Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha táppénzen vagyok, és...

Ha táppénzen vagyok, és hétfőn már mehetek dolgozni, de hétvége az nem munka nap, akkor hétvégén ki mehetek nem?

Figyelt kérdés

#táppénz #ki mehetek
2018. okt. 18. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a táppénzed utolsó napja péntek, akkor szombattól bárhová mehetsz, gyógyultnak nyilvánított az orvos.
2018. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-es válaszolót csak megerősíteni tudom, hétvégén már szabadon mozoghatsz.
2018. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez az hogy hétvégét bele írta hogy ki vagyok írva, de hétvége az nem munka nap nálam
2018. okt. 18. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Hi-hi. Hacsak nem fekvőgipszet kaptál, akkor kijárhatsz amúgy is, ezt nem ellenőrzi senki. :) Amúgy is előfordulhat, hogy mondjuk influenzás vagy, de nem megoldható másképp, és ki kell szaladni boltba stb.
2018. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2. Vagyok. Azért írta vasárnapig a táppénzedet, mert ha dolgoznod kell(ene) menned, mert olyan munkakörben dolgozol, addig védett vagy, és a hétvégét is fizeti a tb. Ennyi(ke).

Amúgy manapság már a kutya sem ellenőrzi, ha járóbeteg vagy, hogy csak 10-től 14 óráig léphetsz ki. Egy évig voltam táppénzen, egyszer sem jöttek ellenőrizni. Ez csak a szocializmusban volt "divat". Akkor tényleg ellenőriztek. Manapság már csak az megy táppénzre, akinek tényleg nyomós oka van rá.

2018. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nyugodtan el mehetek itthonról? Mert szombati nap nekem az bem munka nap
2018. okt. 19. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!