Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért "szokok rá" állandóan...

Miért "szokok rá" állandóan valamilyen kényszeres mozdulatra?

Figyelt kérdés
Állandóan valamilyen kényszeres mozdulatot kell csinálnom, ha az egyikről nagy nehezen leszokok, akkor előjön valami másik. Tudom, hogy röhejes, de most éppen az állkapcsot mozgató izom felső részét a szájpadnál kell állandóan megfeszíthetnem, és ez már odáig fajul, hogy a nap végére megfájdul. Ha odafigyelek, hogy ne csináljam, akkor OK, de amint elterelődik a gondolatom, már csinálom is. Kb olyan, mint a normális embereknél a nyelés. Mit tudok ilyenkor tenni? Előfordult ilyesmi (nem konkrétan ez, akármilyen kényszeres mozdulat, és most nem a körömrágásra gondolok) másoknál? Mert engem szörnyen kiakaszt, képes az egész napomat elrontani.. Nem érzem magam bolondnak.
2008. nov. 10. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig ez kényszerbetegség. Pszichológus.
2008. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos velem is előfordult. :( Amióta úszótáborba járok...kénes a víz, kiszárította a bőrömet, és én is húztam pl. az orrom, a szám, a szemöldököm, meg ilyenek. Nagyon csúnya szokás, nekem úgy, ahogy sikerült leszokni...önkontroll, és sikerülni fog. Ha pedig nem, akkor...pszichológus hátha tud segíteni. Sok sikert!
2008. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez kényszerbetegség, fordulj a háziorvosodhoz majd ő elirányít.
2008. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!