Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olyan lehetséges, hogy valaki...

Olyan lehetséges, hogy valaki túl sok energiaitalt fogyaszt rendszeresen, emiatt random leáll a szíve nagyon fiatalon (18 évesen)?

Figyelt kérdés
Vagy valami más ok állhat csak mögötte?
2019. máj. 28. 01:50
 1/4 Maltodextrin ***** válasza:

Szervezettől függ. Az átlag embernek meg sem kottyan. Volt néhány hónapom, amikor napi szinten megittam 1-2 doboz monstert mert a kávé nem kellett annyira. Semmi bajom nem volt tőle, de erősen rá lehet függeni. Az alvási rutinodat is felboríthatja. Pld. nem akaródzik aludni még hajnali 2-kor sem. Olyan eset is volt, amikor megittam 4 doboz Red Bull-t egy szombati napon 12 óra Shadow of Mordor kockulás mellett. Kajával kell kompenzálni. Ha túltolom az energiaitalt, akkor meg lehet tőle gyengülni (mint amikor leesik a cukor), feszíthet a fejed (magas vérnyomás). Ja, és vízhajtó hatású, azaz rohansz tőle pisilni két óránként. Ha ennél is jobban túl tolod (amit én nem szeretnék kipróbálni), mert mondjuk megiszol 10 doboz monstert, akkor lehet, hogy koffeinmérgezést kapsz, túlpörög a szíved, elájulsz stb.


Egyébként ott van az 500ml-es monster oldalán, hogy a napi ajánlott beviteli adag __maximuma__ egy, azaz egy doboz, és, hogy koffein érzékenyek ne fogyasszák.

2019. máj. 28. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, amikor valakinek van egy olyan háromhónapos periódus az életében, amikor napi szinten fogyaszt egyet, hanem arra, hogy az embernek évek óta bele van épülve a rutinjába a 2-3/nap. De értem a konklúziódat.
2019. máj. 28. 08:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos nem mondják,de én dolgoztam kórházban. Súlyos szívritmus zavarral hoztak be többször fiatalokat. Kiderült, hogy energiaital miatt volt. Nem mindenki szervezete bírja.
2019. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Lassan 11 eve iszom.Van,hogy egy nap 3 hell is megy...Van,hogy 3-4 napig nem iszok energi italt.Jol vagyok koszonom!! :) kb 21 evesen kezdtem inni
2019. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!