Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 15 éves fiamat hydrokelével...

15 éves fiamat hydrokelével operálták. Fertőzést kapott, mellékheregyulladás alakult ki nála, csak ismételt műtéttel sikerült meggyógyitani. Vajon a nemzőképessége megmaradt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Anyuka!



Mindenek előtt sajnálom, hogy a fiával ilyesmi megtörtént, mivel a hydrokele-műtétek annyira nem rizikósak, az Önök esetéhez képest. Természetesen mi fórumhozzászólók az Ön kérdésére válaszolni nem tudunk. Képtelenség. Nem vagyunk szakértők benne, tippelgetni ill. hiú reménnyel ámítani Önt nem segítség az Önök számára, utóbbi viszont etikátlanság lenne.


Erre a kérdésre PONTOS VÁLASZ kell, különben sem Ön, sem a kedves serdülő fia nem fognak tudni megnyugodni. Éppen ezért azt tudom Önöknek javasolni, forduljanak a kezelő- és műtőorvoshoz, és tőle kérjenek segítséget.

Amennyiben a kezelő- ill. műtőorvosa nem tud segíteni vagy megnyugtató információkkal szolgálni, esetleg nem foglalkozik az Önök problémájával két helyet javaslok felkeresni minél hamarabb, hogy ez kiderülhessen és IDŐBEN le7sen megoldani még, amit le7.

1.) Andrológus szakrendelés

Az andrológus specifikusan férfigyógyász, ezekre a problémákra szakosodott, ezekben képes segítséget nyújtani, azonban tudomásom szerint nem ingyenes és a TB-támogatásról sem tudok megbíz6ó informásciókat megosztani Önnel.

2.) Kaáli intézetek.

Tudomásom szerint ők foglalkoznak jellegzetesen meddőségi problémák feltérképezésével és kezelésével. Ezek az intézetek az ország számos nagyvárosában (Pesten kívül pl. Győrben, Debrecenben, Pécsett, Miskolcon és Szegeden is) megtalál6óak, ők le7nek sztem a legnagyobb segítség a kérdésük 100%-os megválaszolására, szóval tippelgetések és spekulálgatások helyett én azt javaslom ezen variációk egyikét keressék meg, ill. jelentkezzenek be telefonon még a héten.

WEB: >> [link]



Remélem tudtam Önöknek segíteni a megoldás felkutatásában.

Sok sikert, türelmet, kitartást kívánok az elkövetkezendő időszakhoz az egész család számára, főleg a fiának, és nem letörni! LÉPNI! :-o

FEL A FEJJEL! :-)


Üdv: EE

2011. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megnyugtató választ valóban egy spermavizsgálat. A kezelőorvos is beutalhat andrológiára, de pl. az urológiai klinika andrológiai rendelésére beutaló nélkül is lehet menni. Ami nem magánrendelés (mint pl. a klinika szakrendelése is), az tb-finanszírozott és ingyenes.
2011. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én is pont ilyen fertőzést kaptam, és sajnos ugyanígy állok. Nálam is csak a műtét segíthet. :(

De még nem biztos.


Milyen gyógyszereket kapott a fiad?


Én Omicralt szedek + antib., bár nem tenyésztettek még ki semmit, de az Omicral is lehúzta nálam a gyulladást.

Csak most megint visszatértek a panaszaim. :(


A kérdésre a válasz.


Ha csak az egyik mellékherét távolítják el, akkor megmarad tudtommal a nemzőképesség.

2011. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Jellemző az ember önző hajlamára.


Ha választ kérnek, és megkapják, utána már semmi nem érdekli őket.


Persze, holnap még van idő válaszolnia a kérdezőnek, de kiismertem én már eléggé az embereket. -_-

2011. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

@ Előző két hszs írójának (20:40 & 22:15)

--------

Idézlek tegnapról: "Persze, holnap még van idő válaszolnia a kérdezőnek,..."

A műtéted -- ezek szerint "tegnaphoz képest holnapután", azaz -- holnap lesz? Pontosan mi is? (Hydrokele?)



Sajna az emberek 90%-a ilyen, ezért ez már abszolút nem lep meg. Mindenesetre igazad van,... a kedves anyuka valóban ve7né a fáradságot, és segít7ne a fia egyik sorstársán, ha már neki és a fiának is segítve lett. Ennyi valóban kijárna! :-o

(...feltéve, ha visszanéz még a topikjába, mert mjuk bejelölte a válaszértesítőt a topik alján, amit ma éjjel kapott meg, ill. amikor legközelebb feljön. Bár azért illett volna megköszönnie a segítséget, amit kapott tőlem (is)... dO.ob

Ennyi is kijárna nekem, ha már megtiszteltem őt válaszommal!)



Azonban a két hszsod közt mindössze 1 óra 20 perc telt el. Honnan veszed, hogy a kérdező anyuka ebben az időben fent járt a GyK-n, és nem mjuk a családjának szentelte az idejét? Honnan veszed, hogy olvasta is a kér(d)ésedet?

Kben is, ha holnap műtenek, akkor miért te is az uccsó napokban írsz hszst? Miért nem korábban?

A kérdezőnek szvsz túl rövid időt hagytál a válaszadásra!


Mire számítottál? Hogy majd ennyi idő alatt részletes válasszal szolgál? Hogy este, amikor már fáradt, és inkább ledőlne/együtt élvezné közösen az időt a családjával, ahelyett pont a te hszsodat fogja olvasni itt?

