Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fogok még nőni magasságra?

Fogok még nőni magasságra?

Figyelt kérdés
Apa 178 cm. Én 17 éves vagyok és talán picivel vagyok magasabb nála. 185 cm szeretnék lenni illetve 180 felett.. Előző fia 186 cm lett végleg pedig az első felesége alcsonyabb mint anyum. Lehet,hogy későnérő vagyok?

2012. okt. 29. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

21 éves korodig van esélyed még nőni illetve amíg a hosszú csöves csontjaidon a növekedési zóna végleg el nem csontosodik.

Bár szerintem a 178 cm már egész jó.

Apa és anya hány éves koráig nőtt , mit meséltek erről. A géneket tőlük örökölted, térképezd fel, hogy náluk ez hogy is zajlott.

2012. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Apa válogatott sportolo volt és gimnasztikás. 17 éves korában 148 cm volt és 178 cm lett 4 honap alatt mikor abbahagyta a sportot.
2012. okt. 29. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb 19-20 éves korig növünk- ilyenkor már csak az ún. csöves csontok (kéz,láb) hossza változik. De biztos 180 fölött leszel, aggodalomra nincs ok. Lehet, hogy későn érő vagy, de ez ebből nem állapítható meg.
2012. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De pl a 14 évesek aki 185 cm azis még fog nőni lehet? Vagy ez hogyvan? emberfüggő?
2012. okt. 29. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:

14 éves még növekszik, akkor is, ha már 190, igen, és ahogy írtam 19-20 évesig lassuló ütemben, de van még növekedés.

Későn érő típus: tkp. aki már kezdettől fogva kicsit lassabb ütemben fejlődik. Ez egyéni- nálunk a 3 gyerekből mind más ritmusú volt- nem jelent semmit, hátrányt-előnyt egyik vagy másik, csak lassabban bontakozik, vagy gyorsabban. A tanulásnál lehet egy kicsit másképp segíteni a különböző ritmus szerint.

De a lényeg akkor is:

"Az egyetlen igazi tanulás: a lényünkben szunnyadó tudásnak tevékennyé ébresztése."

-ahogy Weöres Sándor írja A Teljesség felé c. (huszonegy-néhány évesen írt!!)művében.Ezt a 17 éveseknek ajánlom, nagyon jó:))

[link]

2012. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5 ös.

Biztosan tanár vagy valahol ,mert a stilusod erre vall .

Jó hogy nem hozod fel az egész magyar irodalmat .

2012. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
( 6:)) de ne aggódj, csak a "későnérő"-re reagáltam(túl, jaja:))
2012. okt. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hozok későn-korán érőre példát.

Vannak a tipikus fiúk, akik 14 éves korukra 185 magasak. (mivel ebben az életkorban a fiú átlag kb még csak 166-168 cm ezért ez baromi magasnak számít). A mi sulinkba is van/volt mindig is ilyen. Ők általában egy olyan 5cm -t nőnek még , aztán megállnak.

Van a normál érő, aki kb. 168 magas mondjuk 14 évesen, és még nő mondjuk szülei magasságától függően 10-20 cm-t.

Szóval kb 18-20 éves korra majdnem egyenlítődik. Valaki lassabban érő simán lenövi a koránérőt- csak persze évekkel később.

2013. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!