Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire magas ez a vérnyomás?

Mennyire magas ez a vérnyomás?

Figyelt kérdés
167/79 17éves vagyok 91 kg 186cm magas fiatal férfi! Ezt az értéket épp ma mérettem! Múlthét pénteken 160/70-valamennyi volt nem emlékszem már pontosan! Ez veszélyesen magas?, vagy mitől alakult ki mivel tavaly pont az optimális értéken voltam! Nem izgultam vérnyomás mérés alatt, lehet annak köze hogy kevesebb mint fél év alatt 13kg-t szedtem fel, ugyanis "gyúrok" rendszeresen edzőteremben, illetve gyakran focizom! Néha ideges szoktam lenni, van hatása rá?
2011. máj. 9. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
ez magas vérnyomás a javából, irány az orvos mielőbb! Lehet tavaly óta kialakult betegség, a súlytöbbletre nem gondolnék, mert ehhez a magassághoz nem vagy túlsúlyos. De az biztos, hogy ez nem normális állapot!
2011. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez magas. Menj orvoshoz.
2011. máj. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Furcsa hiszen a háziorvosom mérte, azt mondja majd menjek vissza valamikor vérnyomásmérésre, aztmondja hogy mivel előrehozott érettségi előtt állok és a stressz is okozhatja!
2011. máj. 9. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Az is okozhatja akár. De ez akkor sem normális.
2011. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
139/87 -et mértünk 1 órával ezelőtt!
2011. máj. 9. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig 135/85 és 140/90 között van és nem kóros ugyanis alkat kérdése. Feleségemnek ha ideges és iszik 5 kávét akkor sem megy 110/65 fölé. Elvileg 140/90 felett magas vérnyomás, de csak akkor, ha tartósan fennáll (reggel, délben, este is). 35/F
2011. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

de izgulsz mert első magasvérnyomás mérés után már szorongani fogsz kötvetkező eredmény miatt. Venni kéne vérnyomás mérőt és otthon mérni és felírni.


Véleményem: sz*r orvosi tanács, GYK miatt alacsonnyabb lett vérnyomásod :DDD

2011. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!