Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pasik, ti elmennétek női...

Pasik, ti elmennétek női andrológus-urológushoz, ha ilyen jellegű problémátok lenne?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért nem? Miért választanátok inkább a férfi orvost? Köszönöm :)

2013. jún. 15. 21:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább mennék férfihez. Ugyanis egy férfi számára én nem vagyok más, csak egy páciens, míg egy nő azért akármennyire is ügyesen tud elvonatkoztatni, a hormonok dolgoznak. Lehet, hogy hülyeség így gondolni, de engem zavarna.
2013. jún. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Eltaláltad, hülyeség így gondolkozni, ezt tanúsíthatom :)

Éppen ezt szerettem volna felhozni példának egy korábbi válaszra reflektála, miszerint a páciens szemszögéből lényegtelen, hogy a kezelőorvosa nő, vagy férfi. Jó lenne, ha így működne a dolog, de sajnos maximum sürgősségi ellátás esetén állja meg a helyét ez a gondolat. Az urogenitális rendszerrel foglalkozó szakterületek meg különösen szenzitívnek számítanak a betegek részéről. Amikor egy nő elmegy nőgyógyászhoz, általában megfordul a fejében, hogy milyen fehérneműt vegyen fel, jól nézzen ki, ne legyen szőrös, stb. Mert ott motoszkál a fejében, hogy "Vajon mit gondol rólam?" Miközben az orvost általában egyáltalán nem izgatják ezek a dolgok, az egyetlen, ami zavarja, ha valaki ápolatlan, mosdatlan.

A férfiaknál szintén vannak ezzel analóg gondolatok. Ez

2013. jún. 16. 20:32
 13/20 A kérdező kommentje:
Holott nem kéne, hogy legyenek. Egy női urológus nem azt fogja nézni, hogy mekkora, meg milyen jó pasi vagy/nem vagy. Lehet, hogy kezdő orvosként még nehezebb elvonatkoztatnia, de később, ahogy telik az idő és nap, mint nap több 10 beteggel kerül kontaktusba, már ez sem okoz problémát. Ez így van nőgyógyászoknál is.
2013. jún. 16. 20:35
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak kinossag szempontbol rosszabb tenyleg nekem egy no, ha olyan problemam lenne, amit mar korabban emlitettem, s ezert, mert mit gondol rolam (amiket irtal nem erdekel), mert valszeg g ugyse talalkozok vele tobbet. Tudom, akkor miert ereznem magam kinosan pont azert, hat azt en sem tudom.

Egyebkent azert, mert itt paran azt mondtak, h nem mennenek nohoz, azert nehogy feladd az almod/vagyad, bar remelem nem is gondolkoztal ezen.

2013. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg ne add fel, ha ezt akarod. Én is csak azt mondtam, hogy inkább mennék férfihez, de ha épp nőhöz kapnék jó időpontot, akkor emiatt nem raknám át.
2013. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
S igy, ha jó csaj vagy, meg tudnánk nézni azt az ED-t is, hogy tényleg velem van-e a baj, vagy a csaj nem volt elég jó. :)
2013. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem áll szándékomban feladni, de még van időm dönteni :)

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, érdekes volt!

2013. jún. 17. 01:03
 18/20 A kérdező kommentje:
(hálából mindenkit felpontoztam:)
2013. jún. 17. 01:03
 19/20 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá, jól döntsél, remélem nem ott találkozunk, ha találkozunk. :)
2013. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Nagy Emelet válasza:
Én simán elmennék, hiszen az ultrahangos vizsgálatot is nő végzi.
2013. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!