Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18 éves lány vagyok, szerintet...

18 éves lány vagyok, szerintetek érdemes-e beoltatni magamat Cervarix méhnyakrák elleni injekcióval?

Figyelt kérdés
Már volt hpv vírus által okozott cisztám,amit sikeresen kezeltünk is. Eléggé félek az oltástól, mert utána olvastam és voltak izombénulások,stb. tőle én meg eléggé hipochonder-fajta vagyok. Bár már biztosan vizsgálták annyira,hogy ne legyen veszélyes.
2010. júl. 6. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem sok jót olvastam róla, egy nagy rakás hpv fajta van, amiből csak egy részével szemben véd és nem is épp a legveszélyesebbek ellen. Azokívül mindenhol úgy reklámozzák, hogy nem akarsz szemölcsöt stb. A szemölcsöt okozó fajták pont nem az alattomosak.
2010. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Ez a vésöoltás CSAK az oltóanyagot gyártóknak használ. Eleve csak olyan lányoknak adható, akiknek még semmiféle nem kapcsolata sem volt, de sokkal több a mellékhatása, mint a haszna. Egyébként sok országban egyáltalán nem javasolják az orvosok sem.
2010. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* védöoltás
2010. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek az oltásokban. Nagy kamu a nagyyja (talá mind).
2010. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

"Eleve csak olyan lányoknak adható, akiknek még semmiféle nem kapcsolata sem volt,"

Ez tényszerűen nem igaz, és jól mutatja, milyen hasraütéses válaszok érkeznek itt olykor, mindenféle hallomásokra, félreértésekre alapozva. Ami igaz, hogy érdemes a nemi élet megkezdése előtt beadni, mert akkor a legnagyobb a valószínűsége, hogy már az első perctől véd. De ha pl. valaki már százszor szeretkezett, és még nem kapott a partnerétől fertőzést, akkor ugyanúgy megkaphatja, és onnantól fogva védeni fog.


Kedves kérdező, azt javaslom, hogy érdeklődjél inkább szakembertől, mert a kibicnek semmi sem drága, és az itteni válaszolók (engem is beleértve) nem tartoznak semmiféle felelősséggel azért, amit összeírnak, és nem vállalják át tőled a kockázatokat. Ez a te életed.

2010. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Már volt hpv vírus által okozott cisztám"


Tudtommal a HPV nem okoz cisztát, de lehet, hogy csak a condyloma szót nem bírtad megjegyezni, és a "ciszta" szót tetted a helyére.


Amúgy ha bizonyítottan (értem ezalatt, hogy az orvos mondta!!!) volt HPV fertőzésed, akkor az oltás már eső után köpönyeg (értsd: semmit sem ér, mert az oltás a megelőzésre jó. A HPV fertőzés pedig élethosszig szól, szóval maximum tünetmentes és NEM HPV-mentes lehetsz)...

2010. júl. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Eleve csak olyan lányoknak adható, akiknek még semmiféle nem kapcsolata sem volt,"


Ez éppen hogy igaz, pl. Németországban tilos olyan nöknek adni, akiknek volt már - akár egyetlen egy - szexuális kapcsolata is, mert már akkor is kaphattak virust, és igy az oltás teljesen értelmetlen, használni nem fog, csak kockázata van.

2010. júl. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már megint látható, hogy nagyon sokan úgy írnak, hogy fogalmuk sincs a témáról. Több mint 100 HPV szerotípus létezik. A típusok feloszthatók magas, közepes és kis malignitási veszélyű csoportokra. Az oltóanyag a magas malignitású típusokat tartalmazza. Amennyiben még csak kevés szexuális partnered volt, valószínűleg még nem fertőződtél meg az ezen csoportba (magas malignitásúak) tartozó vírusokkal. Az én véleményem, hogy oltassad be magad.


végzős orvostanhallgató

2010. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2011. febr. 4. 12:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Na és mi lett?
2011. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!