Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Diffúz hajvesztés 30 éves...

Diffúz hajvesztés 30 éves férfinál?

Figyelt kérdés

Ezt találtam:


[link]


Nem ilyen durván ritkult, mint a képen, de ha így halad, akkor oda fogok jutni, bár nálam a halánték alatt és a tarkónál nem jellemző. Viszont ahogy olvasom, ez a rész jelen van nálam is:


"Ennél a kórképnél a haj gyengéd húzását követően nagy számban távoznak fehér tövükkel együtt a hajszálak a hajas fejbőrről, eltávolításuk pedig nem jár fokozott fájdalomérzettel. A fejbőr általában reakciómentes, vagyis bőrpirosodás, viszketés, hámlás vagy bőrsorvadás nem diagnosztizálható.

További panaszok jelentkezhetnek a hajhullás mellett: töredező, behasadó körmök, vékonyszálú, tompa, töredező, fénytelen és ritkuló haj."


Mekkora az esélye, hogy ebben van részem, és nem végleges kopaszodással állok szemben? Mivel ez állítólag nőket érint, őket is idősebb korban. Az igaz, hogy beteges voltam/vagyok az utóbbi években, ráadásul voltam koronás tavaly októberben, meg most is pozitív voltam pár hete (itt volt 38 fokos láz is, amire nem emlékszem hogy utoljára mikor volt, valamikor még gyerek voltam), de már október óta húzódik egy száraz hurutos köhögés, ami lassan kezdett elmúlni, de most a második betegség után megint előjött, de már október, november körül ilyen kiütések jelentkek meg rajtam testszerte, állítólag ez is lehet posztkovid tünet. Magyar neve nincs, covid rash néven lehet róla képeket találni. Természetesen a fejbőrömön ilyen nem jelentkezik, tehát nincs hegesedés.

Van olyan férfi, aki tapasztalt ilyet, vagy ehhez hasonlót, és vissza is fordult a folyamat?



2022. márc. 31. 19:57
 1/2 A kérdező kommentje:
Most nézem a tarkómnál is ha két újjal összecsípem és húzok rajta, elég sok kijön, természetesen egy pici fájdalmat sem érzek, csak azt a szokványos húzó érzést, de fájdalom nincs.
2022. márc. 31. 20:40
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt bőrgyógyásszal kéne megbeszélni. Egyébként sok pénzért van hajbeültetés.
2022. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!