Kórházban ha egy ágyon hagyott beteg vizet kér akkor adhatok neki?
Azért szólni kéne a személyzetnek.
Mert lehet hogy vizsgálathoz nem ihat.
NEM, NEM ADHATSZ!!!!
Szólsz valakinek a kórházban, akinek van annyi ismerete, hogy KAPHAT-E egyáltalán vizet, vagy valami miatt tilos!
4-es: "Amúgy intenziv megfigyelő szoba volt.Személyzet lelépett😕"
Elég hülyén fogalmazol, a személyzet NEM lelépett, hanem valami mást is kellett csinálnia - ugyanis a személyzet a KÓRHÁZ személyzete és nem az adott betegé, van még jópár másik is, akit neki kell ellátnia!
# 6/ nem.A szobai ápoló kávézni/kajálni ment.Az osztály nővérpultja meg nem győzte a munkát!
Szóltam,ők azt se tudták hogy nincs bent az ápoló!
A beteg nem rab. A beteg egy szabad ember. Ő maga dönt arról, hogy mit cselekszik vagy mit enged az orvosoknak tenni vele, vagy miben kér segítséget.
Ha egy beteg inni akar és arra kér, hogy adj neki inni és Te adsz, akkor segítettél neki az önrendelkezési joga szerint eljárni. Ehhez mindkettőtöknek joga van.
Az egy más kérdés, hogy esetleg nem tanácsos, esetleg a beteg ártalmára van, esetleg bele is hal. Ez azonban az önrendelkezési jogát, szabadságát nem korlátozhatja.
Ha a beteg szomjas és nem érdekli, hogy az ivás következtében nem tudják elvégezni a vizsgálatát, vagy egészségkárosodása lesz, vagy akár bele is hal ez az Ő személyes döntése. A személyes önrendelkezés és emberi méltóság elidegeníthetetlen emberi jog.
Persze Te mint segítő kérhetsz tanácsot vagy adhatsz tanácsot, és nem kötelező segítened ha nem akarsz, mert ez meg a Te önrendelkezésed kérdése. Ha azonban egy kiszolgáltatott szomjas ember vizet kér és nincs más mellette aki ezt hivatalból megadja neki (pl. ápoló, orvos, nálad jobban tájékozott családtag) vagy megbeszéli vele, akkor alapeset, hogy segítened illik, esetleg tájékozódás után.
Ilyenkor nem azt kell megkérdezni a nővértől, hogy adhatok-e neki vizet (mert ez sértő a betegre nézve), hanem azt, hogy miben adhatnék vizet neki, mert ez semleges, de megadja a módot a nővérnek, hogy odamenjen és szakszerűen segítsen.
Az alapfeltételezésnek annak kell lenni, hogy a beteg tudja, hogy mit szabad neki és mit nem, és ennek ismeretében dönt arról, hogy mit tesz. Az orvosi és egészségügyi személyzet kötelessége, hogy a beteg mindig rendelkezzen mindazon információval ami a döntéshozásban segítségére van. Ha a beteg ezt nem tudja és Te vizet adtál neki amibe Ő belehal, akkor ez az egészségügyi személyzet súlyos mulasztásának következménye, erkölcsi terhe őket és nem téged érint.
#8:egyetértek.
Az ápoló személyzet feladata, hogy a beteg tájékoztatva legyen meg az is, hogy ha pl. nem beszámítható, vagy zavart, akkor ott kell lennie mellette valakinek.
"Ha egy beteg inni akar és arra kér, hogy adj neki inni és Te adsz, akkor segítettél neki az önrendelkezési joga szerint eljárni. Ehhez mindkettőtöknek joga van.
Az egy más kérdés, hogy esetleg nem tanácsos, esetleg a beteg ártalmára van, esetleg bele is hal. Ez azonban az önrendelkezési jogát, szabadságát nem korlátozhatja."
És utána a kérdezö mehet a börtönbe gondaltanságból elkövetett emberölés miatt!
NE legyél már ennyire együgyü! Egy kórházban egy beteg csak azt ehet-ihat, amit az orvosa megenged, minden más tilos.
Emellett az egészségügyben dolgozók is emberek és nekik is elöfordul, hogy kis idöre el kell a beteg mellöl menni, táblát meg nem tehetnek rá, hoyg nem beszámítható!
Emellett ha valaki betegként van ott, akkor az nem az ö dolga, a többieket ápolni vagy ellátni, az egyetlen szabályos, felelöségteljes dolog, amit tehet, hogy keres egy ápolót, és szól neki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!