Többszörösére nőtt vízszámlák, vizes falak, a csapvíz használata után pedig ragad a bőr, valószínűleg csőtörés van, ezért a vizet nem fogyasztjuk, de külsőleg (mosakodás, tusolás) használjuk-ennek hosszútávon lehetnek káros egészségügyi hatásai?
Hol laksz?
Van táblázat, hogy Magyarország területén hol milyen keménységű víz van. [link]
A víz keménységét német keménységi fokban (nk°) is kifejezhetjük.
Egy német keménységi fok 10 milligramm/liter kalciumoxiddal egyenértékű kalcium és/vagy magnézium ionnak fellel meg. A keménység alapján a vizet négy kategóriába soroljuk:
Minél meszesebb a víz, annál kevésbé csúszik a szappan, annál kevésbé habzik a mosószer.
Ha ezt, hogy "tapad a víz" most érzed, akkor nagy valószínűséggel máshol laktál (laktatok) korábban.
A fal valóban lehet vizes a falban levő vezeték illesztésénél való szivárgás miatt.
Mihez képest hasonlítod a magas vízszámlát? A szomszédokhoz, vagy - mint jeleztem -, egy korábbi (hol?) lakóhelyetekhez képest?
A kemény víz előnyei
Orvosilag bizonyított, hogy a víz keménységének egyik „okozója” a kalcium, rendkívül fontos a csontok és a fogazat épségének megőrzésében, valamint nélkülözhetetlen szerepe van a vér alvadásában. Egy felnőtt embernek naponta 800 mg kálciumra van szüksége. Ennek hiánya a fogazat leromlásához, csontritkuláshoz és vérzékenységhez vezet.
A keménység másik összetevője a magnézium az idegrendszer és az izomzat működésében játszik fontos szerepet. Naponta 300-400 mg-ra van szükségünk belőle. Ha szervezetünkből hiányzik, fáradékonyságot érzünk, és teljesítményünk csökken. Emellett a magnézium hiánya az artériák szűkülését, és szívinfarktus kialakulását segíti elő.
Az egészségmegőrző hatása mellett a víz keménysége és élvezeti értéke egyenesen arányos egymással, bár ez megszokás kérdése is.
A kemény víz hátrányai
A kemény víz kedvezőtlen hatása, hogy a vízben lévő kálcium és magnézium melegítéskor a háztartási gépek, berendezések belső falára rakódik. E jelenség következményét a vízlágyító szereket ajánló reklámok üzleti érdekből túlhangsúlyozzák.
Jó napot!
Én okleveles vegyész vagyok és azt mondom,hogy semmiképpen se fogyassza azt a vizet!,a fent leírtak alapján valószínűleg hajszálrepedés lehet a vízvezetéken és a talajvíz bekerül a csőbe és ezáltal a vízbe is,a talajvízről tudni illik,hogy rengeteg mikroorganizmust (köztük sok veszélyeset is) és különféle nehézfémeket (ólom,nátrium-cianid,higany,alumínium,bárium) igen nagy mennyiségben tartalmazhat. Ezek a szervezetbe kerülve súlyos megbetegedést és akár pár hónap elteltével is rákot okozhatnak,de a bőrre is bizonyítottan káros hatással vannak,aki ilyen vízzel tartósan érintkezik idővel akár melanóma is jelentkezhet!
Kerülje az érintkezést azzal a vízzel,valamint MIELŐBB vizsgáltassa be!!!
A nehézfémek többségét még vizsgálattal is nehéz vagy ki sem lehet mutatni,tehát ha negatív eredmény jönne ki,akkor se fogyassza azt a vizet,mert ha a víz használata után tapad a bőr,annak csak egy magyarázata van,oldott állapotban nehézfémeket tartalmaz.
Én vegyészként azt a módszert ajánlanám,hogy amíg ezt a vizet használja,tegyen bele hipót (10 liter vízbe 2 cseppet),mert az ammónia már igen kis mennyiségben is az összes nehézfémet semlegesíteni tudja,így azok elvesztik mérgező hatásukat is. Fontos! Az ipari hipó nem belső használatra készült,tehát az ezzel ellátott vizet fogyasztani TILOS,de külső használatra ilyen mennyiségben semmilyen káros hatása nincs.
dr. Kálmán Ferenc
Ott vizesedik a fal ahol csövek is futnak? Többszörösére nőtt vízszámlát pedig látni kellene, sőt nem is akárhogy. Egy átlagos csöpögő csapot is kilátni a vízórán pár percig nézve, nemhogy a többszörös vízfogyasztást, akkor annak az órának pörögnie kéne rendesen... Hívjatok ki más szerelőt akkor.
Az előző meg hülyeségeket ír...
Ja a vizes fal repedésre,törésre utal.
A vizet pedig tényleg be kellene vizsgáltatni. A vízes ember nyilván azt mondja,hogy igyad. Neki az a célja,hogy fizess.
A vízművesek CSAK a saját területükön vizsgálódnak, azaz a MÉRŐÓRÁIG (kintről nézve), hiszen ahhoz fűződik érdekük, mert a méretlen szakaszon elfolyt vizet senki nem köteles kifizetni nekik. Ami a mérőórától "befelé" van, az már a ház/lakás tulajdonosának tulajdona és felelőssége, akármennyi is a fogyasztás (ha jól mér az óra), köteles helytállni érte.
Mivel itt megnőttek a számlák, evidensen a mérőóra által mért szakaszon folyhat el a víz. Ezt kell kinyomozni, hogy pontosan hol. Ehhez csak privát szerelőt tudtok hívni, nem a vízművesek feladata.
Hosszú távon egyébként látszik, hogy hol lehet a probléma, pont ezért vizesedik a fal. Sajnos ezeken a helyeken általában ki kell bontani a falat, mert a lyukas csövet csak úgy lehet kicserélni.
A többihez nem értek (vízminőség, tapadás), de szerelőt hívjatok sos-ben, valószínűleg már többet fizettetek ki a plusz vízdíjra tavaly augusztus óta, mint amennyibe a szerelő került volna...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!