Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltrötem a lázmérőt, mennyire...

Eltrötem a lázmérőt, mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Eltörtem a higanyos lázmérőnket, de azonnal elkezdtem feltakarítani. Viszonylag elég hamar eltávolítottam a higany nagy részét, mert szerencsére a törés egy szűkebb helyre lokalizálódott. Sajnos még mindig látok kisebb golyócskát, amit még nem sikerült felszednem. De azok már szinte szabad szemmel is alig láthatók. Még kénport nem sikerült beszereznem. De azóta folyamatosan nyitva az ablak a szobában és nem tartózkodott benne senki huzamosabb időt. Ha minden jól megy holnapra meglesz a kénpor. A kérdésem az lenne, hogy ennyi idő alatt mennyire telt vagy telik meg a szoba higanygőzzel? A ruháim is ottvannak, befogják szívni a káros gőzt? Lélegezhettem be a takarítás alatt a gőzből? és ha igen körülbelül mennyit? Mennyire káros a szervezetre? A kénporos semlegetíség 1,5 - 2 nap fog eltelni a törés óta. Már csak egy nagyon nagyon pici területen van.Előre is köszönöm a segítségét.
2010. máj. 27. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ilyen kis mennyiségben semmi baj nem lesz, nyugi
2010. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem lesz belőle baj, ekkora mennyiségtől, öcsém is tört el anno lázmérőt, és köszöni jól van.
2010. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így,nyugalom,biztosan nem lesz semmi baj! Egy a fontos: lehetőleg kézzel vagy papírzsebkendővel ne próbáld meg fölszedni a golyókat! Legközelebb ha ilyen történik -és persze van otthon-, szórj rá sebhintőport,az ugyanis kéntartalmú,és tökéletesen megfelel kénpor helyett.Hogy én hogy sajnálom a higanyos lázmérőt amit eltörtem anno...:(Ma már nem lehet kapni,csak digitálisat,de azok nem sokat érnek:(
2010. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
én a fOrró teába tettem bele a lázmérőt,hogy megmérjem a hőfokát.. :D
2010. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Olvastam,hogy a higanygőz vizelettel és légzéssel szép lassan kiürül a szervezetből. Nem lehet tudni milyen hamar? :S
2010. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!