Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan lehet egyszerűen...

Hogyan lehet egyszerűen megkülönböztetni a lágyéksérvet és a lágyék környékén lévő nyirokcsomó megnagyobbodást? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Utánanéztem mindkettőnek, de nem tudnám eldönteni, hogy ez a dudor, ami a nemi szerv fölött, bal oldali irányban kitapintható (ránézésre nehéz lenne megmondani, mert elég kicsi a duzzanat). Rendszeresen végzek súlyemelős edzést már évek óta, de nem volt semmiféle túlzásba vitel, csak az ismert mennyiségű súlyt emeltem, minimális növelve az ismétlésszámot. Ennek ellenére lehet sérv is, ami a nehézséget okozza, hogy az elmúlt 3-4 héten meg vagyok fázva, néha jobban, néha kevésbé. Az elmúlt napokban rosszabb volt, mintha arcüreggyulladásom lenne, mert annyira sokszor kell orrot fújnom, tehát a lényeg az, hogy nyirokcsomó duzzanat is lehet.


Valakinek van valami egyszerű ötlete, hogy hogyan deríthető ki, hogy melyik a kettő közül, orvos nélkül? (Azért írom, hogy orvos nélkül, mert külföldön vagyok hosszabb időre, és a TB-m csak Magyarországon érvényes.)


28 éves vagyok, 192 cm magas és 84 kg. Képet nem lenne értelme feltöltenem ide, mert csak kitapintásra érzékelhető. Nem fájdalmas, ha csak fekszem, és ha mozgok, akkor is csak minimálisan. Ha megnyomom az ujjammal a dudort, akkor enyhén fáj, de a dudor nem nyomható vissza a "helyére", ha feltételezzük, hogy sérv. Nem vagyok lázas, nincs rossz közérzetem sem, de fáradtabb vagyok, mint általában. A dudor nem vörös és nem melegebb tapintású, mint korábban. A dudor kb. 2-3 napja jelent meg. A has alsó része semmilyen szinten nem fáj, köhögés közben sem. Sétálni vagy hosszabb ideig állni tudok egy helyben. Ha ezzel mennék el Magyarországon orvoshoz, tudjuk, hogy mi lenne a válasz: nem foglalkoznának vele, mert náluk csak az számít, ha már majdnem haldokolsz. Viszont én fontosnak érzem, hogy korán kiderüljön, ha sérvről van szó, hogy ez az állapot ne romoljon.


tegnapelőtt 03:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Bízd az orvosra!
tegnapelőtt 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi kimaradt, hogy a nyelvemen három kis fehér, erősen fájó dolog is van, emiatt a nyelvem ég, és nehezebben érzékelem az ízeket bizonyos pontokon, mintha megégettem volna, de tudom, hogy valójában nem. Tudom, hogy ennek semmi köze a sérvhez, inkább a nyirokcsomóhoz lehetne, de ennek ellenére is azt gondolom, hogy a kettő nem zárja ki egymást.
tegnapelőtt 03:56
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 az most sajnos nem opció, a fent leírtak miatt
tegnapelőtt 03:58
 4/4 anonim ***** válasza:

oké, akkor ne menj orvoshoz, csak akkor a kérdés értelmetlen. Nem mindegy, hogy mi bajod, ha úgyse akarod kezeltetni?


Egyébként a férjem sérvét az észrevételtől számított egy hónapon belül megis műtötték. De te gyűlölködj, az megoldja.

tegnapelőtt 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!