Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől sok a gyomorsavam?

Mitől sok a gyomorsavam?

Figyelt kérdés

Mostanában elég gyakran megnő a gyomorsavam. Lehet a kajától?

Én Németországban éllek, és ott nem szokott ez előfordulni. De mikor hazamegyek Magyarországra 4-5napra, az utolsó napokon már elég kellemetlenül sok a savam. Most ugyanez van. Egy hete voltam otthon, de most az helyzet, h nem igazán akar 100%-osan elmúlni. Savlekötő, meg ilyenekkel már próbálkoztam. Csak pillanatnyi változás volt. Tudtok valami szert, vagy módszert ellene?


2009. nov. 16. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
a magyar kajákba biztos van vmi összetevő, ami nálad ezt okozza. mármint azokban amiket itt fogyasztasz. vagy iszol.
2009. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ja...amúgy próbálkozz a citromot vízzel.

ne akkor idd amikor sok a savad, hanem így egy napon kb 5-ször, pl reggel, délben, este, meg kaják előtt.

2009. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Meg fogom próbálni a citromot.

2009. nov. 16. 17:44
 4/7 anonim ***** válasza:

a citromos víztől éppen hogy több gyomorsavad lesz!!!

Tapasztalat limonádétól!!!!

2009. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nemlesz több savad, ez téves. a citromban levő sav belül lugos kémhatást eredményez. ez bizonyított is.

és nem limonádéval kell, hanem sima víz és bele citrom.

én ezt alkalmazom már nagyon rég óta, mert nekemis sok a savam, csakúgy magától, de amióta a citromos viezt iszom azóta kb kutyabajom.

2009. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk savasak.

A limonádé cukrozott azért nem OK. ..de hát rengeteg minden okoz savtúltengést még... szénsavas italok, görögdinnye, zsíros-fűszeres ételek, szilvalekvár, puliszka, natriumbenzonát... nincs menekvés. Csak jó vagy rossz napjaid lesznek ezután, állandósul mert tünetileg tudod csak kezelni szódabikarbónaQuamatelRennin stb-vel.

2011. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Karoly Horvath válasza:
Altalaban a tul sok szenhidrat okozza. Pl csoki fagyi edessegek. Vissza kell venni a szenhidratokbol es jobb lesz.
2016. okt. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!