Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rosszindulatú hererák után,aki...

Rosszindulatú hererák után,akinek nem kellett kemo,sem sugárkezelés... Nektek mennyi idő után sikerült gyermek? Nekem hogy nem kellett se kemo,se sugár,így kb ugyanannyi esélyt adott az orvos gyermekre. Igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés
Hererák után

#Hererák után baba
aug. 30. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Egyszerre mind a 2 nem lesz rákos.
aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem is azt írtam. Az egyiket távolították el.

Kezelésre utána nem volt szükség,igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi,hogy egy herével kinek mennyi idő után lett családja?

aug. 30. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok férfi, de nem hiszem, hogy ezt olyan könnyű lenne összehasonlítani.


A korábbi generációkhoz képest durván hanyatlik a férfiak nemzőképessége. Sok függ a kortól, a mindennapi szokásoktól, életviteltől. És sok függ a nőtől is, hogy éppen hol tart a ciklusa. (Sokszor nemcsak a férfi de maga a nő sem tudja, hogy mikor vannak termékeny napjai)


Ha már gyermekvállalásnál tartasz, érdemes kicsit utánanézni és kimaxolni az esélyeket.


(Pl., ha jól tudom egy egészséges 30 éves párnak 25% esélye van ciklusonként összehozni a babát. De a 35 fölötti nőknek már drasztikusan romlik a petesejtek minősége, gyakrabban is vetélnek el.)

aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Le kell adni spermamintát, amit lombikbébihez használhattok a jövőben, ha mégis a herét vagy heréket el kell távolítani.
szept. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4es, már kivették az egyiket, ezért kérdezi.
szept. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem volt idő spermát leadnom,péntek reggel derült ki ,hétfőn már műtöttek vele.

Az egyiket távolították el,és nem kellett utána kemo,és sugár sem,emiatt az orovosom jó esélyeket mondott,kb mintha kettő lenne,mert ugye páros szerveknél egy is átveszi a másik szerepét.


Inkább tapasztalatokra lettem volna kíváncsi,ahogy írtam is a kérdésemben,akik már átmentek ezen,és nekik mikor lett baba.

szept. 2. 09:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, viszont az nem lenne butaság, ha adnál le most ezután, hogy ha később bármi adódna, legalább lesz.
szept. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Na, leírom én hogy jártam.


Seminoma, féloldali kasztráció, de legalább kemót és sugarat nem kaptam. Spermát én sem tudtam leadni műtét előtt. Utána mentem csak mintát adni.


Ez egy két lépéses folyamat. Először megvizsgálják a mintát és ha jó, akkor a következő adagot fagyasztják. Nekem azt mondta a doki, hogy nincs értelme fagyasztani, mert egyrészt a mennyiség is kevés, másrészt a spermiumok mozgékonysága sem a legjobb és kiolvasztás után csak még rosszabb lenne. Egyébként magas FSH hormon szint okozza ezt, amit nem tudnak gyógyítani, meg elég ötlettelennek tűnt a doki, hogy mi okozza. Magyarázott valamit homályosan, hogy valószínűleg valamilyen fejlődési rendellenesség. Meg hogy jó lett volna a mintaleadás és a hormonteszt a műtét előtt is, hogy össze lehessen hasonlítani.


Természetes úton kicsi eséllyel lehet csak gyerekem és az orvosi lapra meddőséget írtak végül. Azt a megoldást javasolta az orvos, hogy műtéti úton ideiglenesen kiveszik a herét, megszurkálják és ők keresnek mozgékony spermiumokat. De ezt is csak akkor, ha már van pár a lombikozáshoz, szóval ekkor sem fagyasztanak hosszútávra eltéve.


Nincs az az isten, hogy az utolsó megmaradt herémet összeszurkáltassam és megint megműttessem magam, hacsak nem az életem múlik rajta. Szóval én letettem végül a gyerekvállalásról.

szept. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!