Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nem ciki? többi lent

Nem ciki? többi lent

Figyelt kérdés
Az iskolában az osztályba elmondták hogy megnéznek mindenkit fityma szűkület miatt és ilyenkor az orvos össze visza fogja tapogatni nézegetni (tapasztalat tavaly is így volt) De tavaly még nem voltam ilyen miatt szégyenlős) de Mellesleg a farkam csupa dzsungel.hogy kerüljem el
2012. szept. 12. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

nem ciki, ő egy orvos, ez a munkája :)

(különben is, hidd el, látott ő már cifrábbakat :D)

2012. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Véletlenül beteg leszel.
2012. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Irtsd ki a dzsungelt és kész. Elkerülni nem tudod a vizsgálatot, meg nem is ajánlott.
2012. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk sem általános, sem középiskolában nem volt ilyen vizsgálat.
2012. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Most mit gondolsz cikinek? Azt, hogy megnézik, vagy azt, hogy szőrös. Egyik sem ciki. Ez egy vizsgálat, mely az érdekeidet szolgálja. Kamaszkorú vagy, miért ne lehetne szőrös? Ez egy normális élettani folyamat, hogy kinő a fanszőrzetünk bizonyos korban.
2012. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről nem ciki, hogy szőrös a szeméremdombod. Lehet, hogy neked furcsa, mert 12-13 évet leéltél gyermeki fütyivel és természetes volt, hogy így látnak, így jársz a szüleid előtt, de attól hogy felnőtté válsz ez természetes lesz. Életed hátralevő részében már "dzsungel" lesz a fütykösöd felett, ami egy felnőtt embernek teljesen természetes! Az lenne furcsa és rossz, ha nem indult volna el a serdülésed. Örülj neki, hogy már dzsungeled van.


Másfelől az orvos már nagyon sok fütyköst látott életében és természetes neki, hogy ilyen területen vizsgálgat. Örülj neki, hogy megnézik, hogy minden rendben van a szerszámmal, mert nagyon sok szerzett fitymaszűkületet, fertőzést lehet összeszedni serdülő kor környékén, ha nem kellően ápolják és tisztítják a fitymát.


Légy bátor és essél át azon az 1-2 perces vizsgálaton. Két dolgot kérhetsz viszont, ami a te jogod eldönteni, hogy melyiket szeretnéd. Amennyiben iskolaorvos vizsgál meg csak és kizárólag te lehetsz bent a vizsgálóban! Nem tudom tavaly hogy volt ez, de olvasgatni hozzászólásokat, hogy néha csoport előtt szeretnék ezt a vizsgálatot végezni. Így jogod van ellenkezni és nem részt venni rajta. A másik, hogyha tudod mikor lesz a vizsgálat, akkor megkéred apát (esetleg anyát), hogy vigyen el előtte egy gyermekurológiára, ahol urológus szakorvos nézi meg neked a fütyid és kérsz tőle egy papírt, hogy minden rendben van a szerszámmal. Így ezt csak odaadod a suliorvosnak, hogy már vizsgáltak és nem szeretnél a vizsgálton részt venni.

2012. szept. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Heló!

Az előző hozzászóló mindent nagyon szépen elmondott, abszolút egyetértek minden egyes szavával.


Én csak annyit fűznék hozzá -- bár nem árultad el magadról, hogy hány éves vagy, csak becsülni tudjuk így, kedves Kérdező -- hogy 5. és 7. osztályban mi is így voltunk ezzel a félelemmel bizonyos fokig, amikor mentünk az orvosiba le és ott szembesültünk azzal, hogy tényleg, a fütyit is vizsgálják. :-) Amikor a doki lehívott bennünket, fiúkat, és alsógatyára kellett vetkőznünk, a legtöbben közülünk már megfogalmazták -- poénból -- "a végrendeletüket", ahogy a "kislabda"-(BCG-)oltásnál is, mert a szomszédos osztályból már beriasztottak bennünket, hogy mire számítsunk. Mi is izgultunk, nem is kicsit. De mivel mi azért úgy átlag elvoltunk egymással rendesen, sőt bizonyos osztálytársunk akkor a barátunk is volt sulin kívül is, így együtt könnyebb volt ezeket az izgulást elviselni, és túlélni. Pedig mi akkortájt (5.-ben) kéthetente úszni is jártunk, együtt vetkőztünk, együtt öltöztünk. Egy gyerek volt, aki nem titkoltan leste a másikét, és biza az elkerülhetetlen volt, hogy akár csak véletlenül is ne lássuk meg a másikét. És akkor már azért voltak odalent "dzsungelek", igaz olyan is, akinek alig volt még valami, vagy egyáltalán nem volt. De volt, aki ökörködött is az osztály előtt ezzel, vagy a saját játékszerével, szóval ne zavartasd magad. Ha annyira látványos, és téged zavar, nyírd rövidebbre egy közepes, jól vágó ollóval, úgy, hogy a dzsungelt bevizezed, és felállítod a szőrzetet egy fésűvel majd a fésű felső végén levágod a szőrt! De én a helyedben valóigaz, örülnék annak, hogy többé már nem "kisfiús" a kukim, hanem inkább férfias, környezetre is... :-D

