Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kóros fáradtság? Állva elalszo...

Kóros fáradtság? Állva elalszom! Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy alapvetően elég későn kelő típus vagyok, emellett sokat is alszom: 10-11 óra a normális, felnőtt létemre (ha megtehetném, de ugye elég nehéz, ha valaki dolgozik).

Munkámból kifolyólag reggel fél7-re járok dolgozni, sajnos rendszeresen, illetve folyamatos munkarendem van, tehát nem hétfőtől péntekig meló. A munkaóráim változóak, van, hogy 6 óra, van hogy 8, máskor 15-16 óra, beosztástól függően.

Alapvetően ezekkel nem is lenne bajom, de az a reggel fél7...

Május óta van így, először úgy voltam vele, hogy át kell szoktatni magam a koránkelésre, és nem lesz gond. Ehhez képest egyre csak rosszabb.

Általában a 7-8 óra alvás megvan, ennek ellenére nehezen kelek. Mostanra odáig fajult a dolog, hogy hazaérek és szó szerint elájulok 1-2 órára legalább, volt már, hogy íróasztalnál ülve elpilledtem. Ettől viszont rosszabb, hiszen a házimunkát el kell végezni, tehát annyival később kerülök ágyba. Párom segít, amennyit tud, de ő állandóan 12 órázik, nem végezhet el helyettem mindent. Meg pl. hétvégenként mindig hosszúzok, most is hazaérek 9-re, reggel fél6kor kelek, de vacsit főzni, némi házimunkát végezni kellene, tehát max 6 óra alvás, ha jut...

Ha van egy szabadnapom, azt konkrétan átalszom, már lassan a kapcsolatunk is rámegy.

Mostanra ott tartok, hogy beérek munkába, leülök, és elalszom. Szó szerint. Minden nap kiesik egy-két óra legalább, és a maradék időben sem tudok rendesen koncentrálni, minden háromszor annyi időbe telik. Eddig még nem volt belőle gond, mert nyári szabadságok miatt minden lazább, de ez nem marad így. Ez már a munkámat veszélyezteti. És tényleg nagyon brutál módon készülök ki: volt, hogy kimentem mosdóba, és kb. elájultam a wc-n ülve. Számítógép előtt munkát csináltam, és így az riasztott fel, hogy magam alá szorult a karom, ahogy az asztalra dőltem. Ilyenek.

Jobb híján kávén, energiaitalon élek, próbálom mértékkel, de tisztában vagyok vele, hogy ettől csak rosszabb, ha múlik a koffein hatása. Régen - egyetem alatt - ginzenget használtam napi rendszerességgel, azt gyógyszer miatt már nem tehetem. Milyen alternatíva van még?

Munkát váltani nem tudok, ahhoz túl jó mind a munkakör, mind a fizetés, de ez így nem állapot. Teljesen ki vagyok készülve.



2017. aug. 12. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy mellékvese kimerültséged van. Nekem is volt, pontosan azokkal a tünetekkel, amiket leírtál. Nézz utána alaposan a keresőben. Fordulj orvoshoz, mert a következő fokozat az Addison-kór, ami halálos, de legalábbis elfekvő.
2017. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!