Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet gerincsérvem, ha 40kg-os...

Lehet gerincsérvem, ha 40kg-os zsákokat hordok napi 4-5 órában elszórtan 10m-es távolságba, kb 20 napon keresztül?

Figyelt kérdés

Építkezésen dolgozok mint segédmunkás, max 40kg-os zsákokat kell leemelnem egy raklapról, majd 10m-es távolságra kel eljuttatnom, ahol egy vakolóanyagot keverő gépbe kell öntenem.Kérdés, hogyan kell helyesen emelnem, hogy ne kapjak gerincsérvet vagy ne kopjon el a porc.

Kb 20 napig dolgozom még ezen a helyen, szóval ez nem olyan hosszú idő szerintem.Van esélyem hogy ép gerinccel megússzam?

Átlagos testalkatom van, a lábaim izmosak, sokat futottam velük, a csontjaim kemények, 26 éves koromra semmim sem tört még el.Nos?

Köszönöm a válaszokat.


2012. nov. 28. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy tapasztalt munkatársat kérdezz meg, hogyan kell a zsákot vinni. Egy ismerősöm molnár, és ő egy mázsás zsákot is könnyedén visz a vállán, és nincs semmi baja a gerincének.
2012. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

egy jó tanács: ne derékból, hanem térdből emelj. és ha emelsz, akkor úgy csináld, hogy stabilan legyen a derekad.

én még csak 20 vagyok, de már fáj a derekam a sok hajolgatástól.

2012. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 es,majd az idő igazolja a mázsás zsákokat .

Mindennek ára van !! Fiatalon nekem sem számított a súly .

Most meg itt vagyok gerinc sérvvel .De van közeli hozzám-

tartózó is ,akinek fiatalon nem volt gond az 50kg cementes

zsákok hordása.Egy teherautónyit elhordott egy maga 100 mre

Most itt van 45 évesen a gerincével leszázalékolva .

Megérte ??

A hajlott emeléseket kerüld .A raklap alján lévőket inkább behajlított térdekkel vedd fel .

2012. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen.Holnap kb 3 raklapnyi zsákonként 40kg-os súlyt kell megmozgatnom, igyekszem odafigyelni.Megnéztem pár képet a helyes emelésről és próbálom felváltva, jobb és bal vállra pakolni felváltva.

ha van még hasznos tanács, szívesen fogadom.

2012. nov. 28. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:
l-es vagyok. A molnár ismerősöm most 65 éves és semmi baja a gerincének. Igaz, már 5 éve csak a kertjében dolgozik.
2012. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos, elhordtam a 40kg-os zsákokból 6 raklapnyit.Fájni nem fájt a hátam, de dél körül elzsibbadt a jobb lában és kezem teljesen.Most itthon vagyok, nem fáj, nem is sajog, nem is zsibbad.Szerintem csak sok volt nekem az a 6 raklap.De nem hiszem hogy lenne sérvem, vagy csak idő kérdése?

Segítsetek ha tudtok.

2012. nov. 29. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!