Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit lehet tenni ebben az esetben?

Mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy négy problémám is van. Az első kettő szerintem összefügg, ugyanis fitymaszűkületem van, a makkom pedig nagyon érzékeny, fáj, ha megérintem. (Érdekes módon nem akkor fáj amikor hozzáérek, hanem amikor elveszem az ujjam.)

A makkom tetején a húgycső nyílásának a széle piros, ötletem sincs hogy mitől. Már jó ideje ilyen, de nincs vele problémám, csak optikailag furcsa.

Az utolsó problémám pedig az, hogy a spermám mintha nem a makkom tetején lévő nyílásból jönne, hanem a fitymafék felől. Az utóbbi két problémának mi lehet az oka? Ezeken csak urulógus tud segíteni? Előre is kösz a segítséget!


2012. dec. 6. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hali!


˙

Igazán érdekes eset a tiéd, de azt hiszem, van elképzelésem, azonban mielőtt leírnám, szeretném ha tudomásul vennéd előbb azt, hogy látatlanban nem készpénz, amit mondok. pontos(abb) diagnózishoz a problémádat látni, ill. vizsgálni szükségeltetik! :-o


˙


Menjünk akkor sorban!

===== ~~~ =====

1.) FITYMASZŰKÜLET elképzel7ő, ha a fitymád nem, vagy csak nehezen jön hátra magától vagy kézzel, hátrahúzva is megjelenik körkörösen a pénisztestet némiképp behorpasztva (homokóraszerűen) egy vagy pirosabb, vagy fehérebb, vagy bőrszínű, de szűkebb gyűrűszerű képződmény a bőrön. Ehhez társulhat önmagában külön, vagy ezzel egybekombinálódott RÖVID FITYMAFÉK is, amely a makk alsó részén a húgycsőnyílás ajkaiból kiindulva húrszerűen fut előre a makkból a fitymába, egy hártyaszerűséggel kötődve hozzájuk. Ha ez rövid, a makk előrebólint kicsit, vagy nagyon.

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__3..


2.) Ha kisfiúként elvittek a szüleid a dokihoz, aki vagy erővel, vagy egy pálcikaszerű műszerrel (ún. "gombos szondával"...

(>> [link] )

... lefejtette a fitymádat, mielőtt az még magától levál6ott vna a makkodról, ez magyaráz6ja mind a fitymaszűkületed, mind az érzékeny makkod kialakulását. A szakszerűtlen, esetleg erőszakos vagy nem a kellő időben, vagy esetleg körültekintéssel elvégzett fitymafeltépés következtében mikrorepedések alakul6tak ki mind a fitymád, mind a makkod nyálkahártyafelszínén. A fitymád mikrosérülései rosszul, összehúzódva is összehegesed7tek, ettől kialakul6ott a fitymaszűkületed. A makk nyálkahártyasérülései is hasonlóképpen alakul6tak ki, ilyenkor ingerhatás befejezésével fájdalomreakciót jelez, ezért érzékeny. S:-o

A helyzeten már csak a SZMEGMA (a fitymatúró) jelenléte ront6,...

(>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__3.. __oldal-1 )

...amely irritál6ja a makkot, pláne, hogy annak függőleges kis mélyedéseibe is képes beférkőzni, és ott megtelepedni, ilyenkor válik a pénisz büdössé is. Ez a makkperem alatti faggyúmirigyek által termelt váladék + bőrhámladék + vizelet elegye képes egy idő után megavasodni (mivel a faggyú zsiradék!), így megkötni is a fertőzéseket, kórokozókat, amelyek kifejezetten kedvelik ezt a nyirkos, nedves, helyeket. Ezek elősegít7ik a FITYMA ismételt VISSZATAPADÁSát a makkra! Ezt ki kell megfelelően morzsolni a napi tisztálkodás során legalább reggel és este, ill. csövelés után!


