Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beperelhetem azért az orvost,...

Beperelhetem azért az orvost, mert meghíztam?

Figyelt kérdés

Epilepsziás vagyok, fölírt egy gyógyszert, ami mellett volt rohamom, aztán jött ez, amit most szedek.

Fölszaladt 20 kg és szuicid gondolataim voltak, jeleztem neki, azt mondta ettől a gyógyszertől nem lehetnek szuicid gondolataim, pedig utána olvastam és a ritka mellékhatások között ott van.

A hízásra azt mondta diétázzak sportoljak. Így is tettem, de 5 kg-nál több nem megy/ment le, pedig koplaltam is. Azt mondta sajnos akkor ezzel együtt kell élnem, mert emellett a gyógyszer mellett roham mentes vagyok. Mikor elmúltam 18 átmentem egy másik orvoshoz, aki átszoktatott egy új gyógyszerre, ami mellett szintén rohammentes vagyok, de azóta 3 hónap alatt sikerült leadnom 13 kg-t.

A mellem, a hasam megereszkedett bárhogy is edzem, a combom és a mellem strihás.

Meg van minden ellátásról az igazolás, az egyik ambuláns lapon (amit ugye aláírt) rajta van, hogy a beteg próbál fogyni, de nem megy. A másik orvos meg 6 hónap alatt rendbetett egy gyógyszer cserével.

Ez a mostani orvos azt mondta nem érdemes próbálkozni, mert az orvost nem, csak a kórházat tudnám beperelni, és drága mulatság lenne, és nagyon jó ügyvédet kéne találni, ahhoz, hogy az igazság érvényre jusson...

Valaki volt már hasonló helyzetben? Érdemes?


2010. jún. 23. 13:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Milyen tudatlanság?

A háborúk idején nem volt kövér ember, akármilyen gyógyszert is szedett, akármilyen géneket is örökölt.

Hízni a kalóriáktól lehet.

2010. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Amúgy én is antidepit szedek, több mint fél éve. Plusz-mínusz nulla kiló...
2010. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik hizlal!

Sőt, mint írtam korábban, gyógyszerváltás után rögtön fogyni kezdtem és ez a tendencia meg is maradt, amíg vissza nem nyertem a versenysúlyomat.

2010. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Istenem, ne hisztizz már komolyan mondom. Ez volt a legidegesitöbb kérdés amit valaha olvastam. Máskor figyelj jobban, és ne az orvost hibáztasd, menj sportolj
2010. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

A betegségem miatt, és a munkám miatt is elég jól átlátom a különböző gyógyszereket és a hatásmechanizmusukat... most már.

Azért 1940 óta elég sok új gyógyszer született, mivel akkoriban az idegrendszeri problémákat, nem nagyon vagy sehogy nem tudták kezelni. Az epileptikum kicsit más kategória, mint az antidepi, de ott is ugyanúgy van: Adott gyógyszer, adott egyénnek nem okoz súly problémát, másiknak igen.

Elég nehéz a felfogása itt egyeseknek, már bocsánat, nyáron kajakozok, már akkor is kajakoztam, 2 éve peig lovaglok is. És mint mondtam, sport, sima diéta, koplalás hosszú távon sem hozott súlycsökkenést, csak mikor ÚJ GYÓGYSZERT KAPTAM.

Mondom, most rendben vagyok már a súlyommal, de a strihkat és a megereszkedett bőr csúnya. Labilis az idegrendszerem a betegségem miatt is, alapból sem vagyok valami magabiztos, és sokat rontanak az önbizalmamon ezek a szépség hibák... Hogy miért nem teszek rá, és örülök, hogy most már jól vagyok? Nos az olyan emberek miatt, mint ti. Akik azt hiszik, hogy bizony biztos én tehetek róla, hogy ilyen az alakom. Pedig nem.


Végzős!

Tudom, hogy ez így van, de nincs pénzem plasztikai műtétre, és miért pont én lépjek vissza ezen okok miatt? Az életben mindig felelősen gondolkozom, igyekszek a nagyobb jóért magamról lemondani. Ezzel már tele van a hócipőm, mert mondjuk rajtam kívűl gondolkozik így még 100 egy néhány ember, az összes többi csak a saját érdekeinek megfelelően cselekszik, szärva a többi ember fejére. Az olyanokéra mint én. És kik járnak jobban? Hát nem kell sokat gondolkodni. Erkölcsi tisztaság, morális érték? Ezekkel a dolgokkal nem fizethetek sehol.

Én nagyon sajnálom az orvosokat és a nővéreket, hogy semmilyen formában nem becsülik meg őket. Se anyagilag, se erkölcsileg, és akkor nyomja a vállukat a felelősség. Na de már bocsánat, tettek ők valamiféle esküt, nem? Tehát bármennyire is nehéz helyzetben vannak, esküt tettek rá, hogy a betegnek a lehető legjobbat teszik. Ez az orvos nem tette, mert amit mondtam egyik fülén be, a másikon ki, az ambláns lapokra. De meg sem próbált új megoldást keresni. Ez az új orvosom MEGHALLOTT, és megoldottuk a problémát.

2010. jún. 25. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!