Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ki hallott olyat, hogy rákbete...

Ki hallott olyat, hogy rákbeteg férfi esetén kerülni kell a teherbe esést, mert az ondóval a rákos sejtek átjuthatnak a nő szervezetébe?

Figyelt kérdés

Ezt mondta az orvos a páromnak, nem vagyok teljesen laikus egészségügyi dolgokhoz, de első hallásra ez eléggé abszurdnak tűnik-amellett, hogy megdöbbentő-mert gyereket szeretnénk.

Kérem azok válaszát, akik indokolni tudnak, és/vagy hozzáértők. Köszönöm.


2009. febr. 22. 11:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Még ennyit: papilláris húgyhólyagrák, első TUR után vagyunk, kemo még nincs, épp a sejtbankon gondolkozunk.
2009. febr. 22. 11:10
 2/6 anonim ***** válasza:

ez függhet a rák milyenségétöl. nem igazán értem átgondoltam de nem tudom mi kerülhet a nöbe ami meg is marad kivéve a spermium.

nekem a párom börákos volt igaz ott még a kemo szóba sem jött mert hiába volt rosszindulatu ott csak egy nagy kanyarintással kivágták a bört. de nekünk az orvos semmit nem mondott.

2009. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anya és magzat között ismert, hogy a rákos sejtek át tudnak jutni, viszont legjobb tudomásom szerint férfi és nő között ilyen eseményt még nem dokumentáltak. Ennek valszeg egyik oka, hogy a rákos sejt nem jut át élve. Esetünkben rögtön ott vna a húgysav, vizelet, ami nem éppen sejtbarát környezet, ésbár a rákos sejt agresszív kis dög, de azért érzékeny is (mint a folyton osztódó sejtek álatalában).

A másik gond az ember immunrendszere, egy kívülről érkező sejtet, legyen az rákos, vagy akár egézséges, egyértelmű betolakodóként azonosít, és kinyírja, ha tudja. Márpedig a rákos sejtnek létfeltétel, hogy meg tudjon tapadni és nyugalomban tápanyaghoz jutni (megint csak az osztódó jellege miatt nagy a tápanyagigénye). Viszont ha megtapad, akkor előbb-utóbb az immunrendszer is rálel, és elpszíttja, hacsak az illető nem szed immunszupresszánsokat.

Mostanság azért egyes kutatások találtak rákos sejtvonlakat kutyáknál, amik valszeg egymás megfertőzésével terjednek, de ez speciális eset. Mégegyszer kiemelem, ilyet emberben még nem regisztráltak, elvileg nem lehetetlen, csak erősen valószínűtlen. Itt inkább a doki volt félretájékozott, legközelebb nem árt megkérdezni tőle, hogy milyen forrásból szerezte információit.

2009. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes, pontos választ! Az orvos a TUR műtét utáni helyzetre utalt, amely szerint a beavatkozás után esélyét tartja annak, hogy az ondóban rákos sejtek legyenek, hozzá tette, hogy a szövettani eredménytől függően ez akár tartós állapot is lehet.


Mindenki -egyéb orvovk is paradoxonnak tartják ezt és határozott dezinformációnak, úgy, hogyan Te, kedves válaszadó.

Azt hiszem, fel fogom hívni telefonon őt, az orvos kedvesem excsaládjának barátja, a család ellenzi, hogy emberem családot alapítson velem.

Bár -talán naív vagyok- de nem tudom elhinni, hogy az orvos ennek alapján mondta azt, amit.

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

2009. febr. 22. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában véve hülyeség. Extrém körülmények kellenek hozzá, pl teljes hisztokompatibilitás a férjeddel, ténylegesen rákos sejt az ondóban (ami szintén kétséges), részedről hasonló immun szabályozási probléma, mint ami a férjednél a rákot okozta, illetve az, hogy a rákos sejt eljusson egy olyan helyre, ahol szaporodni tud. A legjobb ilyen szempontból a méhnyálkahártya, viszont annak ráadásul még külön mechanizmusa van arra, hogy kilökje magából a génhibás embriókat, úgyhogy egy szimpla rákos sejtnek valószínűleg esélye sem lenne. Szvsz. a lottó ötösre jóval nagyobb esélyed van, mint erre. Ha tényleg ennyire gyökér (vagy rossz szakember) az orvos, hogy képes ilyet behazudni akkor minek jársz hozzá?
2015. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A húgyhólyagrák általában dohányzástól, és higítókkal való munkától jön elő. Jó lenne, ha a párod leszokna a cigiről, bár ahogy nézem ez már 5 éves kérdés. Ha csak a felszínen van, és még nem ette be magát az izomba, akkor jók az esélyei, hogy megússza néhány TUR-al, esetleg kemo-val. Ha komolyabb a helyzet, akkor viszont nagyon rosszak a túlélési esélyei még úgy is, hogy neoadjuváns kemot kap és utána kiveszik a húgyhólyagját. Ha az izomba belenő, akkor már nem tiszteli a szöveti határokat, és annyira előrehaladott, hogy könnyen képez áttétet. Az 5 éves túlélés ilyenkor 2-ből 1, a 10 éves meg 3-ból egy. Egyik rokon is most esett át a kemon, ő határeset volt, én arra számítottam, hogy ki kell venni a hólyagját az alapján, amit elmondtak, de mégsem így lett, reméljük megúszta és nem újul ki, majd az évek eldöntik.
2015. máj. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!