Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Biztos ettől kattog az állkapc...

Biztos ettől kattog az állkapcsom?

Figyelt kérdés

Még áprilisban a szájsebészeten azt mondták, hogy a bölcsességfogaim miatt kattoghat az állkapcsom és emiatt ki kell azokat szedni..

Április 20-án húzták ki a jobb oldalon lévő bölcsességfogaimat először.. az után 2 hétig nem kattogott, de csak azon az oldalon.

Már kb 2-3 talán több hete újra kattog ugyan úgy, ahogy ezelőtt.

Augusztus 17-én lesznek kiműtve a másik 2 fogam.

És már kezdek azon parázni, hogy biztos, hogy azok miatt kattog?

Mert szerintem nem. Egyszerűen nem úgy érzem..

És itt neten se találtam olyat, hogy amiatt van ez.

16/L



2018. júl. 18. 01:34
 1/6 Fish1 ***** válasza:
Nem értem, hogy a bölcsességfognak mi köze az állkapocskattogáshoz (ettől függetlenül lehet, hogy van, csak nem tudok róla). Szerintem ez inkább az állkapocs ízületének az elváltozása.
2018. júl. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért mondták ezt, mert nem tudják kezelni, diagnosztizálni korrektül az állkapocs problémákat. Nekem gondom van az izülettel, kb négy orvos mondott rá négyfélét. A te korodban kattogott, mára fáj is. Mindig valami kamu kezelést javasolnak. Bölcsességfog húzás, tömescsere (mert lehet magas). Próbálkoznak, hátha. A kattogas amúgy nem jelenti azt, hogy bajod lesz később. Ne rágózz, az fontos! Lehet gyógytornára menni, az nem rossz.
2018. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem csak kattog, hanem mostanra már fáj is

És én se vágom, hogy mi köze lehetne ennek a kettőnek egymashoz.

2018. júl. 19. 01:06
 4/6 Fish1 ***** válasza:

TMJ vagy TMD kezelés címszavak alatt nézz utána, hogy mi okozhatja.

Nekem sok éve kattog, de nem okozott panaszt még sosem.

2018. júl. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem pont egy félresikerült foghúzás alkalmával húzták ki a helyéről, azóta kattog, néha fáj is. Nem hiszem hogy a fog okozza bár nem vagyok orvos
2018. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a fog is okozhatja, keress rá neten
2023. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!