Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 160 cm és 44 kg 18 évesen?

160 cm és 44 kg 18 évesen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon kevés, de tanácstalan vagyok...Voltam múlt nyáron vérvizsgálaton, néztek TSH-t is, semmi gond nem volt egy kis vérszegénységen kívül. Szóval elméletileg nem betegség okozza (a családorvos szerint legalábbis, bár ő sosem vizsgált még meg rendesen 6 év alatt..)

Nem volt valaki hasonló helyzetben? Mi mozdított ki ebből az állapotból? BÁRMI tanács jól jönne, mert szörnyen érzem magam..sokan űznek gúnyt a soványságomból a suliban, de még otthon is.Megjegyzem, normálisan eszem: reggeli, meleg ebéd levessel és igyekszem sok gyümölcsöt is enni.



2019. jún. 16. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt, míg el nem kezdtem dolgozni. Azóta stabilan jönnek a kilók. 3,5 éve 47 kg voltam, most 55....

Pedig nem érzem, hogy többet ennék.

Ha hízni szeretnél, próbálj odafigyelni az étkezésre: vegyél zsírosabb tejet, zsírosabb sajtokat, egyél olajos magvakat, ligh cuccok helyett a normálisat válaszd.

2019. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány a kérdező?
2019. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lány és köszönöm szépen az első válaszoló tanácsait!
2019. jún. 16. 19:33
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Szintén 18/L vagyok, csakugyan egymagas veled, de 4 kilóval kevesebb.

Engem is elküldtek vérvételre- többször is, több helyre-, de az eredményeim minden vizsgálat alkalmával teljesen jók voltak.

Étkezésem nekem is rendben van, de a kilók csak olvadnak le, és már engem is kezd az egész aggasztani.

Nem volt az életedben az utóbbi időben nagy stressz, vagy olyan dolog, amin sokat pörgött az agyad? Ha bizony nem testi ok van a háttérbe, akkor ez lelki galiba lesz...

2019. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Azért ha normális étkezés mellett még fogysz is, az nem tűnik normálisnak. Gluténérzékenységre vagy egyéb felszívódási zavarra vizsgáltak? Szerintem egy gasztroenterológus nem ártana.
2019. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5. Ez igaz, de sokszor nagyon kellemetlen az orvoshoz rohangálás, hogy aztán azt mondja nincs semmi rendellenesség. Az anyukám is pl úgy áll hozzá, hogy ha nem volt semmi a vérvételen, akkor biztos, hogy beképzelem és az én hibám, hogy nem hízok...Ezt csak azért írom, mert sokszor látni ezt a viselkedést is.Nehéz bátorságot gyűjteni és utánajárni, ha folyton kapod a kritikát.
2019. jún. 16. 19:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézz a neten vmi tömegnövelős programot. Ha nincs haladás akkor vmi nem kerek.
2019. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszoló!:)

Az általad említett vizsgálatokon is átestem már, nem találtak ott se semmit.

Legutóbb endokrinológiáról is úgy lettem szélnek eresztve, hogy semmi hormonális bajom nincsen.

A kérdező ügyével kapcsolatban azóta még gondolkodtam. Esetleg azt tudnám javasolni, hogy menj el egy dietetikushoz, és állítással vele magadnak össze egy étrendet.

18/L

2019. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel alacsony vagy, ez a 44 kiló nem annyira vészes. Ha sikerül 50-52-re feltornáznod magad, az már bőven elég. Semmiképp se egyél zsíros, egészségtelen ételeket, mert azzal nem teszel jót a szív-, és érrendszerednek. A mézet javaslom és a kalóriadúsabb gyümölcsöket: banán, szőlő, stb. Lehet, hogy konditerembe is kellene járnod, ahol kaphatsz egyénre szabott izomfejlesztő edzéstervet. A rendszeres úszás is erősebbé tesz.
2019. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!