Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen orvoshoz forduljak...

Milyen orvoshoz forduljak hajritkulás esetén?

Figyelt kérdés

32 évesen (férfi) elkezdett ritkulni a hajam, tehát nem a hajvonalam húzódott hátrébb, hanem az egész fejemen megritkult, így foltokban rálátni a fejbőrömre.


Olvastam, hogy ezt egyrészt több dolog is okozhatja, másrészt egyeseknek segített bizonyos gyógyszer, de szeretném orvos, orvosok véleményét kikérni. Csak azt nem tudom, hogy hol kezdjem, mert nem igazán hallottam még "hajorvos"-ról.



ma 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdd el a háziorvosnál. Első körben laborvizsgálat (vérkép, vas, CRP, We, AST, TSH) és góckutatás (gégészet, urológia, és olyan fogászat, ahol panoráma RTG-t is csinálnak, mert nem arra "vagyunk" kíváncsiak, hogy van-e lyukas fogad, hanem arra, hogy nincs-e cysta, tályog - valamilyen góc.). Közben kérj időpontot bőrgyógyászatra és a vizsgálatok eredményeivel menj el.
ma 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj először a háziorvoshoz. Ő majd valszeg csináltat labort, már abból is kiderülhet valami, de tovább is küld a megfelelő helyre, ha szükséges.
ma 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jól akarsz kinézni, azzal fodrászhoz kell menni, esetleg plasztikai sebészhez. A patikában adnak hajvitamint. A háziorvos kivizsgáltathat, hátha valamilyen betegség tünete a hajad ritkulása, de nem biztos, hogy talál bármit is. A covidot is összefüggésbe hozták már a hajhullással...
ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdd a háziorvosnál. Többi helyre úgyis ő ad beutalót
ma 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
ma 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!