Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Úr Isten! Egyik jó barátom...

Úr Isten! Egyik jó barátom végre kinyögte azt h több éve hererákos? Ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

Folyton kérdeztem tőle mi a baja, eltávolodott a rendes hétköznapi embertől,munkába sem tud járni emiatt, azt mondja nem sok kell már és felakasztja magát!

Lehet 6-7 éven át hererákkal élni? Vagy már meghalt volna?

Én nem tudom hogy segíthetnék neki, de már nagyon kivan...

kérem csak komolyak írjanak



2012. dec. 28. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos igaz lehet.Sokáig lehet rákkal élni és kínlódni, de azért vannak arra jelek, hogy valóban rákos és nem kamuzik.


És az is iagaz lehet, hogy nem hererákja van, hanem olyan mentális problémája, ami meglehetősen megnehezíti az emberekkel való kapcsolatteremtést. Ilyenkor jó kifogás - mert a testi baj megfogható valami - egy keményebb betegség.


Ha segítséget nem kér ő maga, akkor sehogyan sem tudsz neki segíteni, mert csak azon lehet segíteni, aki maga is akarja. Próbálj meg a témára visszatérni, vagy ha ő említi, akkor beszélgetést kezdeményezni ezzeé kapcsolatban és szép óvatosan kicsellózni belőle a gondolatait. Jó volna neki onkológus mellett (ha tényleg rékos) egy pszichiáter vagy egy pszichológus.

2012. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

Valami nem stimmel.Lehet,hogy áttétes?Kemora jár?Megviselt? fogyott?

Vagy inkább lekileg van ki,mert eltávolították?

Próbálj beszélni vele és a segítségedet felajánlani.

2012. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen fel tudod mérni hogy van-e egyáltalán komolyabb baja.

Egy nagybeteg ember akármit csinál, sápadt.

Nekem "csak" autoimmunom meg emésztési problémáim vannak, mégis olyan sápadt vagyok télen-nyáron hogy a legvilágosabb korrektor is virít rajtam, pedig régen nyáron kifejezetten csokiszínűre barnult az arcom is.


De ha ilyeneket mond és mégsem hererákos valószínűleg agybeteg, mert normális ember nem viccelődik ilyennel.

2012. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem jár semmiféle kezelésre.. Azt mondja ez biztos h hererák mert kényelmetlen húzó érzést érez mindkét heréjében és a kulcsomónál is tapintható valami csomó.. Ja meg kellemetlenül érzi magát az emberek közt, engem is beengedett és a szoba túl oldalára ült :S:S Ő 100% osan megvan róla bizonyosodva h hererákja van! Én mondtam neki hogy elmegyek vele! De azt mondja Őt nem vágdossák szét és nem akar szenvedni amúgy sem szereti senki: ((

tény a szülei alkoholisták :(((((


kérdés 7 év alatt NEM ölte volna már meg a rák???? Vagy valóban rákos és így is él??

2012. dec. 28. 20:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Láttam az utolsó bejegyzésed.


ha segíteni akarsz neki, akkor pszichiáterhez vidd el, de azonnal. Ez nem hererák, hanem pszichés gond, nem is kicsi!

2012. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Most is írtam -neki mit csinálsz?

Erre Ő ..- Készülök a halálra :((((((((((((


Meg h a temetésére elmenjek..

2012. dec. 28. 20:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne a temetésére menj el, hanem vidd el orvoshoz.

Ez mániákus depresszió.

Ráadásul ahogy elnézem némi hipochondriával megfűszerezve...

2012. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hány éves a barátod?
2012. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
igen lehet vele élni évekig, viszont ha nincs kezelve semmi esélye. Egy ismerősöm 2 hónapja halt meg, hererákból indult neki még 5 éve, aztán a kzezelésektől jól lett kb egy másfél évre de várható volt hogy újra előjön mivel elsőre is voltak már áttétek, fel is készítették rá hogy mivel ilyen súlyos volt amire kiderült ezért ez nem a hosszú élet titka. 32 éves volt.
2012. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hali!


˙

Az előző hozzászólásokban vannak nagyon találó részek is a barátod problémájára, vmint rejtett kérdések is. Ezeket emelném itt ki neked elsőízben.


"Azt mondja ez biztos h hererák mert kényelmetlen húzó érzést érez mindkét heréjében és a kulcsomónál is tapintható valami csomó."

_ Az a bizonyos húzó érzés nem biztos, hogy hererák, csak nagyon sok fiatal kapásból a legrosszabbra gondol. Mivel nem írod, hány éves ő (no, és te is), így nem könnyű kisilabizálni azt, hogy most őt felnőttként, gyerekként, fiatal vagy milyen korú felnőttként, ill. érettség szerint kezeljük!? Az egyik heréjénél előfordul6, hogy csupán varicokele (herevisszér-gyulladás), az viszont legrosszabb esetben meddőséget okoz6 első ízben, viszont egy kis ambuláns műtéttel megold6ó is lenne, igaz, spermavizsgálatra is szükség lesz akkor. A jobb oldalon személyesen nekem is volt már alkalomadtán húzó érzésem, kivizsgáltattam, nem találtak semmit, egy ideig még azután előjött ugyan, de aztán meg is szűnt, nem vagyok hererákos. :-)

_ A KULCSCSONT (!!) alatt lévő akármi sem feltétlenül jelenti azt, hogy rákos. Először talán meg kellene mutatnia orvosnak, és el kellene végeztetni a szükséges vizsgálatokat, ha szükséges, biopsziát. Többet mondani csak utána le7ne. Addig sajna csak ennyiből tudunk kiindulni! :-o


"kellemetlenül érzi magát az emberek közt, engem is beengedett és a szoba túl oldalára ült :S:S"

_ Antiszociális személyiség. Pszichológusi ill. pszichiátria kezelés javasolt a lelki okok feltárására.


