Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen tünetek alapján véegzne...

Milyen tünetek alapján véegznek prosztata vizsgálatot az urológián?

Figyelt kérdés

Mindeig végeznek vagy csak bizonyos panaszok esetén?

17 éves vagyok



2012. jún. 6. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg az alapkivizsgálás része, viszont fiataloknál, ha teljesen más jellegű panaszuk van, akkor egyesek el szoktak tekinteni tőle (mert a prosztatarák döntően a 40-50 feletti korosztály betegsége).

Amúgy a legtipikusabb tünetek, amik prosztatagondokra utalnak, az elakadó/gyenge sugarú vizelet vagy pedig tompa/erős gáttáji fájdalom vagy vizelést követő görcsös fájdalom szintén azon a tájékon.

2012. jún. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor a fiatalkorban is most már sajna 1re-inkább jelentkező ún. "acut/krónikus prosztatagyulladás" miatt is elég gyakoribbak a prosztatavizsgálatok a fiatal felnőtteknél, ahogy a fiatalkori aranyeres panaszokról is egyre gyakrabban olvas6unk itt a Férfiak egészségében. De ha vmi "dugulás"/fájdalom/gyulladás van a húgyivarrendszerben, a prosztatavizsgálat alapvető szerepet kap, később esetlegesen a prosztatafejés is. De szerencsére én ez utóbbit megúsztam... |:-°


Nekem pl. fájt a jobb ondózsinórom és egy cisztát is találtam anno a jobboldali mellékherémen, ezen kívül az egész begyulladt, de az urodoki -- aki vizsgált -- alapos volt, és bár neméppen volt a legkellemesebb érzés, de felnyúlt a s'eggembe a prosztatámhoz, amit jól megnyomkodott, (a szemeim kidülledtek, olyannyira csípett égetett a vizelési inger...,) de kibírtam, és nem volt semmi gáz. Kiküldött a doki adni egy kis "vizelet-elejét", utána tudtam meg, hogy gennyet keresett...de szerencsére nem talált.


Ezt követően UH-ra került sor, úgy is megnéztek mindent odalent. Szóval, akinél én voltam, az nagyon alapos volt, és noha szerencsémre nem találtak semmit, és a dolog spontán gyógyult pár héttel később, én egyetértettem a prosztatavizsgálat szükségességével.


Üdv: EE

2012. jún. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!