Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vizeletmintám negatív teljesen...

Vizeletmintám negatív teljesen, lehet ettől még Trichomoniázis fertőzésem? Nőknél ez hüvelyfertőzés, ami a férfiaknál tünetmentes sokszor.

Figyelt kérdés

A léyneg az, hogy barátnőmnek ezt a betegséget állapították meg és az édesanyaj meggyanúsított, hogy megcsalom. Hogy ha biztosra tudnám, hogy nincs meg ez a bajom, akkor jobban érezném magam, hogy meg tudom védeni magamat.


Az utóbbi pár hét alatt előfordult, hogy óvszer nélkül voltunk együtt, és időközben soxor rosszul volt már párhete. És ez lett a vége. Nekem semmi tünetem nincsen, nem is volt. Elmentem tegnap urológushoz, elmondtam neki az egész történetet, meg mondtam neki, hogy melyik betegség az ami bnőmnek is van. Elküldött laobrba ma reggelre vizeeltmintára, ami teljesen negatív lett. De azt mondta, hogy azért a gyógyszert azt szedjem be, ha a partner fertőzött, tehát ez a vizsgálat nem biztos gondolom, nem nagyon értem, akkor minek küldött el erre.


ezt a betegséget barátnőm megkaphatta higéniai problémák miatt? pl. koszos WC ülőkétől? (az öccse eléggé igénytelen fajta, 3naponta fürdés meg hasonlók)


2008. máj. 30. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Trichomoniasis

A trichomoniázis a hüvely vagy a húgycső megbetegedésével járó, nemi úton terjedő betegség, melyet a Trichomonas vaginalis nevű ostoros egysejtű okoz.

A kórokozó megfertőzheti mind a nők, mind a férfiak húgy-ivarszerveit, a tünetek azonban főleg nőknél jelentkeznek. A nők 20%-a átesik ilyen jellegű fertőzésen fogamzóképes korában.

Férfiaknál a kórokozó megtelepszik a húgycsőben, a prosztatában és a húgyhólyagban, de csak ritkán okoz tüneteket. Bizonyos területeken a nem-gonococcusos fertőzések akár 5-10%-át is kiteheti ez a megbetegedés. Kimutatása férfiaknál nehezebb, mint nőknél.

Tünetek

Nőknél a betegség általában egy zöldes-sárga habos hüvelyi váladékozással kezdődik. A nők egy részénél a folyás kisfokú is lehet. A külső nemi szervek érzékenyek és fájdalmasak, a nemi aktus is fájdalmas lehet. Súlyosabb esetekben a külső nemi szervek és a környező bőrterületek gyulladttá válnak és az ajkak megduzzadnak. Előfordul a hólyag fertőzésére emlékeztető fájdalmas és gyakori vizelés.

A férfiaknak általában nincsenek panaszaik, viszont partnerüket megfertőzhetik. Bizonyos esetekben azonban előfordul, hogy rövid ideig habos vagy genny-szerű váladék ürül a húgycsőből, a vizelés fájdalmassá és gyakoribbá válik. Ezek a tünetek általában kora reggel jelentkeznek. A húgycső enyhén érzékeny lehet, néha pedig a pénisz nyílásán nedvesség észlelhető. A herék fájdalmával járó mellékhere-gyulladás csak ritkán fordul elő. A prosztata szintén megbetegedhet.

Diagnózis

Nőknél a diagnózis felállítása percek alatt megtörténhet a hüvelyi váladék mikroszkópos vizsgálatával.

Férfiaknál a hímvessző végén megjelenő váladékból kell mintát nyerni, ennek mikroszkópos, illetve laboratóriumi vizsgálata alapján állítható fel a diagnózis.

Kezelés

A nőbetegek 95%-át egyetlen adag gyógyszerrel meg lehet gyógyítani, feltéve ha nemi partnerük is egyidejűleg kezelés alatt áll. Férfiakat általában 7 napig kell kezelni.

A betegség gyógyulása előtt folytatott nemi élet a partner megfertőződéséhez vezethet.


Milyen orvosnál jártál egyébként? Ilyen problémával a bőrgyógyászatra, pontosabban az STD laborba kell menni.


WC ülőkéről, medencéről, törölközőről is elkapható a fertőzés. De azért azt tanácsolom, hogy ne kezdj el rögtön gyanúsítgatni senkit, inkább próbálj beszélni az öccsével először. Vagy mondjátok azt, hogy az orvos ajánlatára mindenkit meg kell vizsgálni.

2008. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!