Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszukulet gyerekkorban,...

Fitymaszukulet gyerekkorban, megoldas?

Figyelt kérdés
2.5 eves kisfiam fitymaja szuk, gyerekorvos tanacsara huzogattam hatra, ovatosan, fokozatosan sikerult elerni, hogy hatrahuzhato legyen, at is ment a makkon, viszont mindig kellemetlen volt a gyereknek, a ferjem mindig mondta h kinozom a gyereket. Azt vettem eszre hogy ha nehany napig nem huzogattam utana szukebbe valt es meg nehezebben jart. Tobb helyen olvastam ,hogy a huzogatassal tobbet artok mint hasznalok mert apro hegek kepzodnek a boron es ezzel csak jobban beszukules hogy a szukulet idovel megoldodik magatol, a ferjem es tobb ferfi ismerosom mondta hogy mar nagyocska volt mikor o maga huzta harta es emlekszik is erre. Ezert ugy dontottem nem "kinozom" a gyereket es nem huzogatom, hagyom hogy a termeszet megoldja. De mostanaban azt veszem eszre, hogy nem hogy hatrahuzni nem tudom, de mikor pisil elobb felfujodik a fitymaja es aztan kezd el folyni, rendes sugarban jon, eleg vastag is, de kicsit megilyedtem es annyira tanacstalan vagyok, huzogassan vagy ne huzogassam? Egyelore varnek az orvoshoz menetellel, mert felek, hogy egybol vagnak:(
2013. okt. 16. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne aggodj! Az en 3,5 eves kisfiamnak SOHA nem huzogattuk az orvis tanacsara. Addig, mig tud rendesen pisilni /neki is felfujodik, ezert elmentunk a gyerekorvoshoz, aki egy rutinos mozdulattal teljesen felhuzta, majd vissza de azt mondta, mi ezt ne csinaljuk/ es nem piros, nem faj, nincs teendo vele. Szobatiszta mar egyebkent? Mert ha pelenkas, akkor meg inkabb TILOS a fertozesveszely miatt a huzogatas.
2013. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most már lehet hátrahúzni neki,de nem szárazon.Jól be kell baba olajozni,attól lágyul a bőr,és nagyon könnyen csúszik is.Ezt fürdés után kell megtenni,mert a meleg víztől is már eléggé puhává válik .Nem kell megvárni amíg ez lankadtan sem fog menni . Képes nagyon beszűkülni a bőr.Ebben a korban szoktak felírni antiszeptikus /bőrlágyitó/ kenőcsöket .Egy sem tud annyit mint a baba olaj .
2013. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kezdjük ott 3éves korig nem beszélünk fitymaszükületről mivel 3éves korban szakad fel bör makrol, addig nem szabad erőltetni srácok és férjed jol monták nyilván tapasztalat miatt. Gyerekorvos meg egy értelműen nő látszik mert nem tudja mit érez kisrác.. ne kinozd természed megoldja időben

ha meg gond van az apa legyen az aki segit kisrácon későbbi apa fiú kapcsolatban eljöjön és nagyon jól jön

Bizz férjedben tudja mit beszél

2013. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, mar teljesen szobatiszta, es a makkra nincs ratapadva az tuti, mivel m ar hatra volt huzbva neki korabban es jol kiucolva alatta. Szoval nem amiatt nem jon hatra mert le van tapadva hanem mert szuk a bor. Az szokott tagulni idovel?
2013. okt. 17. 05:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idosnek alapbol szuk a bor, es sajnos nem segitett a korai huzogatas sem. Errol mindig a ferfiakat /ferfi orvost/ kell megkerdezni, nalunk kompetensebb a temaban aligha van. :-) Amigctud rendesen pisilni, nem piros, nem faj, nincs vele teendo.
2013. okt. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekorvos azért érdemes lenne megkérdezni,mert 3 éves kor körül sok kisfiút már kezdenek önálló tisztálkodásra tanítani és ahoz hogy megmosd rendesen a fütyijét bizony hátra kell húzni a fitymáját,meg igen van hogy sok kisfiúnak ha nem húzzák hátra nem lesz baja,de van ahol meg orvos kell később hozzá.Jobb lenne ha megkérdeznéd a gyerekorvosodat ő mit ajánl,egy jó krém bizotsan segíthet.
2013. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!