Nem mindenki este van fent! Sőt! A szülők egy része inkább reggel/délelőtt néznek fel ide, miközben dolgoznak.


Ne légy ennyire türelmetlen/tel7etlen te sem előző! dO.ob ˙ :-o )



@ KÉRDEZŐ ANYUKA:

--------

A kérdező anyukát megkérjük, tisztelje meg a topikot válaszával, ha felnéz, ill. írjon egy RÉSZLETES helyzetjelentést, hogy van most a csemetéje, és mi volt, hogy volt, mikor is!? Ez uis engem is érdekelne!


Előre is köszönjük.



Üdv: EE



PS (@ előző): S bár nekem ugyan nincs ilyen bajom, de azért megkérdezem,... miben tudok segíteni?

2011. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Utolsó hozzászóló:


Félreértés történt a kifejtetlen válaszom miatt.


"Persze, holnap még van idő válaszolnia a kérdezőnek, de kiismertem én már eléggé az embereket. -_-"


ez alatt azt értettem, hogy ha holnap nem válaszol az anyuka, akkor holnapután már nem is fog, tehát kérdezett, megkapta a választ, és lelécelt.


Nem azt értettem ezalatt, hogy holnap lesz a műtétem.

Az, hogy félre értetted a soraimat, az az én felületességem. Bocsi. Ezek után hidd el, nem vagyok türelmetlen választ várni, bár lehet, hogy általában mégiscsak türelmetlen vagyok. :) Nem tudom. :)


"PS (@ előző): S bár nekem ugyan nincs ilyen bajom, de azért megkérdezem,... miben tudok segíteni?"


Én csak azért írtam ebbe a topicba, mert én is pont így jártam. A fertőző osztályon voltam wc-n, és elkaptam egy fertőzést. Teljesen a saját betegségemre ismertem, amikor elolvastam a kérdés kiírását, ezért érdekelt volna, hogy pontosan milyen gyógyszert szedett a kérdező (anyuka) fia, mert nálam nem volt vizelet, stb gombatenyésztés, és attól félek, hogy ha lett volna, már rég helyre jöttem volna, de nem, nem tenyésztett ki semmit az urológus, most pedig már 2 hónap után úgy néz ki, hogy a mellékhere-gyulladásom nem múlik el, és hogy ki kell venni. Ezért szerettem volna megkérdezni, hogy a kérdező fia milyen gyógyszereket szedett pontosan, mert lehet, hogy másfajta fertőzésem van, amire ugyan jó az Omicral kapszula, de talán egy célzottabb gyógyszer helyrehozna, és megmentene egy műtéttől.


Illetve még a hereműtét során érzett fájdalmakra is kiváncsi lettem volna.


De ezekre nem neked kell válaszolnod, kedves előző hozzászóló, hiszen gondolom, hogy ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásához kompetensebb a kérdésfeltevő.


Azért köszönöm!

2011. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Esküszöm, most jött értesítő, hogy második válasz is érkezett. Szóval: hydrokele műtét után a gyerek a Dél-Pesti kórházban belázasodott. Antibiotikum adására a láz eltűnt, kórházból hazaengedték. Mire hazaértem vele, ismét lázas volt, néhány napos hiábavaló küzdelem és kétségbesett két antibiotikummal való kezelés után visszavette a kórház, ultrahangos vizsgálat mellékheregyulladást mutatott. Már az infuzióban adott antibiotikum sem segített (Zinnat) és sürgősséggel újraoperálták a gyereket. A műtéti területet újra felnyitották, nagyon izgultunk, előre közölték, lehet, az egyik herét el kell távolítani. A második műtét azonban nagyon jól sikerült, már aznap 40 fokról leesett a láza enyhe hőemelkedés szintjére, másnap már semmi és farkasétvágya volt.Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát és bocsénatot kérek, csak a család tanácsai alapján nagy hezitálásban vagyok, hogy ha esetleg az egyhetes magas láz után nem lehet segíteni, akkor a terméketlenség gondolatát nem lehet elültetni egy 15 éves gyerek fejében. Így is a második műtét előtt közölték a gyerekkel: " a heréket küzdjük" és ez teljesen kivágta nála a biztosítékot. Úgyhogy most rágódok magamban, mitévő legyek.
2011. júl. 12. 08:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beírni, azért kellett először megműteni, mert focin véletlenül megrúgták és nagy hidrokele keletkezett nála, amivel tornaórán, uszodában nevetség tárgya lett volna. Mindenkitől elnézést kérek, de amint ez az eset tanúsítja, nem mindig értesít ki a rendszer, ha új hozzászólás árkezik. Mégegyszer mindenkinek köszönöm a válaszát.
2011. júl. 12. 08:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Már azon is rágódtam, nem lehet-e valami köze az egészhez annak, hogy az első műtétnél nagyon rosszul sikerült az érzéstelenítés. Gerincről érzéstelenítették, derékig kellett volna elérzéstelenednie, ehelyett az altatóorvos kifejezésével élve "felszaladt az érzéstelenítő", nyakig elérzéstelenedett az egész teste, végtagjait nem tudta mozgatni, nem is érezte, szája elzsibbadt, már attól tartottak, leáll a légzése. Amikor a műtőből kitolták, össsze-vissza beszélt és sokmindenre nem emlékezett, pedig nem altatták, csak érzéstelenítették, feltehetőleg rövid időre az eszméletét is elveszítette.
2011. júl. 12. 08:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!