"Ő 100% osan megvan róla bizonyosodva h hererákja van!"

_ Ó hogyne! Nem is olyan rég egy 14 éves fiúcska írt rám ugyanezzel, és halálra volt rémülve, mindenfélét beképzelt magának. Aztán meglepték a suliban egy iskolaorvosi szűrővizsgálattal, és bebizonyosodott, hogy semmi baja nincs, le is higgadt kapásból.


"Én mondtam neki hogy elmegyek vele! De azt mondja Őt nem vágdossák szét és nem akar szenvedni amúgy sem szereti senki: (( tény a szülei alkoholisták :((((("

_ Na itt egy fontos dolog... ALKOHOLIZMUS, a törődés hiánya, kitaszítottság érzése. Sztem szeretethiányos le7, azért állítja be magát inkább betegnek, ill. hangoztatja neked is az öngyilkosságot, hogy felhívja a figyelmet vhogy önmagára! A szuicíd elhatározás egy fekete hullám, ha az elvonul (5-10-15 perc alatt, mert ez csak EGY OLYAN DEPRESSZÍV MÉLYPONT, AMELY CSAK PILLANATOKIG TART!) Ha öngyilkos akart volna lenni, már rég megtette volna! (Amelyik kutya ugat... do.Ob)

_ A másik dolog, hogy nagy vszséggel ha te most elviszed őt orvoshoz, és bebizonyosodna, hogy ment7ő, találna más okot, amivel felhívja magára a figyelmedet! Akkor ill. azzal uis nagy vszséggel megszüntetnéd azt a "takarót" amely védi őt a kényelmes kis "depressziócskájában", amiben "jól" érzi most magát. Ne feledd! A rosszat is könnyen megszokja az ember, utána már könnyebben viseli. Ilyen pl. ha vki nyámnyila kölyökként odaállít a boxedzésre, az első pillanatokig nagyon fáj az első pár pofon, de aztán megszokja, és lassan már immunissá válik rá. Ez -- akármilyen hi7etlen -- de még az intenzív herénrúgásra is igaz! :-o

_ Egyszóval, ha te kilendítenéd őt ebből a mókuskerékben, amiben ő most benne van, és amiben benne is szeretne maradni perpill, akkor tudnád őt új tények elé állítani, akkorra kellene egy sablont kidolgozni, és le7őség szerint elszeparálni a szüleitől, de minél hamarabb, uis ha ott marad abban a közegben és nem tudja másként "túlélni" azt a közeget, való igaz, nem is fog változni semmi, és minden csak 1re rosszabb lex. EZÉRT...

..."Ne a temetésére menj el, hanem vidd el orvoshoz.

Ez mániákus depresszió.

Ráadásul ahogy elnézem némi hipochondriával megfűszerezve..."

...

"És az is igaz lehet, hogy nem hererákja van, hanem olyan mentális problémája, ami meglehetősen megnehezíti az emberekkel való kapcsolatteremtést. Ilyenkor jó kifogás - mert a testi baj megfogható valami - egy keményebb betegség."

_ TELITALÁLAT! :-D


˙

"7 év alatt NEM ölte volna már meg a rák???? Vagy valóban rákos és így is él??"

_ Ezt nem tudni. Orvoshoz vhogy el kell juttatni, amit meg kell legelőszöris szervezni.

"Valami nem stimmel.Lehet,hogy áttétes?Kemora jár?Megviselt? fogyott?

Vagy inkább lekileg van ki,mert eltávolították?"

_ Nem távolít6ták el neki a heréit, mert még a Kérdező írja...:

"Azt mondja ez biztos h hererák mert kényelmetlen húzó érzést >>érez mindkét heréjében<<"

Azonban való igaz, ha rákos lenne, annak nagy vszséggel nyoma lenne, akár egy fogyás.


˙

"Ha segítséget nem kér ő maga, akkor sehogyan sem tudsz neki segíteni, mert csak azon lehet segíteni, aki maga is akarja."

_ Ez pontosan így van. Azonban ha nem képes reálisan gondolkodni, ki le7 cselezni őt úgy, hogy mentálisan beszámít6atlannak kell orvossal tituláltatni, akkor be le7ne utalni ideggondozóba, ill. el le7ne szeparálni a jelenlegi környezetéből.


Ezt kellene elérni, kedves Kérdező! :-o


Vedd fel a kapcsolatot egy pszichiáterrel, ha annyira segíteni akarsz neki, és szervezz meg egy olyan találkozót, amikor őt kettesben tudod hagyni vele! Ez le7, hogy kissé pénzigényes lesz, azonban mérlegeld,... megér-e ennyit a barátod élete? Vagy gyűjteni érte, ha mást nem is...


Egy biztos... ÍGY NEM MARAD6!!! (( :-o


˙

Akkor most megírnád, hány évesek vagytok? (Te és a barátod akiről szó van.)


Üdv: EE

2012. dec. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!