Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 6.04 koleszterin, 2.84 triglic...

MNorbi99 kérdése:

6.04 koleszterin, 2.84 triglicerid szint mennyire rossz?

Figyelt kérdés

52 éves férfi.

150/100 vérnyomásom van, de gyógyszerrel normális.



szept. 2. 09:23
 1/10 Mad Max2 ***** válasza:

Ilyesmire nekem azt mondta a háziorvos hogy... jaj magas


Az endokrinologus meg azt hogy .... "egekben van"


Ki akartak írni koleszterincsökkentőt, amit én nem igazán akartam szedni...


Igy elküldtek kardiológushoz... ekg, terheléses ekg, szívultrahang meg minden más, + elküldtek nyaki.hasi ultrahangra hogy vannak-e plakkok az ereimben a koleszterintől.


Na most minden negatív lett, sem a szívemmel sem az ereimben leríkódás nincs.

A háziorvos azért mondta hogy azért csak szedjem már a koleszterin csökkentőt.


Én azóta sem szedem, nem kérek a mellékhatásaiból.

45F


Nked is majd azt fogja mondani a hátiorvos hogy toljad a koleszterincsökkentőt életet végéig me különben meghalsz..


ui.: A kardiologus volt az egyetlen orvos amugy aki azt mondta hogy mivel semmi jele nincs annak hogy bármi keringési bajom van igy "mérlegelendő" a koleszterincsökkentő sztatin szedése.


Amugy a sztatin hihetetlen komoly mellékhatásokkal rendelkezik... Olvas s utána

szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mad Max2 ***** válasza:

Ja amugy nekem a vérnyomásom is normális


Nálad látom az magas, igy lehet nálad már indokolt a sztatin szedés, mert leheta vérnyomásod azért is magas lehet mert már szükülnek az ereid.


Amugy érdemes kardiologiára menni, nem kell mindig a háziorvosra hagyatkozni...

szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kicsit emelkedettek voltak a máj értékek. Májvédőket írt az orvos csak, koleszterincsökkentőt nem...
szept. 2. 10:02
 4/10 A kérdező kommentje:
TGO 53, TGP 63 volt.
szept. 2. 10:03
 5/10 Mad Max2 ***** válasza:

A picit emelkedett májenzimek sokszor csak az egészségtelen táplálkozás jelzője


Pl túlsúly, piálás. zsíros kaják

szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
72kg/176 centi, 2 hete ittam 2 napot 2-2 sört mert nyaraláson voltunk viszont ennyit ittam az évben.Zsíros kajákban viszont igazad van.
szept. 2. 10:11
 7/10 anonim ***** válasza:
A trigliceriden látszik, hogy zsírosan kajálsz. Diétázz és sportolj pár hónapig, majd újabb vérvétel. Elvileg a koleszterinnek és a trigliceridnek is lejjebb kell menni.
szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted még nem szükséges a koleszterincsökkentő? Omega 3-at rendeltem. Azt szedni fogom egy darabig.
szept. 2. 14:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a diétától és a sporttól lejjebb megy, akkor nem feltétlenül.

Én amúgy 15 éve szedek koleszterincsökkentőt, mellékhatások nélkül. És sokan mások is.

szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De a vérnyomásod és az életkorod is kockázati tényező a szív-és érrendszeri betegségeknél, sőt a férfi nem is. Vagyis ha nem figyelsz oda, akkor hamarabb kapsz egy infarktust vagy egy stroke-ot gyógyszer nélkül, mint amennyi idő alatt esetleg a koleszterincsökkentő tönkre tenné a májat.

Én a helyedben elmennék másik belgyógyászhoz egy másodvéleményért.


#9 voltam

szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!