Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha olyan multivitamint szedek,...

Ha olyan multivitamint szedek, amiben lévő összetevők elszínezik a vizeletet (citromsárga) azt ugyanúgy szedhetem minden nap? Tehát nincs abból baj, ha mondjuk én 60 napon keresztül szedem és a vizeletem minden nap olyan természetellenes színű?

Figyelt kérdés

szept. 17. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Ezt a C vitamin túladagolás is okozhatja. A C vitamin lebomlik, kiürül a szervezetből, de az egyik bomlástermék a vesekő egyik összetevője.
szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az első hülyeségeket ír. A C-vitamin (aszkorbinsav) fehér, az elszíneződött vizeletet a multivitaminokban megtalálható nagy mennyiségű B-vitamin okozza. Ha naponta beszedsz egyet attól nem lesz semmi bajod, ha rendesen működik a veséd, mert csak annál okoz vesekövet akinek nem választ ki tökéletesen jól.


Egyébként arra figyelj, hogy ha nem végzel megterhelő, intenzív fizikai munkát akkor fölösleges multivitamint szedni, mert sima zöldségekkel is betudod vinni a napi szükségletet. Multivitamint szedni akkor van értelme, ha pl edzel és állandó stressznek van kitéve a szervezeted mert a kimerítő izommunka gyengíti az immunrendszert.

szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A C vitamin okozhat elszíneződést a vizeletben, azonban ez nem káros.

2-3 vizelés után ennek meg kell szűnnie.

szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is B vitamintól neonsárga. Mivel orvosi javaslatra szedem, így nem hiszem, hogy ártana.
szept. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint ez egy drágább multivitamin és azért vettem hogy minden vitaminból jusson a szervezetbe, ami még ráadásul fel is szívódik. Úgy olvastam, hogy az a, b, c vitamin is elszínezi, de leginkább a b2 talán. Olyan szinten végzek fizikai munkát, hogy reggel és munka után is bicajjal járok illetve leginkább álló munkát végzek, eladói pozícióban, de azért emelgetni is kell bőségesen. Elvileg nincs baja a vesémnek, szóval ezzel a multivitaminnal elérhetem azt is hogy vesekövem lesz? Akkor most inkább ne szedjem?
szept. 18. 12:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz veseköved, ne izgulj. Nem kell mindenen beparázni
szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a multivitamin 120 szemet tartalmaz, azt írja, hogy napi 2-t vegyek be, tehát 60 adagot, de én úgy gondolom hogy napi egy szem is elég ebből.
szept. 18. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is szedek multivitamint, a Lenkei Gábor félét.

Az is elszínezi a vizeletet, DE!


Azt senki sem írta még, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot kell(ene) bevinni!


Ha a vitamin szedése mellett meg van a napi 2,5-3 L folyadék, akkor nem lesz sárga a vizelet.


Vitamin szedése nélkül is lehet sárga a vizelet, ez is azt jelzi, hogy kevés a bevitt folyadék.

szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Az urológusom szerint 20 kg-ként kell bevinni 1 liter folyadékot, amibe beszámít a zöldségben/gyümölcsben lévő is.
okt. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, tisztában vagyok azzal, hogy a nem megfelelően bevitt folyadék is hatással van a vizeletre. Azért én napi 3 litert szerintem alsóhangon megiszok. Nyilván ez a neon sárga szín, ez nem annak tudható be, hogy mennyi vizet ittam vagy mennyit nem, hanem magának a multivitaminnak.
okt. 1. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!