van ott, ahol a baba beágyazódik.) Azóta is próbálkozunk és semmi, én azért félévente járok szűrésekre és a doki szerint semmi bajom, épp ezért nem értem. Ha még 1-2-3 hónapon belül nem jön össze, akkor karon fogom és elmegyünk dokihoz. Csak az a baj, hogy eddig akárhányszor megemlítettem neki, hogy vizsgáltassa ki magát, a munkájára hivatkozva azt mondta, hogy nem ér rá elmenni... de a többi dolgot nem is említem, amit ő nem hajlandó megtenni v csak lusta rá :(

Tudom, milyen nehéz letenni a cigit, én le tudtam tenni, ő is letudná, meg sír, hogy "jajj de kib**szott drága..." akkor meg fél attól, hogy még jobban elhízik, így is kb 90 kg.

Úgy tudom az ülőfürdő (ritkán szauna) és maga az ülőmunka nem tesz jót a spermának, ő ebbe van.

Szóval, ha én figyelek magamra, hogy esélyesebb legyen teherbe esnem.

2014. febr. 25. 12:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja értem. Hát ismerve az előzményeket nem annyira meglepő, hogy még nem jött össze a baba, jó is, hogy jársz rendszeresen szűrésekre, remélhetőleg hamarosan helyreáll minden szépen a szervezetedben és akkor sikerül a teherbeesés is.

Igen erre gondoltam, hogy ha a párodat már most sem érdekli annyira a dolog, akkor valamilyen szinten nincs értelme az egésznek. Persze mindenkinél máshol van a hatás, mindenkinek más az, amit még eltűr, mielőtt kilépne a kapcsolatból és persze minden helyzet más.

De ha ő nem hajlandó szinte semmire, akkor az nem túl jó kezdet, én a helyedben ezerszer is meggondolnám és átértékelném ezt az egészet.

Akartam is javasolni, hogy ha esetleg te is dohányzol, akkor javasolhatod neki, hogy próbáljatok meg együtt leszokni, de gondoltam, hogy te talán nem vagy dohányos, ezért is írtam helyette a sétát és egyebeket inkább példaként. Maga az ülőmunka és az ilyen apróságok azért annyira nem veszélyesek, ettől még simán összejöhetne a baba. Szóval ha pár hónapon belül nem sikerül tényleg elmehetnétek együtt orvoshoz, hogy őt is kivizsgálják. De neki próbáld úgy beállítani, hogy ő csak elkísér téged, mert egyes férfiak hajlamosak ezt nagyon magukra venni és nem örülnek neki, ha azt vizsgálják mennyire igazi férfiak stb. Nehéz ezt leírni, de sokan ezért halogatják vagy ezért keresik a kifogásokat, mert nem akarják, hogy őket vizsgálgassák, pláne nem ilyesmivel, aztán az sem öröm, ha utána közlik velük, hogy esetleg náluk van a probléma. A nők ezt általában könnyebben veszik, ők hamarabb elmennek kivizsgáltatni magukat, legalábbis ha tudni akarják az okokat, akkor inkább elmennek hamar, noha ha esetleg ők kapnak rossz hírt az őket is megviseli a későbbiekben.

A cigi letevésétől pedig csak akkor hízik el az ember, ha a cigizést, a pótcselekvést, a stresszlevezetést evéssel, nassolással pótolja. Legalább megpróbálhatná, rágózhatna vagy rágcsálhatna répát, vagy kipróbálhatná az elektromos cigit, meg manapság már vannak olyanok is, amiknek a füstje nem káros, igazából nem is füst jön talán hanem valami gőzszerűség, van bele alma meg mindenféle ízű "dohány" is, nem tudom pontosan. Mondjuk az sem olcsó, mert néztem régen egy családtagomnak, de ha a párodat komolyan érdekelné a dolog és tényleg le akarna szokni, akkor legalább kísérleteket tehetne a dologra. Vagy eleve lehetne életmódot váltani, hogy a cigit leteszi, azzal egyidejűleg a sétát pedig "felveszi" és nyit az egészségesebb ételek irányába is. Vagy ha ez neki így sok, akkor sétáljon többet, de egyelőre egye a szokásosat. Lehetőségek vannak, csak ő nem nagyon él egyikkel sem. Ezért mondtam, hogy gondold át a dolgokat, mert egy ilyen emberrel általában később sem könnyebb, majd rád marad minden. Nem szívesen mondom ezt, de kiírtál egy kérdést, én pedig ezt gondolom.

