Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Álizület képződése felmerül....

Álizület képződése felmerül. Ez biztos? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mikor hazaértem nézegettem a kórházi zárómat, akkor olvastam rajta ezt a félmondatot.

Tudom, orvosomtól kell megkérdeznem, stb. De hozzá csak hétvégén megyek vissza. Addig pedig nem akarok kétségek közt maradni.

Tudom, ide nem orvosok járnak, de hátha van itt olyan, akinek volt hasonló esete.

Azt szeretném megkérdezni, ez mivel jár? Ha felmerül a képződése tuti lesz is belőle valami? Az megint olyan, hogy műteni kell?


2010. jún. 17. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mid sérült meg? És milyen kezelést kaptál?
2010. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Atz álizület akkor keletkezik, ha a törött csontok rögzítés nélkül maradnak. Így nem tudnak összeforrni, és egy porcos rész keletkezik a törött végek között, ami miatt mindig hajlékony marad a csont. Legtöbbször állatoknál fordul elő, amikor ellátatlanul gyógyul a törött csontjuk, extrém esetben így tud kinézni:

[link]

2010. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Komoly töréseim voltak, és most vaskivétel miatt kellett befeküdnöm. :S Azt hiszem a bokához írták az álizületes dolgot.
2010. jún. 17. 18:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy rögzítve voltak nem képződhetne? :S
2010. jún. 17. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:

A törtvégek nem csontosodtak össze. Köztük egy rés maradt, ami ízületként működik, tehát a itt a két csont vég egymáshoz képest el tud "billenni". Porc nem képződik, de ha ez elhanyagolt, akkor e felszíneken sima kemény lemezszerű megvastagodás alakul ki. Tehát kóros mozgathatóság, nagy fájdalom alakul ki.

Ennek a végleges megoldása műtét.


Nálad azonban, ahogy írod, a lehetősége merül fel.Tehát még nem forrtak össze a csontok. Így csak valószínű sűrűbb megfigyelés lesz.

2010. jún. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remélem... *sóhaj* Holnap kiderül, mert vissza kell mennem a kötés miatt és mindenképp rá fogok kérdezni majd az orvosomnál, hogy akkor ez hogy áll. Mire számítsak stb.
2010. jún. 18. 09:58

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!