Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik ezek a mostani szúnyogok?

Mik ezek a mostani szúnyogok?

Figyelt kérdés
Fényes nappal is csípnek, gyakorlatilag teljesen mindegy milyen napszak van. A csípés óriásira duzzad, és nem hogy viszket, hanem fáj, ég. Legalább egy hét kell neki mire valamennyire lelappad. Mitől van ez? Régen ha megcsípett egy szúnyog egy két napig kicsi piros dudor maradt utána de szinte alig lehetett észrevenni.
2019. júl. 3. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyre többen tapasztalják ezt. Elvileg új szúnyogfaj jelent meg Magyarországon.
2019. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tigrisszúnyog?!
2019. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

5 éve megjelent a tigrisszúnyog itthon is, igen.

Hogy azok a szúnyogok amikkel a Kérdező találkozott azok lennének e, nem tudom.

2019. júl. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hááát.. Nem állítom 100%-osan, de nekem mindig szúnyogirtás után van ilyen csípésem. Évek óta!
2019. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az igaz. Az irtástól megkattannak. De nappal eddig nem csíptek engem sem soha csak 1-2 hónapja.
2019. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Olyan normális szúnyognak néznek ki, tigrisszúnyogot igaz még csak képen láttam. (azt hiszem) Akkor az irtáshoz lehet ennek köze? De miért csípnek már nappal is? Kimegyek a kertbe délben, és ha nem vagyok befújva szúnyogriasztóval tömegével jönnek rám. Ha be vagyok fújva, nincs gond.
2019. júl. 3. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az még a jobbik eset, én hiába fújtam be magam még úgyis jött egy pár vadállat, bár lényegesen kevesebb..
2019. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én ezt használom, és ezzel nem csípnek, hatékony.


[link]


DM-ben tuti lehet kapni, múlthéten töltöttem fel a készletemet.

2019. júl. 3. 21:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is, de még az is fáj, amikor csípnek..
2019. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a tigrisszúnyog más földrészről telepedett ide. Ez azt jelenti, hogy némileg más a kémiai összetétele, ebből következően más dolgokra immunis, és másokra érzékeny.

Minden jel azt mutatja (tapasztalat), hogy ezek a szúnyogok immunisak az általunk használt riasztókra, sőt, amikor voltunk nyaralni, még a szúnyoghálón is "átették" magukat.

Ez a genetikai változás az állományban újféle megoldásokat követel. Míg nem találják meg, addig bizony ezek a szúnyogok sokkal kellemetlenebbek, mint az eddigiek.

2019. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!