Hány éves vagy egyébként?

2014. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Èn 25 vagyok, ő 34.

Remènykedem, hogy összejön a baba, de az a fura, hogy ő jobban emlegeti a baba-dolgot, bújja a neten a cukibbnál cukibb babafotókat, irigy az ismerőseire, ha úgy vesszük a baráti körèbe szinte csak neki nincs mèg gyereke.

De ha nem akar változtatni, akkor lehet muszáj lesz vmivel megfenyegetnem.

2014. febr. 25. 21:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor még fiatal vagy, nem vagy elkésve semmivel és esetleg pár év múlva sem leszel. Szóval szerintem tényleg gondold ezt át, hogy érdemes-e vele családot alapítanod, vagy inkább valaki mással kellene. Persze tudom, hogy ha egyszer őt szereted, akkor nem mással akarod, de olykor bele kell gondolni a dolgokra reálisan, és ha az rossz nekünk, akkor átértékelni és lemondani róla, vagy másként cselekedni. De a ti, a ti döntésetek, én ezt csak az itt leírtak alapján mondtam.


Egyébként érdekes, amit írsz. Ha úgy tűnik ennyire rajong a dologért, hogy már a neten is ezt nézi, akkor azt hihetné az ember, hogy lelkesebb máskor is, amikor tenni kell érte. Szerintem először egy nyugodt környezetben beszélgessetek el, ne fenyegetőzz (jó, értem, nyilván nem halálos fenyegetésre gondoltál egyébként sem:)).

Ha az őszinte beszélgetés nem segít, nem változik semmi, akkor próbáld kézbe venni az ügyet és amiket már írtam, pl. csomagolj neki előre ételt, szépen lassan vezesd be a változtatásokat. Így egyrészt nem nagyon tehet majd semmit, másrészt te intézed majd a dolgot, neki nem kell vele annyit foglalkozni. Ami lehet jobb lesz, mert azt írtad olykor lusta is és mindent csak halogat vagy kifogásokat keres és nehezen áll kötélnek (legalábbis ez jött le). Nekem kapcsolatban ez még szerencsére nem volt probléma, de nekem például az apám ilyen. Persze tudom az kicsit más tészta. De valamennyire tapasztalatból akkor is mondhatom, hogy az válik be a legjobban, ha anyukám kézbe veszi a dolgokat, mert ha nem tenné akkor semmire sem haladnának. Sokszor mondta anyukám viccesen, hogy ha rajta múlt volna a szülés (mármint apámon), akkor még mindig a hasában lennék. :) Meg sokszor ő is lelkes és beszél róla, hogy mit akar de valahogy nem jut el odáig, hogy belekezdjen vagy nem tudja mivel kezdje vagy csak valamiért mást csinál helyette. Mindig csak akkor van elvégezve a dolog, ha anyám kitűzi a dátumot és együtt elkezdik. Szóval van az a típus aki bár kicsit lusta, de ha a másik fél elkezdi helyette a dolgokat, akkor hajlandó a változtatásokra. Tehát lehet, hogy ha te kezdeményezőbb lennél (még ennél is jobban), akkor nem ellenkezne és gördülékenyebben mennének a dolgok. Ez még szerencsésebb eset, mert van aki egyszerűen nem hajlandó semmire. De remélem nálatok nem így lesz, pláne ha ő is szeretné (és nem csak azért, mert már mindenkinek van, hanem tényleg átérzi, hogy az mekkora felelősséggel jár és valóban vágyik is rá, nem csak arra, hogy elmondhassa az ismerősöknek, hogy már neki is van - ezekről majd beszélgess el vele, mert gyereket vállalni nem "divatból" kell ugye).

2014. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a segítsèget, megpróbálkozom a tanácsokkal! :)
2014. febr. 28. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!