Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pasik, ti elmennétek női...

Pasik, ti elmennétek női andrológus-urológushoz, ha ilyen jellegű problémátok lenne?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért nem? Miért választanátok inkább a férfi orvost? Köszönöm :)

2013. jún. 15. 21:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Nekem már sajnos voltak ilyen jellegű panaszaim, és férfi orvost fogtam ki. Ugyan tisztában vagyok vele, hogy neki ez a dolga, de azért kicsit idegenkedtem attól, hogy egy férfi vizsgálja a golyóimat:D Most úgy gondolom, nővel talán "könnyebb" lenne.
2013. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Neked melyik esne jobban? Ha egy férfitársad szőrös, nagy, kemény kezét érzed a valagadban, vagy ha egy olyanét, akié bele is fér?
2013. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A kérdést azért tettem fel, mert nagyon megtetszett ez a két szakterület, és lehetségesnek tartom, hogy később ez irányban szakosodom. Azonban nagyon kevés női urológus van,női andrológusról pedig még nem is hallottam, tehát ez egy meglehetősen "elférfiasodott" szakterület. A kérdést azért tettem fel, mert kíváncsi vagyok, hogy a férfiakban melyik gondolat a dominánsabb:

A) Inkább férfi szakorvost választanak, mivel vele könnyebben megbeszélik az ilyen jellegű problémákat, mint egy nővel

vagy B) kellemetlen nekik, hogy egy másik férfival kell ilyen jellegű szituációba kerülniük, esetlegesen még a dominanciájukban is sérti őket a kialakult helyzet, ezért inkább női orvost választanak.

2013. jún. 15. 21:23
 4/20 anonim ***** válasza:

Én igen. Osztom a második véleményét.


Legalább tíz éve történt, hogy focizás közben a labda eltalálta a heréimet is. Nagyon fájt még másnap is, ezért úgy döntöttem, hogy elmegyek az urológiára. Sürgős eset miatt egyből kaptam aznapra időpontot. A váróteremben idős férfiak voltak csak, akik arról beszélgettek, hogy csak nehogy XY rendeljen, mert annak nagyon vastag ujja van és nagyon fáj, ahogy vizsgál. Már majdnem ott tartottam, hogy fogom magam és hazamegyek, de akkor behívtak. Meglepetésemre egy nő volt az orvos. Normálisan megvizsgált, semmi kellemetlenség nem volt belőle. Amikor a barátnőmmel sikeresen összeszedtünk egy fertőzést egy termálfürdőben, akkor nőgyógyásza azt javasolta, hogy én is keressek fel egy urológust (én tünetmentes voltam akkor még), akkor a recepción már direkt hozzá kértem időpontot.

2013. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: mint írtam, nekem vizsgálat miatt inkább szimpatikusabb lenne egy hölgy, problémák elsorolása pedig szerintem mindkét esetben ugyanolyan (női asszisztense volt, abszolút nem zavart).
2013. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az orvosok többsége a gyógyítás öröme miatt vállalja a szakmáját. A férfi betegségeit szerintem egy férfi a saját lelki beállítottságából adódóan is, talán egy kicsivel jobban át tudja érezni.

Amikor az ember beteg és fájdalmai vannak, nagyon nem érdekli, hogy az ember, aki segíteni akar rajta, szőrös kezű férfi vagy puha bőrű nő.

2013. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy ED eseteben jobb lenne egy no, akar meg is tudna mondani egy-ket hozzaeres utan, h mennyire komoly, persze ez csak elmeletben gondoltam, sajna ilyen biztos nincs. Ferfinak viszont kevesbe erzem kinosnak pl ezt elmondani, mint egy nonek, aki mondjuk tetszene is.
2013. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
panasztol függ de én inkabb egy férfival dumalnam ki ha olyan mint egy nővel aki csak tanulta de nem tapasztalhatja meg amiről tanult de kihogy
2013. jún. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Előző: azért jó eséllyel egy férfi orvos sem tapasztalta meg a betegségedet:)
2013. jún. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
ha nem is multban de még lehet neki
2013. jún. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!