Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi okozhatta a fejlődésem...

Mi okozhatta a fejlődésem leállását? Főleg magasság szempontjából?

Figyelt kérdés

166 cm lettem. Most 25 éves vagyok. 14 éves korom óta nem nőttem sehova...

Kíváncsi lennék a véleményetekre, miért álltam meg a fejlődésben ? tehettem volna ellene valamit ?


2013. jan. 31. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért is álltál volna meg a fejlődésben?

A magasság növekedése nem egyetlen jele a fejlődésnek.

Milyen magasak a felmenőid? Fiú vagy lány vagy és kialakultak-e megfelelően a nemi jellegek , pl férfia férfi vagy-e vagy nőies nő? Mert ha nem akkor tényleg lemaradtál a fejlődésben.

2013. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért állt volna le a fejlődésed? Egyszerűen elérted a testmagasságodat, ez még nem is olyan alacsony, inkább átlagos/picivel alatti.


Ahogy az első mondja, ha minden más oké, akkor ez a te maximális magasságod. A régi osztálytársaim között volt két fiú, akik mindig a legkisebbek voltak, az összes lány is megelőzte őket magasságban, súlyban... tartott ez kb 15-15 éves korukig, aztán egy fél év alatt úgy megnyúltak, hogy teljesen átlagos magasságúak lettek, holott előtte 20 cm-rel alacsonyabbak voltak a közepes termetűeknél.

Aki pedig mindig is a legmagasabb volt, azt szépen lassan majdnem beérte mindenki. Van, aki fokozatosan nő, van, aki rögtön hirtelen, aztán alig, van, aki egyáltalán nem, és aztán hirtelen... Neked ez jutott :)

2013. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért álltál volna le? Én 158 cm vagyok és 27/N. Én mit szóljak?
2013. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lányok jellemzően 14 éves kor után már nem nagyon nőnek, srácok 16 után 18 éves korukig még max. pár centit.

166 cm nőnél teljesen normális magasság, férfinál sem kicsi. Vannak jó oldalai is, az alacsonyabb emberek jellemzően egészségesebbek, tovább élnek, vannak munkakörök ahol előnyös is az alacsony magasság. Katonáéknál pl. pilótáknál, harckocsizóknál, Gagarin 159 cm-rel volt kora egyik legnépszerűbb embere).


Mi okozza az alacsony növést?

Genetikai örökség, táplálkozás (mindenütt a világon a marhahús evő népek a legmagasabbak, a szinte csak növényeket evő népek a legalacsonyabbak), fiatal korban végzett intenzív munka, sportok. A növekedés akkor áll le, amikor a csontok végén levő növekedési porcok becsontozódnak.


Akinek pénze van, azt ma már jó pénért 10-15 cm-rel is megnyújtják, lásd Google: "Ilizarov módszer" (nálunk 150 cm alattiaknak fizeti a TB)

2013. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A génjeidben ezt hoztad magaddal.Akár 3 fokozattal is vissza lehet ütni az ősökre .Fejlődésben nem maradtál el ,csak a magasság növekedésben vagy kissé alacsony .

Irtam kissé !

2013. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Inkább maradok 150 ,mint egy cm is nyújtsanak rajtam .
2013. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A génjeid
2013. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán fiú vagy vagy lány?

Ha lány, akkor ez tök átlag magasság, sőt, szerintem még felette is van pár centivel.

2013. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
fiú vagyok. azt hittem nem kell odaírnom mivel férfiak egészségébe írtam a kérdést.
2013. jan. 31. 20:06
 10/12 anonim ***** válasza:
XDDDD És mennyire igaza van .. xD
2013. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!