Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan lehet elérni azt, hogy...

Hogyan lehet elérni azt, hogy az ondósejtek száma (tehát nem a sperma mennyisége! ) növekedjen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az orvos a FER14-et javasolta.
2011. márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A spermaszám növelése érdekében ez idő alatt a férfi naponta egy nyers fürjtojás sárgáját, egy pohár barna sört, 300 gramm nyers vagy főtt zellert fogyasszon." (Szabó Gyuri bácsi)

[link]

2011. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért, aki még tud információkat ezzel kapcsolatosan, kérem, hogy írjon!

2011. márc. 10. 13:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy NINCSENEK ONDÓSEJTEK, sem spermasejtek és a laborban NEM A SPERMÁKAT SZÁMOLJÁK!


Az ondónak (spermának) kböző összetevői vannak, ennek EGYETLEN egyetlen sejtes eleme a HÍMIVARSEJT milliószámra, másnéven SPERMIUM(OK)! Ezeket számolják meg, csak az emberek túl kényelmesek kimondani, hogy SPERMIUMSZÁM! (A net is ám tele van szakavatatlan szakértőkkel... számos cikk veszi át a szakkifejezést HIBÁSAN! >:s)

2011. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

17:57-es hozzászóló: köszönöm az információkat!

Tulajdonképpen én spermát írtam, nem spermiumot. Magát az "összanyagot" tudomásom szerint spermának hívják, és már többször olvastam ennek az összetevőiről, és ezekben rendre ondósejteket írtak, tehát ebben az értelemben a sperma a nagyobb halmaz, és ennek egyik komponense az ondósejt.

De tulajdonképpen, hogy teljesen konkretizáljam akkor azt, hogy mire vagyok kíváncsi: arra vagyok kíváncsi, hogy a mikroszkóp alatt látható "kisfickók" (akik fejjel és farokkal rendelkeznek) számát hogyan lehet növelni?

Ezzel szerintem így a nagyon pontos definiálásokon túl lehet tudni és érteni, hogy mire gondolok!

2011. márc. 10. 18:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Így van... rendre ondósejteket írnak, azonban ez NEM UGYANAZ!

Az ondó = SPERMA, a hímivarsejtek (kisfickók), az ondóhólyag és a prosztata váladékainak elegye. De ahogyan ez össze-vissza magyarázva van, az manapság már túl zűrös. Ezekkel a pontatlan meghatározással még maguk a cikkírók is csak összezavarják az embereket, előbb-utóbb eljutunk oda, hogy ahelyett, hogy PONTOSAN kimondanánk a dolgokat úgy a társadalomba beleneveljük a hülyeséget, és legközelebb, már nem a nevét fogja kimondani az ember a dolognak, hanem azt, hogy... "nna... érted!" (közben mindebből még nem derül ki semmi!) mi következik ebből? >>>> BÁBELI ZŰRZAVAR: Hogy egyik ezt érti, a másik meg azt: (Egyik ember mondjuk egy nyilvános fórumon ezzel kapcsolatban így teszi fel kérdését, a többiek, akik meg helyesen tudják ezáltal félreértelmezik, akkor a kérdező úgy beég szégyenében arról, amiről voltaképpen nem is biztos, hogy tehet!

Én csak annyit javasoltam, hogy törekedjünk a pontos megfogalmazásra, mert "1 bolond 100-at csinál", elég egyvalaki, aki véletlenül hülyeséget mond, és mielőtt azt javítanák, az továbbadja még X embernek, akibe ugyancsak tévesen rögzül, és így butul el az ember is, mégha jót is akar.

Ezt MEGELŐZVÉN szántam segítségül előbbi hozzászólásomat. A mi felelősségünk többek közt az is, hogy a többiek HELYESEN ÉRTSÉK azt, amit mondunk nekik, így is sajna egyre több az értetlen, tanulatlan, primitív és buta ember, elsősorban a fiatalabb nemzedékek közt. (Akinek nem inge, ne vegye magára.)


Azok a mikroszkopikus "kisfickók" azok a SPERMIUMOK vagy más néven HÍMIVARSEJTEK! Így mindenki ugyanazt érti, és nem fog senki összezavarodni, ha így használod.

Bízz bennem, tudom mit beszélek! ;)

2011. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves EE/33! Köszönöm a sok-sok releváns információt, tényleg hasznosnak minősültek. Teljes mértékben igazat adok neked: valóban fontos tisztázni, hogy miről beszélünk. A fogalmi kategóriák abszolút lényegesek, minden témában. A nem pontos fogalomhasználat nálam is a többféle információforrásból eredt. Most letisztult! Köszönöm, hogy segítséget nyújtottál ebben.
2011. márc. 10. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen.


Egyébként az alapkérdéseddel kapcsolatban inkább fordulj egy szakértőhöz/andrológushoz, mert bevallom, a genetikával összefüggő kérdések nem az itteni hozzászólók erőssége. Csak közhelyesen tudom azt mondani, hogy az egészséges életmód, és a bőséges folyadékbevitel, ezek segíthetnek, ill. "bizonyára" vannak spec. olyan ételek, anyagok, készítmények, amelyek elősegítik a célod megvalósulását. :)


Üdv: EE

2011. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Üdv EE!



Urológusnál voltam, aki megállapította, hogy a spermiumszám kevés. Azt mondta, hogy gyakorlatilag csak lombik-program jöhet szóba. Elég sokára lehet időpontot kapni a lombik-programmal foglalkozó intézményeknél, ezért alapvető célom, hogy a meglévő mennyiséget megtartsam addig (hogy a mesterséges megtermékenyítés megvalósítható legyen), esetleg valamelyest növeljem, hogy majd lehessen miből "válogatni". Ehhez próbáltam itt némi információt kapni. Teljes mértékben tudom, hogy az itt válaszoló-hozzászóló emberek nem feltétlenül szakértők (bár a szakértő, ugye, egyre többet tud egyre kevesebbről), nem is szakvéleményt akartam én itt kapni, csak esetleg tapasztalatok, információk megosztására gondoltam.

2011. márc. 10. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!