Az emberekben miért nincs életpotenciál?
Elég szélsőséges példa a csirke, de azért értem mit akarsz kérdezni. Gondolom a csirkétől némiképp fejlettebb egyedek vagyunk, és az agyunk, idegrendszerünk is bonyolultabb. Minél bonyolultabb ez a gépezet, annál nagyobb eséllyel okozhat kárt egy kisebb sérülés. Nem láttam még szerencsére példát nyakon szúrt emberrel, de szerintem az embernél sem úgy van, mint a filmekben, hogy ott rögtön elvérzik és kampec. Előfordulhat, hogy még ugyanúgy vonaglik és szenved, mint a sertés, csak erre így nem tér ki a kriminológia. Ne a filmekből tanulj, mert másfél óránál jóval tovább tartana egy film, ha végig levetítenék egy ember haláltusáját. Sokszor látsz olyant filmeben, hogy valakit lelőnek, és azonnal eldobja a kanalat. Hát szerintem ez sem igaz, ez attól is függ hol érte a találat. Ha nem létfontosságú szerv, akkor órákat is elkínlódhat mire elvérzik, vagy feladja. Sőt, olyanra is volt már példa, hogy valaki fejlövést túlélt.
Persze a tűrésküszöbünkhöz hozzá társul az elvárás is. Ha sérülést szenvedünk, azonnal segítségre vágyunk. Ambulancia, együttérzés, mentő szirénázva, szteroid, fájdalomcsillapító stb. Ezzel el is terelődik a figyelem az önálló túlélési ösztönről. Ha egy állatot sérülés ér, fogalma sincs arról, hogy hogyan menthető, kire számítson, rögtön a túlélési mechanizmus indul be. Nem gondolkodik azon, hogy a sebet le kell kezelni, nem pánikol be, hogy esetleg elvérezhet, mert erről fogalma sincs. Az egy ami mentheti, az adrenalin.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!