Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés gyógyulás?

Körülmetélés gyógyulás?

Figyelt kérdés

Fitymaszűkületem van de most még az érettségi végett nem megyek el orvoshoz majd után avagyis nyár elején. Akkor mennyi idő mire tudom "használni" már? És mennyi ideig nem sportolhatok? Az érzékenység azért már hamarabb elmúlik mint 1 hónap nem?

Előre is kösz!


2013. márc. 27. 20:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
37%
A privát üzenetre válaszolva: a gyógyulás egyén függő, de néhány hét alatt elmúlik a kellemetlenség és szépen begyógyul a vágás. A fedetlenséget hamar meg fogod szokni. Nekem nincs személyes tapasztalatom, mert én női szemmel nézem ezt a témát, de sok gyógyulást láttam már, hidd el, gyerekeken is és felnőtteken is. Az orvosok számára rutin eljárás, a legközelebbi kórház Urológia szakrendelésén kérdezz meg egy nővért a folyosón, hogy melyik az az orvos aki legtöbbet csinálja, szerintem ez a legjobb ajánlás! :-)
2013. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
15%

54%-os hölgy nagyon keményen nyomja a propagandát, de nem szabad elhinni minden szavát.

Nekem pl most lesz egy kemény művelet, jó drágán: bőrpótlásra megyek az orvoshoz. Hogy legyen megint előbőr, amit a teljes körülmetélés során lecsonkoltak rólam.

Remélem, az állam velem is olyan nagylelkű lesz, mint ahogy a mellnagyobbító nőkkel volt már párszor... :o

2013. máj. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem propaganda, kérdezz meg 10 orvost: 10 ezt fogja mondani. Neked valami irtózatosan nagy zavar van a fejedben a körülmetélésről, én csak ezt próbálom ellensúlyozni. Hidd el, felesleges fitymapótlással kísérletezni: nincs ilyen, nem lehet és amúgy meg teljesen felesleges. Inkább fogadd el magad, menj el egy önismereti terápiára, tanulj és gyakorolj toleranciát másokkal szemben, és élvezd az életet. A teljes emberiséget tekintve a férfiak kb 30%-a körül van metélve, és nem csinálnak ebből problémát, sőt, nagyon sokan még büszkék is erre! Emelkedj felül ezen, és örülj neki! Női szemmel és egészségügyis tapasztalattal ezt tudom csak neked tanácsolni!
2013. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

A férfiak kevesebb, mint 20%-a van körülmetélve a világon.

És a szám egyre kevesebb, mivel egyre visszaszorul azokon a helyeken, ahol nem valamilyen barbár törzsi vallás előírásaként csonkolnak babákat, megfosztva őket a döntéstől, a saját testüket illetően.


Érdemes elgondolkodni, hogy vajon a kibicek miért nem beszélnek arról, hogy a híres gyermekorvos, Dr Spock miért nem ajánlotta a gyermekek rutinszerű körülmetélését?

2013. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!