˙


Ha jóban vagy az osztálytársaiddal, ne félj a vizsgálattól, sem a szégyenlősségtől! Tavaly mit gondolsz, miért nem zavart? És most miért?

Az oké, hogy nősz, fejlődsz, de te ugyanaz maradtál, szóval ha te tavaly nem foglalkoztál azzal, hogy szégyenlős vagy, akkor most SE foglalkozz ezzel! A szégyenlősséged is csak addig tart, amíg erre figyelsz, s foglalkozol vele. Ha nem törődsz vele, csak elviseled a pár perc fütyivizsgálatot, nem is lesz az olyan rossz! Csak döntsd el, hogy nem fogod magad rosszul érezni! :-)

Hidd el, ott lesz ez a dolog a többiben is! Ne hidd, hogy egyedül leszel! De te maradj higgadt és ha szeretsz poénkodni, inkább poénkodj, akkor meg egyáltalán nem lesz ez kellemetlen! A dokival meg légy udvarias, lássa rajtad ő is meg a társaid is, milyen karakán vagy!


Én spec míg álltam úgy 5-10 percet a vizsgálóasztal mellett, a szőke dokinő meg éppen leállt beszélgetni valakivel, aki véletlenül őt kereste akkor, (épp azután jött volna az, hogy fel kell feküdnöm, és megnézik a fütyit) csak fintorogtam az akkori osztálytárs-barátomnak, testbeszéddel, mint egy pantomimbohóc. Hidd el, ha veled van a barátod, együtt jobb átesni vele ezen az egészen, és akkor ez egy kellemes emlékként marad meg mindannyiótokban! :-) Ha meg nincs ott barátod, akkor sincs gáz! Tudod, hogy lesz egy ilyen, kibírod és kész! Üssétek el valamivel az időt, míg sorra kerültök! Aki meg elkezdene piszkálni, keress rajta te is valamit, amit kifigurázhatsz, majd tereld másfelé a témát! :-)


Fel a fejjel és sok sikert!

Mikor is lesz az a vizsgálat? Hány éves is vagy? :-)


MPM31F

2012. szept. 15. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
NOrmális hogy már szőrősődsz,de a vizsgálat sem kötelező valójában.Ha nagyon szőrős akkor ollóval rövidebbra lehet nyírni,bár általános iskolás gyereknél ezt nem ajánlanám.Ha szégyenlős vagy akkor mond meg ha egyszerre több osztálytársat akarnának behívni,hogy egyesével szeretnétek bemenni,sőt előre is szólhatok már erről,eleve így lenne ez normális,de akár a saját gyerekorvosod is meg tudja nézni és papírt adni róla.Ha meg egyáltalán nem akarsz résztvennia vizsgálaton akkor megmondod ehhez a vizsgálathoz nem járulsz hozzá,mert nem kötelező.
2012. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg egyáltalán nem akarsz résztvennia vizsgálaton akkor megmondod ehhez a vizsgálathoz nem járulsz hozzá,mert nem kötelező."


Rosszul tudod, kedves előző. Sajnos a gyerek még nem 18, hogy önállóan döntsön erről, nem ő a felelős saját magáért, hanem a szülei. És ez nem kívánsághangverseny kérdése, nálunk sem az volt. És ez valamennyire így is van jól szerintem. Az élet ugyanis nem lehet mindig habostorta! Vannak dolgok, ingerek, amiket vállalni kell, szóval ez ellen buzdítani szerintem valahogy nem helyes.


Amúgy meg nem értem, miért pontoztak le egyesek az előbb!? Tudtommal semmi olyat nem írtam, amivel ez indokolható lenne. Ne legyünk már ennyire felszínesek! S:O


#7-es voltam.


...

Ez ide OFF volt sajnos, de ettől még érdekelne a Kérdező reagálása! :)

2012. szept. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!