Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Meddig élhet apukám májcirrózi...

Meddig élhet apukám májcirrózisal?

Figyelt kérdés
Apa májcirrózisban szenved, már 8 hónapja diagnosztizálták nála, az első 1 hónap sírásból állt a családnak, nem tudtuk túléli-e, nem jött alvadtvér sehonnan, de májkómában volt, azt mondták meg fog halni. Aztán felébredt és otthon ápoljuk egy korty alkoholt se iszik 8 hónapja, szigorúan betartja a diétát, elvan nics rosszul, de olyan nagyon jól sem, de cukros (napi 4 szúrás) és stroke-ja is volt.7 hónapja semmi gond nem volt, az esze is a helyén, de tegnap bevittük a kórházba mert nem tudott magáról és legyengült( ilyen mértékben nem volt 7 hónapja), friss vért és méregtelenítő infúziót is kap majd. Ezek alapján jó esélyei vannak arra hogy évekig velünk lehessen még? Minden más szerve egészséges.
2010. nov. 17. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Májátültetés nélkül elpatkol hamar

Az "újraképződő máj" mese...ilyenkor furcsamód már sose regenerálódik, úgyhogy ki vagyunk segítve a "fantasztikus" képességével.

2010. nov. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

"míg meg nem hal", "elpatkol".. nem mondom, elég parasztok és érzéketlenek vagytok! Ha nem olvastátok volna, nem a szomszédjáról írt ez a szerencsétlen, hanem az apjáról! Képzelem ezek után, hogy ha a tiétek is meghal, akkor "elpatkol". Tetű!

Kérdezőnek: ne aggódj, biztosan van valami megoldás, hogy még egy darabig, ha kicsit is, de veletek legyen. Az orvosnak úgyis fel kell titeket világosítania, hogy mik a kilátások!

Bizakodj, ha már más nem marad!

2010. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tahó köcsögök, gondolom nektek még nem halt meg senkitek!


Kérdező, apukád orvosait kérdezzétek, ők tudnak korrekt választ adni!

2010. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az utóbbi két embernek, a remény hal meg utóljára és a háziorvosunk már találkozott olyan májcirrózisos beteggel aki már 20 éve él, gyengécske ugyan de megvan. Az első kommentelő inkább ne is írt volna, vagy legalább az elpatkolni szót hagyta volna ki, egy emberről van szó nem rólad meg a rokonaidról ők elpatkolnak az lehet, de az én apám nem patkol el, szóval nem gyengén bunkó vagy és a modorod azt hagyjuk és ha egy kis bioszt tanultál volna... az egészséges megmaradt májsejtek újratermelődnek kisfiam, ha halvány lila gőzöd sincs a témában akkor ne okoskodj!!!
2010. nov. 18. 08:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sose tudhatod. Édesapám 1998-tól szenvedett májcirózisba, piát nem fogyasztott, letette a cigit, de a diétával olykor hadilábon állt. Idén halt meg februárban, de nem a cirózis miatt. A magas vérnyomás miatt, meg szívbetegség. Tüdőgyulladással kezelték miközben már nem működtek a veséi. Kiharcoltunk egy másik kórházat, megmentették az életét, de dialízisre járt hetente háromszor. Aztán egyszer csak belefáradt és ennyi.

Szóval sok évig még veletek lehet, de semmire sincs garancia. Én kívánom, hogy sokáig éljen még.

2010. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Őszinte részvétem. Ebbe nem csak szegény apukád de a család is belefáradhatott 12 éve. Tudjuk mi is milyen nehéz a mi apukánkal is a diéta meg miegymás. Az ember viszont nem foglalkozik ezekkel igazán csak azzal hogy sokáig velünk legyen még. Ez a válasz számomra egy új reményt adott ezért köszönöm neked. Nekünk is nagyon nagy szükségünk van rá, mert mindig is ő tartota össze a családot. Ha az én apukám is elélne 12 évet még így, nagyon boldog lennék. Én lelkis vagyok borzasztóan és melette fital, ha egy picit "örgednék" én is, lehet valamivel ésszerübben fogadnám el a halálát hiszen apukám is még fiatal. Sajnos az élet sok embert megedz túlságosan is. Köszönöm válaszod így kaptam egy reményt még. Sajnálom apukádat és a családot a tragédia miatt.
2010. nov. 19. 10:14
 7/11 anonim válasza:
Szia! 1,5 éves a bejegyzésed.. Mi történt??? Az én férjem 31 éves, fél éve beteg, budd chiari szindrómája van (legalábbis elvileg), tegnap derült ki, hogy a lábai és a hasürege is tele van vérrögökkel.. Eddig csak egyről tudtunk, a májnál lévő fő visszérben.. intéződik a transzplant lista de, ha nem bírná a szíve vagy az erei, akkor nálunk már az se jöhet szóba.. Alternatív gyógymódok közül mit választottatok???
2012. máj. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elpatkol? Majd ha anyádról írja ezt valaki jó lesz, idióta?
2020. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 p64 válasza:
"a háziorvosunk már találkozott olyan májcirrózisos beteggel aki már 20 éve él, gyengécske ugyan de megvan," hát ez szerintem ritka mint a fehér holló azok alapján amit hall, olvas mindenhol az ember... akkor ha ő elvan, akkor szerencsés, bár egy ilyen betegségnél nem tudom az elvan, és a szerencse jó dolog e, illik-e ide ilyet írni.
jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 p64 válasza:
az hogy ki mennyi ideig él, élhet az nagyon sok mindenen múlik, talán érdemben az orvos sem tudja megmondani, de az sem mindegy mitől kapta el az ember, és, hogy mikor fedezték fel, és az egyéb már meglévő betegségek is gondolom nehezítő tényezők, és persze a beteg mit tesz meg magáért, és ezt lelkileg is hogy képes megélni, mert ugye az nem sok erőt adhat ha lelkileg nincs toppon az ember, mert az is lehúz, vagy akár ronthat is...
jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!