Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért kezdett el nőni lehetetl...

Miért kezdett el nőni lehetetlen helyeken is a szőr?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és az elmúlt fél év során egyre lehetetlenebb helyeken is kezd nőni a szőr, például a kézfejem bütykein, fitymámon, vállamon, orromon. Ehhez képest a szakállam nem olyan dús, sem a kar, sem a láb szőrőm, mégsem értem, hogy miért nő ilyen hülye helyeken is, egyáltalán mit tudok csinálni ezzel? Mi a magyarázat? Bőrgyógyászt érdemes felkeresni?
2021. dec. 20. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az emlősök teste többnyire tele van szőrtüszőkkel és az ember sem csupasz majom. Amit leírsz, az szinte mind természetes. A szőrnövekedést a mellékvese hormonok is szabályozzák. Férfiaknál nem ritka a váll, a kézfejek és a hát szőrösödése. Ha megfigyeled, az életkor előre haladtával a szőrnövekedés intenzitása a különböző testtájakat tekintve változik. A láb és kar szőrzete megritkul, viszont a szemöldök, fül, orrlyukak szőrzete megerősödik.
2021. dec. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok embernek fedezhetsz fel szőrt pl az ujjain, 1-1 kósza tincs az orron, magán a péniszen bárhol. Ez genetika. A test tele van szőrtüszőkkel, csak nem mind fiatalon, hanem később aktiválódik.

Az időseknek pl gyakran látok a fülükben szőrt. Fiatalon nekik sem volt

2021. dec. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van ilyen,az okot nyilván nem tudjuk,de előfordul,én is tapasztalom. Nekem pl.az orromon,fülemen,ujjaimon,hátamon jelenik meg egyre több szőr,de a lábujjaimon is már valóságos szőrpamacs lenne,ha nem borotválnám,pedig régebben csak pár szál pihe volt.
2021. dec. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!