Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Aki használ hajra Minoxidilt,...

Aki használ hajra Minoxidilt, azok közül ki használ még úgynevezett Finasteride tablettát is?

Figyelt kérdés

Mikor éri meg mindkettőt, mennyire drága ez a tabletta?

19 éves vagyok, eléggé hullik a hajam. Elég lenne a minoxidil + dermaroller, vagy nyomjam a finasteridet is? Ha még szerintetek ne, akkor mikor lenne érdemes?


Csatolok egy szavazást. Ki használ finasteridot a minoxidil mellé?



máj. 27. 19:48
A kérdező szavazást indított:
Használok finasteridot
Nem használok
6 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Olyan egyszerűen nem lehet hozzájutni. Nagyon nehéz olyan orvost találni, aki hajlandó finaszteridet felírni és lehetnek mellékhatásai. (Több év keresésbe telt mire lett orvos, aki nekem felírta.) A finaszterid ára normatív támogatás esetén kb 2500ft/30x. Teljes ára 30.000ft/30x. (Folyamatosan kell használni, amíg nem akarsz megkopaszodni.) Nekem magánorvos írja fel, gyógyszerfelírási díjat is fizetek pluszba, ami 6000ft és időnként konzultációs díjat is. Minoxidilt egy darabig használtam de állandóan viszketett tőle a fejem a kezelt részen, így abbahagytam. Szokták együtt javasolni a finaszteridet, minoxidilt, dermarollert, alpecin sampont jobb hatásért. Nekem nincs türelmem ennyi szert használni. Csak lassítja a kopaszodást a finaszterid, ritkul továbbra is sajnos, de legalább lassabban. Orvostól kellene megkérdezned, hogy neked 19 évesen mit javasol a hajad állapotára.
máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagyis havi 30 ezer?
máj. 28. 00:35
 3/6 anonim ***** válasza:

A helyedben inkább elmennék orvoshoz és kivizsgáltatnám magam mielőtt olyan szereket kezdenék el használni, mint a finasteride.


Ezernyi dolog okozhatja a hajhullást, szóval a helyedben a háziorvossal konzultálnék erről, csináltatnék labort, illetve bőrgyógyászt keresnék fel magánban.

máj. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már voltam, de ha ilyen drága, akkor megy a kukába. Szóval 30 vagy 60 egy hónapra?
máj. 28. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
És mit mondott az orvos? Mert ha nem vagy elégedett, akkor menj másik orvoshoz.
máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyél finasterid oldatot. Az nem okoz durva mellékhatásokat, bár kevésbé hat mint mondjuk egy tabletta.

Én minoxidil oldatot, ru58841-et és finaduta oldatot használok. Plusz multivitamin, biotin stb stb.

Minoxidilből is van gyógyszer, de az is eléggé durva mellékhatásokat csinál, ezért jobb a helyi oldat, az átlagba csak a fejbőrben hat.


Pénzbe ez mennyi?

Minoxidil: 17 ezer ft, ez 1 havi adag.

ru58841: 27.000 ft, ez 2-3 havi adag.

Finaduta: 35.000 ft, ez 4 havi adag.


És akkor a vitaminok.


Hajmultivitamin: 2 havi adag 26.000 ft.

Kollagén: 20.000 ft 2-3 havi adag.

Biotin: 6.000 ft 2-3 havi adag.

Különböző fejbőrápoló szarok, havi 5-10 ezer ft, ezek 2-3 havi adag.


Hát nálam ennyi.


Plusz mehetsz dutasterides fejbőrnjekcióra, ez három havonta 50.000 Ft.


Lézeres fenystimulacio, ezt még nem néztem meg mennyi, de szerintem ez is van egy 30-60 ft.


Van ám még, PRP kezelés, ez olyan 30-80 ezer Ft.


És akkor minden kezelések Rolls-Royce-a, a genetikai feltárás, ez 200-300 ezer Ft közt van, itt genetikai vizsgálatot végeznek, hogy az androgén alopécia melyik DNS nyúlványon helyezkedik el, és így állítanak össze egy koktélt számomra, amit beinekcióznak a fejbőrbe.


Választásod van bőven, ne ilyedj meg annyira, nem kell mindet egyszerre megvasarolni, havonta elég egy, de óvatosan is kell a fejbőrt hozzászoktatni a dolgokhoz. Pl a minoxidilt naponta kétszer kell használni, az én fejbőröm csak napi egyet bír, az ru58841-et minden nap kell használni, mert rendkívül gyors a felezési ideje sajnos, de szerencsére ezt jól bírja a fejbőröm, sőt az égető viszketést is elmulasztotta nálam, a finaduta-t elég 3-4 naponta használni, vitaminbol a biotin, kollagén és pl a forcapil alap kellene legyen.


Ha ezeket használod, 1-2 év alatt el fogsz tudni érni egy pozitív eredményt. Először brutálisan, szó szerint vedleni fog a hajad ezektől, de ez pont azt jelenti, hogy hatnak, működnek, van aki 1-2 hónapig vedlik, van aki 6-7, ha telogén fázisban vannak a hajhagymák azokat nagyon nehéz kihúzni belőlük, idő kell, 6-7 hónap minimum, hogy értékelhető eredményt láss.


Vagy ott a borotva.

máj. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!