Erről a témáról írtam eddig a legtöbbet, ajánlom figyelmedbe egy szvsz igen haxnos oldalt, vmint a régebbi topikhozzászólásaimat! :-)

>> [link]

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..


˙


3.) "A makkom tetején a húgycső nyílásának a széle piros, ötletem sincs hogy mitől. Már jó ideje ilyen, de nincs vele problémám, csak optikailag furcsa."

_ Vizsgálat hiányában nem le7 véleményezni, ahogy a fentiek súlyosságát sem megállapítani! :-o

Találkoztam már ilyesmivel úgy emléxem, de ott a húgycső kitüremkedett egy picit önmagából, amely esztétikailag volt furcsa a viselőjének, és okozott neki vélt szégyenérzetet.


4.) "Az utolsó problémám pedig az, hogy a spermám mintha nem a makkom tetején lévő nyílásból jönne, hanem a fitymafék felől."

_ Ha a vizeleted is onnan jön, tehát nem a rendes végéből, hanem inkább a fitymafék felől, vagy lejjebb a pénisz alsó részén annak töve felől, az le7 egy kezeletlenül hagyott "HYPOSPADIASIS" is. (Ha a makk hátoldalán lenne egy/a húgycsőnyílás (a has felőli részen) azt neveznék "EPIspadiasis"-nak)

Ez így néz ki...


~~-~-~-~-~-~-~-~-~-~~

˙ KÉP- ÉS LINKTÁR

~~-~-~-~-~-~-~-~-~-~~

>> [link]


(FIGYELEM! CSAK 18+!!! ÉVEN FELÜLIEKNEK, NEM BUTA, KÍVÁNCSI SERDÜLŐ TINIKNEK!!! >:-o )


KÉPEK:

>> [link]

>> [link]

>> [link] (bőrköteggel)


LINKEK:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__9..

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__5..

>> [link]


Ha ez így ill. hasonlóképp van, ahogy azt az iménti képeken is lát6ó, azt csak és kizárólag urológus szakorvos tudja helyreállítani, DE! KÖZÜLÜK SEM AKÁRMELYIK! ((:-o

A fitymaszűkület még csak-csak kezel7ő akár otthon is, típustól és súlyosságtól függően, de a hypospadiasis az jellegzetesen orvosi eset, az is csak akkor, ha a pénisz viselőjének gondot, okoz, kben békénhagyandó! :-o

===== ~~~ =====



Részemről ennyi infót sikerült összeszednem így 1xre. :-)

Mivel azt nem írtad meg alapból, hány éves vagy, így azt képtelenség kikövetkeztetni, milyen korban zavar, és milyen fejlettségű személynél okoznak a fentiek problémát, úgy glom, ezt minimum illett vna megadnod! :-o


A fent általam leírottak megtekintését kizárólag saját felelősségedre tedd!

Én pedig, aki mindezt leírtam neked ill. mindenkinek, akinek segítségre volna szüksége, de tanácstalan, nem vagyok orvos, azonban egészségügyi végzettséggel rendelkezem. :-)


***

Ha bármi egyéb felmerülő kérdésed lenne, ill. úgy érzed, további segítségre lenne szükséged, nyugodtan kérdezz, akár itt, akár >>priviben! Amint van időm és energiám, válaszolok. :-)


Te pedig a problémád miatt ne aggódj, ne szégyenkezz, és FEL A FEJJEL! ;-D


˙

Üdv: EE

2012. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

EE. Nagyon megleptél volna ha nem osztod az észt itt.

Újabban nagyon felpörögtél .

2012. dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 17 éves vagyok. A hypospadiasis-szal kapcsolatban, a vizeletem a rendes helyről, a húgycsőből jön, ezért nem is egészen értem, hogyan lehetséges ez.
2012. dec. 6. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyanról már hallottam, hogy valakinek nincs végig beforrva a húgycsöve. De akkor a vizeletnek is ott kellene távozni.

a fitymád egyáltalán nem lehet felhúzni? Hogy megnézd mi is van ott?

2012. dec. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!