Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségi kockázattal...

Milyen egészségi kockázattal jár az ha valaki hosszú éveken át túl sokat gépezik?

Figyelt kérdés

#egészség #Gépezés ártalmai
2018. máj. 21. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyáltalán nem mozogsz, akkor sok bajod lehet. Elhízás, cukorbetegség, az ülés miatt gerincproblémák, a monitor miatt szemproblémák. 2-3 óránként kelj fel és mozogj, ha lehet, a friss levegőn.
2018. máj. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapból nem hiszem, hogy van ilyen. Nekem a több évtizednyi napi sok (az elejét kivéve napi tizenpár óra?) gépezés nem okozott semmi gondot... Szeretek túrázni, anélkül nem is bírnám, szociális életem se lenne több gép nélkül (sőt, a gép miatt kommunikálok emberekkel, előtte totál magányos voltam. de pl. a szociális oldalakat messze elkerülöm, az azért a nálam is meglevő netfüggőség egy speciális esete).

Nyilván el lehet rontani így vagy úgy. Nekem se jó, amikor 4-5-ig meresztem a szemem a monitorra, mert kiszárad, az alvásom pedig csorbát szenved, de az ember ne csináljon ilyet, ha nem bírja.

2018. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a nevelt fiam az élő példa. 5 éves kora naponta 15 órát gépezik, nem lehet neki parancsolni, az anyja mindig megvédi. Most 28 éves. Gerincbaja van, konkrétan púpos, mindentől fája háta,a munkától főleg. Nem eszik rendesen, el van hízva hasra. A bal fülére már félig süket a fejhallgatótól, a szeme folyamatosan romlik. Semmilyen szociális kapcsolata nincs, minden gépen intéz. Velünk alig beszél, sokszor napokig le sem jön a szobájából. Ha kész az ebéd, feltelefonálunk neki. Még soha nem volt nő közelében, nincs barátja, nem érzi jól magát emberek között. Szélsőségesen idióta néha, veri a gépet, őrjöng. Az alapműveltsége semmilyen, nincs élettapasztalata. Semmi nem érdekli, nem jár sehova, csak ledolgozza a napi melóját, hazajön, beül a géphez és ennyi. Nem tisztálkodik rendesen, büdös, ápolatlan, bármilyen ház körüli segítségre alig lehet rávenni, mert dummog, morog, inkább már nem is kérjük. Összefoglalva egy emberi roncs. Ezt tette vele a gépezes, meg az anyja, aki mindenben az ő pártját fogja. Én már lemondtam róla. Régebben erőltettem, hogy legyen belőle ember, de feladtam. Ez vár rád is.
2018. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!